Komunikáciu britskej vlády povedie muž, ktorý sa prezliekal za kura (FOTO)

Komunikáciu britskej vlády povedie muž, ktorý sa prezliekal za kura (FOTO) Foto: Omediach.com

Vplyvným šéfom komunikácie novej britskej vlády bol menovaný bývalý novinár, ktorý kedysi v službách bulvárneho denníka Daily Mirror v prevleku za kura na ulici podpichoval konzervatívnych politikov vrátane premiéra Davida Camerona.

 

Upozornil na to dnes denník The Guardian. Lee Cain je dlhoročným spolupracovníkom premiéra Borisa Johnsona a pôsobil tiež v rámci kampane za odchod Británie z Európskej únie.

Tridsaťosemročný Cain profesne začínal ako reportér v regionálnom periodiku Gloucester Citizen, neskôr prešiel do denníka Daily Mirror. Práve tam sa v prevleku niekoľkokrát zúčastnil redakčnej akcie, kedy si novinári prezlečení za kura na ulici robili žarty z konzervatívnych politikov. Podľa denníka to bol práve Cain, ktorého novinári odfotili s maskou kuraťa v roku 2010 pred volebnou miestnosťou vo chvíli, keď sa na mieste objavil vtedajší premiér Cameron s manželkou Samanthou.

"Lee bol skvelé kurča. Tej úlohe sa venoval s veľkým zanietením a vášňou. Na vedenie redakcie urobil taký dojem, že ho potom využívali pri mnohých iných príležitostiach," citoval Daily Mirror bývalého Cainovho kolegu. "Len ťažko verím tomu, že muž, ktorý sa kedysi posmieval zdeseným konzervatívcom, je teraz v Downing Street 10 tak vplyvnou postavou," dodal.

Cain sa v posledných rokoch etabloval ako jeden z dôležitých členov tábora podporujúceho odchod Británie
z EU.