Bödör, ktorého chcela NAKA zadržať v prípade Kuciakovej vraždy, sa údajne tiež podieľal na sledovaní novinárov Ilustr.foto: FB Polícia

Bödör, ktorého chcela NAKA zadržať v prípade Kuciakovej vraždy, sa údajne tiež podieľal na sledovaní novinárov

13.12.2018 14:16 | Tlač | mk

Národná kriminálna agentúra (NAKA) podozrieva v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nitrianskeho podnikateľa a syna majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra.

 

Informáciu priniesol Denník N.

Pred niekoľkými dňami vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry príkaz na zatknutie Bödöra kvôli jeho výsluchu. Bödör sa to dozvedel a sám prišiel na políciu s vyhlásením, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, potvrdil to Bödör pre Nko. „Policajtov aj prokurátora prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel. S Bödörom sa dohodli, že ho vypočujú, k jeho zadržaniu tak už neprišlo,“ píše Denník N.

Podozrenia voči Bödörovi súvisia podľa Denníka N s tým, že aj on sa údajne nejakým spôsobom podieľal na sledovaní viacerých slovenských novinárov. Sledovanie novinárov si asi rok pred vraždou podľa Denníka N objednal Marian Kočner u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS a bývalého novinára Petra Tótha. Kočner je podozrivý z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. 

Odporúčame aj: Peter Tóth mal donedávna vlastný stĺpček v novinách, ktoré chodia do 1,3 milióna domácností

Norbert Bödör je synom vplyvného nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra. Ten je v príbuzenskom vzťahu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Zároveň je Bödör starší majiteľom SBS Bonul, ktorá získala najmä za vlád Roberta Fica strategické zakazky.

Odporúčame aj:  Peter Tóth pre Kočnera sledoval novinárov aj Jána Kuciaka, ktorého potom zavraždili

Zavraždený novinár Ján Kuciak pre web Aktuality.sk viackrát kriticky písal o štátnych zákazkách, ktoré podozrivo získala SBS Bonul.

Podľa zistení Jána Kuciaka predložila Bödörova firma Pivnica Radošina v minulosti tri žiadosti o projektovú podporu od PPA. A trikrát aj uspela. Celkovo jej agentúra pridelila 2,65 milióna eur.

V rozhovore pre Denník N Norbert Bödör povedal, že o vražde nič nevie, ani o sledovaní novinárov. „Uvedomujete si, ako mňa toto poškodzuje? V dobrom. Teraz sa budú hľadať ľudia, ktorí sa budú vyviňovať, je to nenormálny stav,“ hovorí Bödör.
Na otázky o svojom vzťahu s hlavným podozrivým Kočnerom nechcel odpovedať a ukončil telefonát. Kočnerovo auto parkovalo niekoľko týždňov po vražde pred Bödörovým hotelom Zlatý kľúčik v Nitre.

Web Aktuality.sk pripomína, že klan Bödöra mal blízko k najvplyvnejším mužom v slovenskej politike aj biznise. „Bývalý premiér Robert Fico sa v roku 2014 osobne prihovoril zamestnancom Bonulu na večierku tejto súkromnej firmy v nitrianskom PKO.  Bezpečnostná služba Bonul dostala za prvej Ficovej vlády niekoľko zákaziek na ministerstve hospodárstva, ktoré vtedy riadil Ľubomír Jahnátek (Smer). Neskôr dostala zelenú v mnohých zložkách štátnej správy a mnohomiliónové zákazky prišli zo Sociálnej poisťovne, Všeobecnej zdravotnej poisťovne či Slovenskej pošty. Tam napríklad v roku 2012 uspela v tendri pred hodnotiacou komisiou, v ktorej sedel muž, ktorý len rok predtým pracoval priamo v Bonule,“ píšu Aktuality.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Pozrite si rebríček najlepšie platených hercov herečiek. Medzi ženami vedie Scarlett Johansson (VIDEO)

1. Pozrite si rebríček najlepšie platených hercov herečiek. Medzi ženami vedie Scarlett Johansson (VIDEO)

Najlepšie platenou herečkou na svete sa tento rok rovnako ako minulý rok, stala Američanka Scarlett Johansson. Podľa rebríčka časopisu Forbes zverejneného v piatok si zarobila 56 miliónov dolárov.

Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

2. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

3. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

4. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

5. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

6. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

7. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

8. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

9. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

10. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Najčítanejšie