V súvislosti s vraždou Kuciaka chceli zadržať aj Norberta Bödöra Foto: SaS

V súvislosti s vraždou Kuciaka chceli zadržať aj Norberta Bödöra

06.08.2019 14:16 | Tlač | mk

Dozorujúci prokurátori príkaz na zadržanie pár minút po vydaní zrušili.

 

Koncom novembra minulého roka sa vyšetrovací tím vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej rozhodol, že pre dôvodné podozrenia zo spáchania trestného činu zadrží nitrianského podnikateľa Norberta Bödöra. Nadácia Zastavme korupciu sa aktuálne dozvedela, že okolo jeho zadržania sa diali veľmi zvláštne veci. „Prokurátori aj polícia sa obávali najmä jeho možnej snahy ovplyvňovať svedkov. Prokurátori teda vydali príkaz na jeho zadržanie a vzápätí ho zrušili. Podľa informácií Nadácie išlo o odstup rádovo v minútach,“ píše Nadácia Zastavme korupciu v článku na webe Aktuality.sk.

To všetko sa udialo pred víkendom, v posledné novembrové dni. Nasledujúci pondelok sa Bödör, ktorý je synom majiteľa známej SBS Bonul, sám prihlásil na polícii.

„Zrušenie príkazu teda nemohlo súvisieť priamo s príchodom podnikateľa na políciu, lebo k tomu došlo až o niekoľko dní neskôr. Zadržanie tiež nepoužilo ako dôvod riziko úteku. To sa uvádza práve v prípadoch, ak ide o bohaté osoby, pre ktorých je veľmi ľahké rýchlo opustiť na dlhšiu dobu krajinu,“ píše Nadácia, podľa ktorej postup, keď sa príkaz na zadržanie takto rýchlo vezme späť, nie je bežný. „Prečo sa to udialo v tomto prípade, nie je doteraz jasné. Mohlo to súvisieť s tým, že sa podnikateľ o zámeroch tímu dozvedel.“

Odporúčame aj: Bödör, ktorého chcela NAKA zadržať v prípade Kuciakovej vraždy, sa údajne tiež podieľal na sledovaní novinárov

Okrem zrušenia zadržania stopli ale prokurátori podľa informácií Nadácie aj všetky úkony súvisiace s danou osobou.

Prokuratúra aj polícia okolnosti nechceli podľa Nadácie komentovať.

Podľa komunikácie medzi Bödörom a väzobne stíhaným Mariánom Kočnerom, ktorú zverejnil Denník N, mali obaja veľký vplyv na polícii aj prokuratúre. Zavraždený novinár Ján Kuciak písal o kauzách Kočnera ale sj o prepojení Bödöra mladšieho na manželku bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta Krajmera.

 

Norbert Bödör (tretí sprava), zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Mihálik (prvý sprava), Peter Brat (prvý zľava) a zápasník Attila Végh (druhý zľava). Foto – SaS

Otec Norberta Bödöra je rodinne prepojený s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom, na pokyn ktorého si mal pozerať bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Pavol Vorobjov v policajných databázach údaje o desiatkach novinárov.

Norbert Bödör pôsobil vo viac ako desiatich firmách. V posledných rokoch sa z väčšiny z nich oficiálne stiahol. Nadácia Zastavme korupciu na blogu na Denníku N upozornila na jeho neobvyklé podnikanie ale aj na to, ako sa jeho biznis partnerom darilo pri verejných zákazkách.Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský podnikateľ Miklós Vaszily, ktorý už riadi provládnu stanicu TV2, dnes oznámil, že kúpil päťdesiatpercentný podiel v holdingovej spoločnosti Indamedia. Tá kontroluje reklamné príjmy pre nezávislý spravodajský portál Index.hu.

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. „Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Prezident Miloš Zeman v neděli okomentuje opatření, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru, v rozhovoru pro server Blesk.cz.

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

Vo veku 85 rokov dnes v nemocnici v Malackách zomrela legendárna divadelná, filmová, televízna a rozhlasová herečka Eva Krížiková.

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom sa bolestne začína dotýkať aj niektorých médií. V niektorých vydavateľských domoch sa už začalo prepúšťať, znižujú sa platy, rušia sa aj niektoré tituly.

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela známa herečka a popredná členka Činohry SND Eva Krížiková. O úmrtí informovalo Slovenské národné divadlo.

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Telekomunikačný operátor SWAN v reakcii na mimoriadnu situáciu kvôli šíriacemu sa koronavírusu upravuje svoj obľúbený LTE internet pre domácnosti. Vyššie rýchlosti budú odteraz k dispozícii v nových lokalitách po celom Slovensku, potešia sa všetci, ktorí aktuálne potrebujú viac dát, ako inokedy.

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá dnes tvrdo kritizujú maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý vďaka novému kontroverznému zákonu môže v čase núdzového stavu krajinu riadiť pomocou dekrétov.

Unikla mapa nakazených aj s ulicami. Matovič s tým nemá problém, myslí si, že by pomohla (VIDEO)

Unikla mapa nakazených aj s ulicami. Matovič s tým nemá problém, myslí si, že by pomohla (VIDEO)

V pondelok Národnému centru zdravotníckych informácií unikla mapa, ktorá ukazovala, ako sa šíri nákaza po Slovensku aj s podrobnými informáciami - na mape boli vyznačení nakazení, s údajmi o veku, pohlaví ale aj s podrobnejšími informáciami o tom, kde nakazení žije – presne v ktorej časti mesta aj s ulicami.

Najčítanejšie