Bödör, ktorého chcela NAKA zadržať v prípade Kuciakovej vraždy, sa údajne tiež podieľal na sledovaní novinárov Ilustr.foto: FB Polícia

Bödör, ktorého chcela NAKA zadržať v prípade Kuciakovej vraždy, sa údajne tiež podieľal na sledovaní novinárov

13.12.2018 14:16 | Tlač | mk

Národná kriminálna agentúra (NAKA) podozrieva v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nitrianskeho podnikateľa a syna majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra.

 

Informáciu priniesol Denník N.

Pred niekoľkými dňami vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry príkaz na zatknutie Bödöra kvôli jeho výsluchu. Bödör sa to dozvedel a sám prišiel na políciu s vyhlásením, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, potvrdil to Bödör pre Nko. „Policajtov aj prokurátora prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel. S Bödörom sa dohodli, že ho vypočujú, k jeho zadržaniu tak už neprišlo,“ píše Denník N.

Podozrenia voči Bödörovi súvisia podľa Denníka N s tým, že aj on sa údajne nejakým spôsobom podieľal na sledovaní viacerých slovenských novinárov. Sledovanie novinárov si asi rok pred vraždou podľa Denníka N objednal Marian Kočner u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS a bývalého novinára Petra Tótha. Kočner je podozrivý z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. 

Odporúčame aj: Peter Tóth mal donedávna vlastný stĺpček v novinách, ktoré chodia do 1,3 milióna domácností

Norbert Bödör je synom vplyvného nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra. Ten je v príbuzenskom vzťahu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Zároveň je Bödör starší majiteľom SBS Bonul, ktorá získala najmä za vlád Roberta Fica strategické zakazky.

Odporúčame aj:  Peter Tóth pre Kočnera sledoval novinárov aj Jána Kuciaka, ktorého potom zavraždili

Zavraždený novinár Ján Kuciak pre web Aktuality.sk viackrát kriticky písal o štátnych zákazkách, ktoré podozrivo získala SBS Bonul.

Podľa zistení Jána Kuciaka predložila Bödörova firma Pivnica Radošina v minulosti tri žiadosti o projektovú podporu od PPA. A trikrát aj uspela. Celkovo jej agentúra pridelila 2,65 milióna eur.

V rozhovore pre Denník N Norbert Bödör povedal, že o vražde nič nevie, ani o sledovaní novinárov. „Uvedomujete si, ako mňa toto poškodzuje? V dobrom. Teraz sa budú hľadať ľudia, ktorí sa budú vyviňovať, je to nenormálny stav,“ hovorí Bödör.
Na otázky o svojom vzťahu s hlavným podozrivým Kočnerom nechcel odpovedať a ukončil telefonát. Kočnerovo auto parkovalo niekoľko týždňov po vražde pred Bödörovým hotelom Zlatý kľúčik v Nitre.

Web Aktuality.sk pripomína, že klan Bödöra mal blízko k najvplyvnejším mužom v slovenskej politike aj biznise. „Bývalý premiér Robert Fico sa v roku 2014 osobne prihovoril zamestnancom Bonulu na večierku tejto súkromnej firmy v nitrianskom PKO.  Bezpečnostná služba Bonul dostala za prvej Ficovej vlády niekoľko zákaziek na ministerstve hospodárstva, ktoré vtedy riadil Ľubomír Jahnátek (Smer). Neskôr dostala zelenú v mnohých zložkách štátnej správy a mnohomiliónové zákazky prišli zo Sociálnej poisťovne, Všeobecnej zdravotnej poisťovne či Slovenskej pošty. Tam napríklad v roku 2012 uspela v tendri pred hodnotiacou komisiou, v ktorej sedel muž, ktorý len rok predtým pracoval priamo v Bonule,“ píšu Aktuality.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

„Nejaký prokurátor sa s nejakým fízlom a s nejakým sudcom dohodnú, že jej byt proste počká. Teba noviny už raz osrali, a veľmi rýchlo. S tebou nebude žiadna extra námaha, stačí z teba urobiť kokota. A to si na dobrej ceste.“

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Britská vysielacia spoločnosť BBC pripravuje v spolupráci s americkou herečkou Angelinou Jolie reláciu, ktorý má pomôcť dospievajúcim deťom s orientáciou vo svetovom dianí a s rozlišovaním dôveryhodných informácií od manipulácií.

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Český filmový a televizní svaz FITES udělil Hlavní cenu Trilobit 2020 hercům Jiřímu Schmitzerovi a Ladislavu Mrkvičkovi za jejich role ve filmu Staříci.

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Televízia Markíza v nedeľu o 13:00 odvysiela v relácii Na telo rozhovor s prezidentkou Zuzanu Čaputovou.

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA) a organizátor RULEZZ konferencií – TheMarketers.biz tento týždeň spustili 4. ročník súťaže v digitálnom marketingu na Slovensku - Digital PIE 2020. Aj v tomto roku je partnerom združenie pre internetovú reklamu IAB Slovakia, ktoré odovzdá špeciálne ocenenie DIGITAL MEDIA SOLUTION.

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Vatikánsky dámsky časopis pripísal dramatický pokles počtu rádových sestier na svete veľmi náročným pracovným podmienkam, sexuálnemu zneužívaniu a zneužívaniu moci zo strany ich nadriadených a duchovných.

Súťaž PROKOP pozná víťazov (FOTO)

Súťaž PROKOP pozná víťazov (FOTO)

Vo štvrtok večer počas slávnostného večera v Bratislave boli vyhlásení víťazi súťaže o najlepší PR projekt za minulý rok PROKOP 2019.

RTVS má novú diskusnú reláciu (VIDEO)

RTVS má novú diskusnú reláciu (VIDEO)

RTVS prinesie novú diskusnú reláciu s názvom Do kríža, ktorú bude vysielať na Dvojke každú stredu o 22:25.

Zomrela hviezda zoskupenia Monty Python, herec Terry Jones (VIDEO)

Zomrela hviezda zoskupenia Monty Python, herec Terry Jones (VIDEO)

Vo veku 77 rokoch zomrel britský herec Terry Jones, známy najmä z komediálnej skupiny Monty Python.

Daňa a Vaskyho prepustili z väzenia, youtuberskú kariéru majú zakázanú

Daňa a Vaskyho prepustili z väzenia, youtuberskú kariéru majú zakázanú

Kontroverzná dvojica Martin Daňo a Rudolf Vasky po 41 dňoch sa môžu nadýchnuť na slobode. Krajský súd v Bratislave dnes dvojicu prepustil z väzby.

Najčítanejšie