Ondrej Dostál: Poslanec ukradol novinárovi mobil, incident riešila polícia Reprofoto FB Polícia SR

Ondrej Dostál: Poslanec ukradol novinárovi mobil, incident riešila polícia

29.10.2019 19:13 | Tlač | mk

V parlamente dnes došlo k neobvyklému incidentu.

Poslanec Mostu-Híd Elemér Jakab vytrhol novinárovi mobil a odišiel s ním. „Poslanec Jakab ukradol novinárovi mobil.Pred chvíľou som vo vestibule NR SR zažil čosi neuveriteľné: Videl som dvoch policajtov s reportérom týždenníka Magyar 7 Szilárdom Somogyim. Zavolal ich, lebo robil rozhovor s poslancom za MOST-HÍD Elemérom Jakabom (áno, to je ten, čo spolu so Smerom, SNS a fašistami včera vytvoril Hrádzu proti sociológii a zahlasoval za 50-dňové moratórium na prieskumy) a pánu poslancovi sa vraj nepáčila novinárova otázka, tak mu zobral mobil, na ktorý to nahrával, a odišiel s ním preč,“ upozornil na incident poslanec Ondrej Dostál na facebooku.

Novinár Szilárd Somogyi, ktorý je bývalým členom SaS a redaktorom Slobodného vysielača, to v rozhovore pre Omédiách.com potvrdil.

Novinár robil s poslancom Jakabom rozhovor, ktorý si nahrával na telefón. Pýtal sa ho aj na kauzu, ktorej sa v súčasnosti v týždenníku venuje. „Do redakcie nám prišli dokumenty, že poslanec Jakab zamestnáva na východe ľudí za smiešnu sumu, že im dáva veľmi nízku mzdu 0,50 centov.“ Novinár sa ho na to pýtal, či to je pravda a aj na to, či to nepovažuj za zdieranie.

Poslanec po týchto otázkach sa nahneval a telefón mu vytrhol. Napriek výhradám novinára s mobilom odišiel smerom ku garážam.

Z reakcie poslanca ostal novinár prekvapený. Pokúšal sa získať telefón späť, obával sa, aby mu ho poslanec nezničil. Potom rezignoval a na vrátnici to nahlásil a zavolal políciu.
Po približne 10-15 minútach za ním prišiel cudzí človek, neskôr sa ukázalo, že zamestnanec NRSR a doniesol mu telefón.

„Považujem to za rukolapný dôkaz toho, že niektorí poslanci majú pocit, že si môžu čokoľvek dovoliť,“ povedal Somogyi. Rozhovor v telefóne ostal, no novinár netuší, čo s ním poslanec robil.

Jakab tvrdí, že to bolo inak. "Nezobral som mu mobil, on mi dal mobil do ruky, ja som mu ho chcel vrátiť, on odišiel, položil som ho na zem a odišiel som. A on potom kričal, že som mu ukradol mobil," popisoval situáciu pre Omediach.com Jakab. Na otázku, prečo si teda vzal od novinára mobil, poslanec reagoval: "Povedal som mu, že nebudem odpovedať na otázky, vymaž to." Dodal, že keď mal v ruke mobil, pokúšal sa tam nahraté vymazať, ale nepodarilo sa mu to. "Ukazovalo mi to len nuly," dodal.

"So Somogyim sme nerobili rozhovor, nikdy by som mu rozhovor nedal. Je to exposlanec za SaS, ktorý robí pre Maďarsko a jeho prioritným záujmom je diskreditovať nás," povedal Jakab, ktorý tvrd, že jeho verziu môžu dosvedčiť kamery. "Provokoval ma, zavolal políciu, lebo chcel z toho urobiť cirkus, ale to sa mu nepodarilo, lebo ja ho dám na súd," dodal Jakab.
„Ako nás pán Jakab informoval, dnešný incident zo strany súčasného reportéra MA7 a bývalého spolupracovníka Slobodného vysielača považuje za provokáciu. Celú záležitosť mieni riešiť súdnou cestou,“ oznámila podľa Denníka N hovorkyňa strany Most-Híd.Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Pesnička populárneho poľského speváka o privilégiách šéfa vládnej strany Jaroslawa Kaczyńského sa dostala až na vrchol hitparády populárnej stanice verejnoprávneho poľského rozhlasu Trojka, ale potom náhle zmizla. Rozhlas obviňujú z cenzúry, hrozia odchody novinárov aj bojkot časti umelcov. Pesnička sa stala hitom, na internete má seďem miliónov zhliadnutí.

Najčítanejšie