V prípade vraždy Kuciaka sa očakáva obvinenie ďalších osôb (VIDEO) Reprofoto Aktuality.sk

V prípade vraždy Kuciaka sa očakáva obvinenie ďalších osôb (VIDEO)

07.02.2019 12:32 | Tlač | ČTK, mk

Prokuratúra predpokladá, že v prípade minuloročnej vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pribudnú k súčasným štyroch obvineným ďalšie osoby. Novinárom to dnes povedal generálny prokurátor Jaromír Čižnár.


"Je veľký predpoklad, že padnú obvinenia ďalších osôb," povedal bez podrobností Čižnár.

Na jeseň zadržala polícia a následne obvinila štyri osoby. Medzi nimi je podľa dostupných informácií strelec a tiež druhotná objednávateľka vraždy Alena Zsuzsová. Podľa médií podozrivý z objednávky Kuciakovej vraždy je kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, ktorý je väzbe kvôli inému prípadu.

Pri vyšetrovaní Kuciakovej vraždy vyšlo najavo, že obvinení zrejme pripravovali aj vraždu bývalého ministra vnútra a spravodlivosti Daniela Lipšica, terajšieho námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho a elitného prokurátora Maroša Žilinku. V tomto prípade nebol zatiaľ nikto obvinený.

Vyšetrovanie prípravy vraždy spomínaných prokurátorov a exministra bolo po dohode prokuratúry a polície odobraté vyšetrovaciemu tímu Kuciakovej vraždy a pridelené inšpekcii ministerstva vnútra, ktorá skúma trestné činy policajtov. Lipšic aj médiá tento postup kritizovali, zatiaľ čo Čižnár obhajoval. Generálny prokurátor povedal, že bez spolupráce s policajtmi by podozriví nemohli získať osobné údaje napríklad o Žilinkovi.

Odporúčame aj: Daniel Lipšic: Už nemôžem mlčať

Ďalší zástupca prokuratúry, ktorý si neželal zverejniť svoje meno, povedal, že len zhodou okolností nedošlo k vražde jednej z troch spomínaných osôb.

Podľa Čižnára prokuratúra nestihne podať obžaloby z dvojnásobnej vraždy do konca tohtoročného februára, ako pôvodne plánovala. "Chceli sme podať prvú obžaloby v domnení, že to (vražda Kuciaka) bude zdokumentované. Nepodarilo sa," povedal Čižnár bez toho uviedol nový termín.

pošli na vybrali.sme.sk


K voľbám vyzýva spot, ukazujúci skutočné emócie pri pôrode (VIDEO)

1. K voľbám vyzýva spot, ukazujúci skutočné emócie pri pôrode (VIDEO)

Veľké očakávania, strach, bolesť, a potom neskutočná radosť, dojatie a pohľady na práve narodené deti. Takto vyzerá predvolebný spot, ktorý zverejnil Európsky parlament mesiac pred voľbami.

Tolkienova rodina kritizuje nový film o autorovi Pána prsteňov (VIDEO)

2. Tolkienova rodina kritizuje nový film o autorovi Pána prsteňov (VIDEO)

Na autorov filmového životopisu J. R. R. Tolkiena sa zniesla kritika od dedičov zosnulého anglického spisovateľa, ktorí uviedli, že obsah filmu neschvaľujú a film neautorizovali.

Nadácia Orange opäť spája ľudí v komunitách pre lepší svet

3. Nadácia Orange opäť spája ľudí v komunitách pre lepší svet

Nadácia Orange už 20 rokov spája ľudí prostredníctvom svojich programov a aktivít pre lepší svet. Vďaka podpore aktívnych ľudí, skupín i organizácií prispieva k pozitívnej zmene spoločnosti a mení Slovensko na lepšie miesto pre život. Komunitný rozvoj a dobrovoľníctvo je hlavnou témou jedného z jej grantových programov - Spojme sa pre dobrú vec. Ten dáva príležitosť neformálnym skupinám občanov a mimovládnym organizáciám realizovať aktivity na zvyšovanie kvality života v ich komunite. Nadácia vyhlasuje už jeho 15. ročník.

Ďalší lapsus v Najväčšom Slovákovi: V RTVS obhajovali komunizmus

4. Ďalší lapsus v Najväčšom Slovákovi: V RTVS obhajovali komunizmus

RTVS odvysielala reláciu o osobe Gustáva Husáka, v ktorej komunizmus šíril, obhajoval a zločiny komunizmu zľahčoval jej predseda KSS Jozef Hrdlička. To je ako keby k hodnoteniu Jozefa Tisa prizvala RTVS ako odborníkov Kotlebu alebo Magáta. Ak do debaty o vesmíre zavoláte uznávaného astronóma a k nemu posadíte konšpirátora, ktorý bude tvrdiť, že Zem je doska, celá debata nebude o vesmíre ale o vyvracaní primitívnych bludov. Ak do debaty o Gustávovi Husákovi a jeho dobe zavoláte predsedu KSS, ste na tom podobne. Pokračovanie.

Obvinený z vraždy poslal rodičom Kuciaka a Kušnírovej list

5. Obvinený z vraždy poslal rodičom Kuciaka a Kušnírovej list

 Obom rodinám zavraždeného páru - rodine Jána Kuciaka aj Martiny Kušnírovej - prišli listy od rovnakého autora.

Licenčná rada dostala sťažnosť na účasť predsedu KSS v relácii Najväčší Slovák (VIDEO)

6. Licenčná rada dostala sťažnosť na účasť predsedu KSS v relácii Najväčší Slovák (VIDEO)

RTVS sa rozhodla zavolať do relácie Najväčší Slovák do diskusnej relácie o niekdajšom komunistickom prezidentovi Gustávovi Husákovi predsedu KSS Jozefa Hrdličku.

Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

7. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

8. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

9. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

10. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

Najčítanejšie