Andrej Danko: Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú (VIDEO) Ilustr. foto: FB Andrej Danko

Andrej Danko: Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú (VIDEO)

29.01.2020 11:33 | Tlač | mk

Predseda parlamentu Andrej Danko po zverejnení nahrávky jeho rozhovorov s Alenou Zsuzsovou v utorok na otázky novinárov priamo nereagoval. V stredu ráno ohlásil tlačovú besedu k téme „porušovania základných ľudských práv.“

V roku 2013 som na telefón dostal fotografiu jednej peknej ženy. Je známe, že sa mi ženy páčia a v tom čase som bol pred rozvodovým konaním, povedzme si úprimne, koho by taká fotografia nepotešila. Príležitostne sa táto virtuálna slečna ozvala a ja som začal s ńou viesť komunikáciu. Nezáväznú a, priznávam, miestami až frivolnú,“ začal tlačovku Danko. Povedal, že nikdy ho nezaujímala jej identita, lebo s ňou riešil len súkromné veci. Mal ju označenú ako „baba z Nových Zámkov.“

"Nepodľahol som tlaku a požiadavkám Mariana Kočnera, preto musela nastúpiť volavka a mala ma kompromitovať. Keď si vypočujete nahrávky, tak uvidíte, že ku kompromitácii nemohlo dôjsť," povedal Danko a kritizoval médiá za pošliapanie svojho súkromia, ktoré podľa neho spôsobili médiá zverejnením nahrávok a poďakoval sa "serióznym médiám", ktoré o nahrávke informovali, ale ju nezverejnili.

Podrobnosti: Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Kauzu považuje za hrubý zásah do predvolebnej kampane a "do zásahu do mojich ľudských práv", dodal. "Pre mňa Alena Zsuzsová, ako ju poznáte, neexistovala. Mňa s ňou nespájajte. Ja som komunikoval s virtuálnou ženou, s ktorou som sa nikdy nestretol," povedal Danko, s tým, že po prvom stretnutí s Kočnerom priblížne v roku 2013 sa s ním už nestretol a vylučuje, že bol od Kočnera vydieraný.

Podľa Denníka N si Danko s Kočnerom v rokoch 2016 a 2017 vymenil viac ako 60 správ, čo Danko potvrdil. "Nikdy som nepovedal, že sa mi nesnažil písať alebo sa mi dostať pod kožu. Povedal som, že som s ním nemal žiadne stretnutie," povedal Danko pre Denník N. Danko sa bráni, že mu odpovedal len formálne, aby mal od neho pokoj. Vraví, že sa nechcel dostať do zbytočného konfliktu s nebezpečným človekom, a preto mu nenapísal, aby ho už nekontaktoval.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie