V prípade vraždy Kuciaka sa očakáva obvinenie ďalších osôb (VIDEO) Reprofoto Aktuality.sk

V prípade vraždy Kuciaka sa očakáva obvinenie ďalších osôb (VIDEO)

07.02.2019 12:32 | Tlač | ČTK, mk

Prokuratúra predpokladá, že v prípade minuloročnej vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pribudnú k súčasným štyroch obvineným ďalšie osoby. Novinárom to dnes povedal generálny prokurátor Jaromír Čižnár.


"Je veľký predpoklad, že padnú obvinenia ďalších osôb," povedal bez podrobností Čižnár.

Na jeseň zadržala polícia a následne obvinila štyri osoby. Medzi nimi je podľa dostupných informácií strelec a tiež druhotná objednávateľka vraždy Alena Zsuzsová. Podľa médií podozrivý z objednávky Kuciakovej vraždy je kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, ktorý je väzbe kvôli inému prípadu.

Pri vyšetrovaní Kuciakovej vraždy vyšlo najavo, že obvinení zrejme pripravovali aj vraždu bývalého ministra vnútra a spravodlivosti Daniela Lipšica, terajšieho námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho a elitného prokurátora Maroša Žilinku. V tomto prípade nebol zatiaľ nikto obvinený.

Vyšetrovanie prípravy vraždy spomínaných prokurátorov a exministra bolo po dohode prokuratúry a polície odobraté vyšetrovaciemu tímu Kuciakovej vraždy a pridelené inšpekcii ministerstva vnútra, ktorá skúma trestné činy policajtov. Lipšic aj médiá tento postup kritizovali, zatiaľ čo Čižnár obhajoval. Generálny prokurátor povedal, že bez spolupráce s policajtmi by podozriví nemohli získať osobné údaje napríklad o Žilinkovi.

Odporúčame aj: Daniel Lipšic: Už nemôžem mlčať

Ďalší zástupca prokuratúry, ktorý si neželal zverejniť svoje meno, povedal, že len zhodou okolností nedošlo k vražde jednej z troch spomínaných osôb.

Podľa Čižnára prokuratúra nestihne podať obžaloby z dvojnásobnej vraždy do konca tohtoročného februára, ako pôvodne plánovala. "Chceli sme podať prvú obžaloby v domnení, že to (vražda Kuciaka) bude zdokumentované. Nepodarilo sa," povedal Čižnár bez toho uviedol nový termín.

pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie