Premiér kritizoval médiá, nepriamo aj prezidenta (VIDEO) Ilustr.foto FB P. Pellegrini

Premiér kritizoval médiá, nepriamo aj prezidenta (VIDEO)

29.01.2019 16:15 | Tlač | mk

Premiér Peter Pellegrini sa v súvislosti s vyšetrovaním a informáciami o vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dnes stretol s ministerkou vnútra Denisou Sakovou, s policajným prezidentom Milanom Lučanským,so šéfom SIS Antonom Šafárikom a generálnym prokurátorom.

„Znepokojuje ma situácia a atmosféra, ktorá dnes okolo toho vyšetrovania panuje,“ začal premiér. Zopakoval, že prioritou jeho vlády je vyšetriť vraždu a potrestať páchateľov. „Polícia, vyšetrovatelia ako aj prokuratúra odvádzajú naozaj vysokoprofesionálny výkon,“ povedal.

Znepokojuje ho však procesná stránka vyšetrovania. "Nakoľko z vyšetrovacieho spisu unikajú informácie, ktoré nikto nevie verifikovať, nadobúdajú charakter bulvárnosti či priam politickej manipulácie,“ povedal. Na tlačovej besede premiér novinárov informoval aj o tom, že polícia a prokuratúra pripravujú „nešpecifikované opatrenia“, ktoré majú týmto únikom zabrániť.

Kritizoval, že utajený spis je predmetom verejnej mediálnej témy a aj to, že informácie o utajenom svedkovi sa dostali do médií. „Ako môžeme od niekoho chcieť, aby prijal status utajeného svedka, keď na druhý deň sa jeho identita môže objaviť v médiách,“ povedal premiér, ktorý vyzval médiá, advokátov a politikov k zdržanlivosti.

Nepriamo kritizoval aj prezidenta Andreja Kisku, ktorý nedávno médiá a vyšetrovateľov ocenil. "Znepokojujú ma aj vyhlásenia niektorých ústavných činiteľov, ktorí takýto počin vynášania informácií zo spisu schvaľujú, či k nemu dokonca vyzývajú. Považujem to za nezodpovedné správanie sa voči štátu a budovaniu jeho dôvery,“ povedal Pellegrini.

Na otázky novinárov odmietol odpovedať.

K únikom informácií smerom k Norbertovi Bödörovi sa nevyjadril a nekomentoval ani to, či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostane poradcom ministerky vnútra.

pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie