V súvislosti s vraždou Kuciaka chceli zadržať aj Norberta Bödöra Foto: SaS

V súvislosti s vraždou Kuciaka chceli zadržať aj Norberta Bödöra

06.08.2019 14:16 | Tlač | mk

Dozorujúci prokurátori príkaz na zadržanie pár minút po vydaní zrušili.

 

Koncom novembra minulého roka sa vyšetrovací tím vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej rozhodol, že pre dôvodné podozrenia zo spáchania trestného činu zadrží nitrianského podnikateľa Norberta Bödöra. Nadácia Zastavme korupciu sa aktuálne dozvedela, že okolo jeho zadržania sa diali veľmi zvláštne veci. „Prokurátori aj polícia sa obávali najmä jeho možnej snahy ovplyvňovať svedkov. Prokurátori teda vydali príkaz na jeho zadržanie a vzápätí ho zrušili. Podľa informácií Nadácie išlo o odstup rádovo v minútach,“ píše Nadácia Zastavme korupciu v článku na webe Aktuality.sk.

To všetko sa udialo pred víkendom, v posledné novembrové dni. Nasledujúci pondelok sa Bödör, ktorý je synom majiteľa známej SBS Bonul, sám prihlásil na polícii.

„Zrušenie príkazu teda nemohlo súvisieť priamo s príchodom podnikateľa na políciu, lebo k tomu došlo až o niekoľko dní neskôr. Zadržanie tiež nepoužilo ako dôvod riziko úteku. To sa uvádza práve v prípadoch, ak ide o bohaté osoby, pre ktorých je veľmi ľahké rýchlo opustiť na dlhšiu dobu krajinu,“ píše Nadácia, podľa ktorej postup, keď sa príkaz na zadržanie takto rýchlo vezme späť, nie je bežný. „Prečo sa to udialo v tomto prípade, nie je doteraz jasné. Mohlo to súvisieť s tým, že sa podnikateľ o zámeroch tímu dozvedel.“

Odporúčame aj: Bödör, ktorého chcela NAKA zadržať v prípade Kuciakovej vraždy, sa údajne tiež podieľal na sledovaní novinárov

Okrem zrušenia zadržania stopli ale prokurátori podľa informácií Nadácie aj všetky úkony súvisiace s danou osobou.

Prokuratúra aj polícia okolnosti nechceli podľa Nadácie komentovať.

Podľa komunikácie medzi Bödörom a väzobne stíhaným Mariánom Kočnerom, ktorú zverejnil Denník N, mali obaja veľký vplyv na polícii aj prokuratúre. Zavraždený novinár Ján Kuciak písal o kauzách Kočnera ale sj o prepojení Bödöra mladšieho na manželku bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta Krajmera.

 

Norbert Bödör (tretí sprava), zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Mihálik (prvý sprava), Peter Brat (prvý zľava) a zápasník Attila Végh (druhý zľava). Foto – SaS

Otec Norberta Bödöra je rodinne prepojený s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom, na pokyn ktorého si mal pozerať bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Pavol Vorobjov v policajných databázach údaje o desiatkach novinárov.

Norbert Bödör pôsobil vo viac ako desiatich firmách. V posledných rokoch sa z väčšiny z nich oficiálne stiahol. Nadácia Zastavme korupciu na blogu na Denníku N upozornila na jeho neobvyklé podnikanie ale aj na to, ako sa jeho biznis partnerom darilo pri verejných zákazkách.RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie