Premiér kritizoval médiá, nepriamo aj prezidenta (VIDEO) Ilustr.foto FB P. Pellegrini

Premiér kritizoval médiá, nepriamo aj prezidenta (VIDEO)

29.01.2019 16:15 | Tlač | mk

Premiér Peter Pellegrini sa v súvislosti s vyšetrovaním a informáciami o vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dnes stretol s ministerkou vnútra Denisou Sakovou, s policajným prezidentom Milanom Lučanským,so šéfom SIS Antonom Šafárikom a generálnym prokurátorom.

„Znepokojuje ma situácia a atmosféra, ktorá dnes okolo toho vyšetrovania panuje,“ začal premiér. Zopakoval, že prioritou jeho vlády je vyšetriť vraždu a potrestať páchateľov. „Polícia, vyšetrovatelia ako aj prokuratúra odvádzajú naozaj vysokoprofesionálny výkon,“ povedal.

Znepokojuje ho však procesná stránka vyšetrovania. "Nakoľko z vyšetrovacieho spisu unikajú informácie, ktoré nikto nevie verifikovať, nadobúdajú charakter bulvárnosti či priam politickej manipulácie,“ povedal. Na tlačovej besede premiér novinárov informoval aj o tom, že polícia a prokuratúra pripravujú „nešpecifikované opatrenia“, ktoré majú týmto únikom zabrániť.

Kritizoval, že utajený spis je predmetom verejnej mediálnej témy a aj to, že informácie o utajenom svedkovi sa dostali do médií. „Ako môžeme od niekoho chcieť, aby prijal status utajeného svedka, keď na druhý deň sa jeho identita môže objaviť v médiách,“ povedal premiér, ktorý vyzval médiá, advokátov a politikov k zdržanlivosti.

Nepriamo kritizoval aj prezidenta Andreja Kisku, ktorý nedávno médiá a vyšetrovateľov ocenil. "Znepokojujú ma aj vyhlásenia niektorých ústavných činiteľov, ktorí takýto počin vynášania informácií zo spisu schvaľujú, či k nemu dokonca vyzývajú. Považujem to za nezodpovedné správanie sa voči štátu a budovaniu jeho dôvery,“ povedal Pellegrini.

Na otázky novinárov odmietol odpovedať.

K únikom informácií smerom k Norbertovi Bödörovi sa nevyjadril a nekomentoval ani to, či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostane poradcom ministerky vnútra.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

1. Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

Svetová novinárska organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) dnes zverejnila pravidelný Index slobody tlače. Slovensko sa na rebríčku opäť prepadlo oproti minulému roku o 8 priečok. Je na 35 mieste.

RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

2. RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

RTVS v súvislosti s úmrtím prvej internej televíznej hlásateľky Blaženy Kočtúchovej a teatrológa Jaroslava Blaha mení program.

 

Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

3. Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

Slovenská sporiteľňa získala ocenenie Hypotéka roka, ktoré udeľuje týždenník Trend v spolupráci s Fincentrom. V hodnotení odbornej poroty dominovala vo všetkých hodnotených kritériách, spravidla s vysokým odstupom.

DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

4. DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

V sobotu spustila obchodná sieť DM vo vybraných filiálkach testovanie ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky.

V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

5. V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

 Na šírení xenofóbie v ČR sa výrazne podieľali konšpiračné weby.

Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

6. Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

Dôvod vzniku požiaru katedrály Notre-Dame v Paríži je stále neznámy. Francúzske úrady vyhlásili, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že išlo o úmysel a podpaľačstvo.

Mobil za volantom bez rizika. Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay chránia vodičov

7. Mobil za volantom bez rizika. Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay chránia vodičov

Hoci počet tragických dopravných nehôd na Slovensku dlhodobo klesá, vlani na našich cestách napriek tomu zomrelo až 229 osôb. Podľa niektorých odborníkov sú za poklesom týchto čísel modernejšie a bezpečnejšie autá, keďže podobný trend môžeme sledovať v takmer všetkých krajinách Európskej únie.

Požiar katedrály vyvolal záplavu konšpirácií o tom, kto to spôsobil

8. Požiar katedrály vyvolal záplavu konšpirácií o tom, kto to spôsobil

Požiar parížskej katedrály Notre-Dame vyvolal na internete záplavu lživých správ a sprisahaneckých teórií.

Riaditeľ vládnej letky vysvetľuje, aká je pravda o chemtrails (VIDEO)

9. Riaditeľ vládnej letky vysvetľuje, aká je pravda o chemtrails (VIDEO)

Jedným z najobľúbenejších a najprimitívnejších hoaxov, ktoré už roky šíria konšpirátori je hrozba chemtrails – ide o teóriu, že lietadla do ovzdušia rozprašujú rôzne škodlivé baktérie, vírusy a iné látky s cieľom poškodzovať krajinu, civilizáciu.

4ka pokrýva rýchlym roamingom európske krajiny

10. 4ka pokrýva rýchlym roamingom európske krajiny

Rýchle dáta nepoznajú hranice. V čoraz väčšom počte krajín môžu Štvorkári využívať už aj rýchly 4G medzinárodný roaming. Pred letnou sezónou operátor sprístupnil rýchle 4G dáta v roamingu v ďalších 21 krajinách.

Najčítanejšie