Ondrej Dostál: Poslanec ukradol novinárovi mobil, incident riešila polícia Reprofoto FB Polícia SR

Ondrej Dostál: Poslanec ukradol novinárovi mobil, incident riešila polícia

29.10.2019 19:13 | Tlač | mk

V parlamente dnes došlo k neobvyklému incidentu.

Poslanec Mostu-Híd Elemér Jakab vytrhol novinárovi mobil a odišiel s ním. „Poslanec Jakab ukradol novinárovi mobil.Pred chvíľou som vo vestibule NR SR zažil čosi neuveriteľné: Videl som dvoch policajtov s reportérom týždenníka Magyar 7 Szilárdom Somogyim. Zavolal ich, lebo robil rozhovor s poslancom za MOST-HÍD Elemérom Jakabom (áno, to je ten, čo spolu so Smerom, SNS a fašistami včera vytvoril Hrádzu proti sociológii a zahlasoval za 50-dňové moratórium na prieskumy) a pánu poslancovi sa vraj nepáčila novinárova otázka, tak mu zobral mobil, na ktorý to nahrával, a odišiel s ním preč,“ upozornil na incident poslanec Ondrej Dostál na facebooku.

Novinár Szilárd Somogyi, ktorý je bývalým členom SaS a redaktorom Slobodného vysielača, to v rozhovore pre Omédiách.com potvrdil.

Novinár robil s poslancom Jakabom rozhovor, ktorý si nahrával na telefón. Pýtal sa ho aj na kauzu, ktorej sa v súčasnosti v týždenníku venuje. „Do redakcie nám prišli dokumenty, že poslanec Jakab zamestnáva na východe ľudí za smiešnu sumu, že im dáva veľmi nízku mzdu 0,50 centov.“ Novinár sa ho na to pýtal, či to je pravda a aj na to, či to nepovažuj za zdieranie.

Poslanec po týchto otázkach sa nahneval a telefón mu vytrhol. Napriek výhradám novinára s mobilom odišiel smerom ku garážam.

Z reakcie poslanca ostal novinár prekvapený. Pokúšal sa získať telefón späť, obával sa, aby mu ho poslanec nezničil. Potom rezignoval a na vrátnici to nahlásil a zavolal políciu.
Po približne 10-15 minútach za ním prišiel cudzí človek, neskôr sa ukázalo, že zamestnanec NRSR a doniesol mu telefón.

„Považujem to za rukolapný dôkaz toho, že niektorí poslanci majú pocit, že si môžu čokoľvek dovoliť,“ povedal Somogyi. Rozhovor v telefóne ostal, no novinár netuší, čo s ním poslanec robil.

Jakab tvrdí, že to bolo inak. "Nezobral som mu mobil, on mi dal mobil do ruky, ja som mu ho chcel vrátiť, on odišiel, položil som ho na zem a odišiel som. A on potom kričal, že som mu ukradol mobil," popisoval situáciu pre Omediach.com Jakab. Na otázku, prečo si teda vzal od novinára mobil, poslanec reagoval: "Povedal som mu, že nebudem odpovedať na otázky, vymaž to." Dodal, že keď mal v ruke mobil, pokúšal sa tam nahraté vymazať, ale nepodarilo sa mu to. "Ukazovalo mi to len nuly," dodal.

"So Somogyim sme nerobili rozhovor, nikdy by som mu rozhovor nedal. Je to exposlanec za SaS, ktorý robí pre Maďarsko a jeho prioritným záujmom je diskreditovať nás," povedal Jakab, ktorý tvrd, že jeho verziu môžu dosvedčiť kamery. "Provokoval ma, zavolal políciu, lebo chcel z toho urobiť cirkus, ale to sa mu nepodarilo, lebo ja ho dám na súd," dodal Jakab.
„Ako nás pán Jakab informoval, dnešný incident zo strany súčasného reportéra MA7 a bývalého spolupracovníka Slobodného vysielača považuje za provokáciu. Celú záležitosť mieni riešiť súdnou cestou,“ oznámila podľa Denníka N hovorkyňa strany Most-Híd.

pošli na vybrali.sme.sk


4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

Mobilný operátor 4ka pokračuje vo výstavbe vlastnej siete, od začiatku jesene pokryl viacero lokalít, napríklad obce Bystré, Gabčíkovo, Ihľany, Istebné, Lenartovce, Markušovce, Oslany, Rudňany, Svrčinovec či Zborov nad Bystricou. Ich obyvatelia tak môžu využívať už aj modernú LTE sieť operátora.

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

Pád totalitných režimov v bývalých krajinách sovietskeho bloku aj dôvody, ktoré k tomu viedli, rozoberie moderátor Peter Turčík v špeciálnej diskusii Pamäť na hojdačke, ktorú RTVS pripravila k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Organizátori dnes už po dvanásty raz slávnostne odovzdali ocenenia Biela vrana za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra. V čase 30-teho výročia Nežnej revolúcie nám príbehy ocenených pripomínajú obrovskú hodnotu slobody, ale aj to, aké dôležité je neustále sa o ňu starať. Zároveň upozorňujú na to, že ani 30 rokov po prevrate nežijeme v spoločnosti, kde sú právo a spravodlivosť rovnako dostupné pre všetkých. Ocenenie preto získali štyria laureáti, ktorí tieto odkazy stelesňujú.

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Dnes 17. novembra, symbolicky na 30. výročie od Nežnej revolúcie, odštartoval nový portál s názvom Defence News.

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

Najčítanejšie