Premiér kritizoval médiá, nepriamo aj prezidenta (VIDEO) Ilustr.foto FB P. Pellegrini

Premiér kritizoval médiá, nepriamo aj prezidenta (VIDEO)

29.01.2019 16:15 | Tlač | mk

Premiér Peter Pellegrini sa v súvislosti s vyšetrovaním a informáciami o vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dnes stretol s ministerkou vnútra Denisou Sakovou, s policajným prezidentom Milanom Lučanským,so šéfom SIS Antonom Šafárikom a generálnym prokurátorom.

„Znepokojuje ma situácia a atmosféra, ktorá dnes okolo toho vyšetrovania panuje,“ začal premiér. Zopakoval, že prioritou jeho vlády je vyšetriť vraždu a potrestať páchateľov. „Polícia, vyšetrovatelia ako aj prokuratúra odvádzajú naozaj vysokoprofesionálny výkon,“ povedal.

Znepokojuje ho však procesná stránka vyšetrovania. "Nakoľko z vyšetrovacieho spisu unikajú informácie, ktoré nikto nevie verifikovať, nadobúdajú charakter bulvárnosti či priam politickej manipulácie,“ povedal. Na tlačovej besede premiér novinárov informoval aj o tom, že polícia a prokuratúra pripravujú „nešpecifikované opatrenia“, ktoré majú týmto únikom zabrániť.

Kritizoval, že utajený spis je predmetom verejnej mediálnej témy a aj to, že informácie o utajenom svedkovi sa dostali do médií. „Ako môžeme od niekoho chcieť, aby prijal status utajeného svedka, keď na druhý deň sa jeho identita môže objaviť v médiách,“ povedal premiér, ktorý vyzval médiá, advokátov a politikov k zdržanlivosti.

Nepriamo kritizoval aj prezidenta Andreja Kisku, ktorý nedávno médiá a vyšetrovateľov ocenil. "Znepokojujú ma aj vyhlásenia niektorých ústavných činiteľov, ktorí takýto počin vynášania informácií zo spisu schvaľujú, či k nemu dokonca vyzývajú. Považujem to za nezodpovedné správanie sa voči štátu a budovaniu jeho dôvery,“ povedal Pellegrini.

Na otázky novinárov odmietol odpovedať.

K únikom informácií smerom k Norbertovi Bödörovi sa nevyjadril a nekomentoval ani to, či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostane poradcom ministerky vnútra.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie