Otvorený list vydavateľa K. K. Bagalu: Pán Pellegrini, toto je skutočný život na Slovensku! Foto: K.K.Bagala

Otvorený list vydavateľa K. K. Bagalu: Pán Pellegrini, toto je skutočný život na Slovensku!

11.02.2020 22:25 | Tlač | mk

Veta premiéra Petra Pellegriniho z tlačovej besedy, že "v Bratislave sa nežije skutočný život, tak ako sa nežije skutočný slovenský život u ľudí v zahraničí" vyvolala vlnu rozhorčenia medzi ľuďmi v Bratislave, zahraničí ale aj po celom Slovensku. Na sociálnych sieťach pod hashtagom ‪#‎totojeskutocnyzivot‬ pribúdajú príbehy ľudí o "skutočnom živote."

 

Jeden z nich zverejnil dlhoročný bratislavský vydavateľ kníh Koloman Kertész Bagala:

Pán Pellegrini, #totojeSKutocnyzivot na Slovensku! Chorý človek žije v kancelárii, nelieči sa v nemocnici ani sanatóriu.

Som vydavateľ slovenskej literatúry od roku 1991, vydal som vyše 500 kníh pôvodnej tvorby, 24 rokov vyhlasujem vlastnú literárnu súťaž, zorganizoval som osobne viac ako 1.000 kultúrnych podujatí.

Vo vydavateľstve som sám - lebo si nemôžem dovoliť zamestnanca, financie radšej sústredím do nových titulov. Nemíňam, ale aj tak sa stále pohybujem na hranici bankrotu. Keby som nemal rád slovenčinu, už dávno by som bol gastarbeitrom - pretože čokoľvek by bolo lepšie, ako takéto živorenie! Rozumiem všetkým ľuďom, čo odišli preč zo Slovenska - neurážajte ich, pán premiér!

Vlani sa moje reumatické ochorenie dostalo do štádia, že bolo už nutné objednať sa na operáciu bedrového kĺbu - dostal som termín o pol roka a ten sa potom ešte dvakrát presúval kvôli rekonštrukcii operačnej sály na Kramároch - a v iných nemocniciach ma tiež nemohli zobrať skôr, pretože všade mali poradovníky, niekde aj na rok dopredu. Toto je slovenské zdravotníctvo.

Bolesti sa rapídne zväčšovali, pohybovať som sa mohol už len s barlami - a keďže bývame v podnájme na 2. poschodí bez výťahu, bývam teraz v kancelárii vydavateľstva, pretože prístup sem je chvalabohu bezbariérový. To je slovenský sociálny systém, chorého vykázať z nemocnice 5 dní po operácii, nech sa sám postará.

Pán premiér, som hlboko urazený Vaším výrokom, že v Bratislave sa nežije skutočný život. Pracujem tu 29 rokov, ale ani napriek oceneniam odborníkov a nepretržitému nasadeniu nie som schopný žiť dôstojne, nenašetril som na byt a žijem v podnájme, neustále splácam pôžičky a lízingy, len aby som mohol pracovať v odbore, na ktorý mám - zdá sa - talent. A hlavne guráž.

Pracujem tu - aj napriek polenám, hádzaným pod nohy drobným podnikateľom.

Žijem tu - aj napriek polenám, riadiacim tento štát.

Znovu sa vyliečim a budem pokračovať v tejto práci - do smrti. Nie pre penziu, ktorá bude mizerná. Ale to Vy nedokážete pochopiť prečo.

Sme bohatý štát, ale všetko to, čo malo skvalitniť skutočný život skutočným obyvateľom - politici ako Vy buď prešustrovali, rozkradli, alebo umožnili rozkradnúť.

Znovu sa vyliečim a budem pokračovať v tejto práci pokým vládzem, pretože mám len jeden život a nemienim ho premrhať.

DOSŤ!

Vy a vaši ministri ste iba služobníci, moji služobníci, naši služobníci - dostali ste poverenie slúžiť v prospech ľudí a nerobíte to, iba sľubujete a tliachate - držte už hubu a practe sa!

 

 Členovia Klubu reklamných agentúr posielajú vláde, zadávateľom aj kolegom otvorený list

Členovia Klubu reklamných agentúr posielajú vláde, zadávateľom aj kolegom otvorený list

Zástupcovia reklamných agentúr združených v KRAS-e zverejnili otvorený list, ktorý adresujú kolegom, zadávateľom ja vláde. Prinášame celé znenie:

Kontroverzný youtuber Rudolf Vasky je opäť zadržaný

Kontroverzný youtuber Rudolf Vasky je opäť zadržaný

Vyšetrovateľ NAKA dnes opätovne zadržal Rudolfa Vaskyho. „Dôvodom je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorým tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť, alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať,“ píše polícia na facebooku.

Chystá sa náhrada za zrušenú Eurovíziu (VIDEO)

Chystá sa náhrada za zrušenú Eurovíziu (VIDEO)

Európska vysielacia únia (EBU) chystá náhradu za medzinárodnú spevácku súťaž Eurovízia, ktorej tento ročník sa zrušil kvôli pandémii koronavírusu.

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský podnikateľ Miklós Vaszily, ktorý už riadi provládnu stanicu TV2, dnes oznámil, že kúpil päťdesiatpercentný podiel v holdingovej spoločnosti Indamedia. Tá kontroluje reklamné príjmy pre nezávislý spravodajský portál Index.hu.

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. „Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Prezident Miloš Zeman v neděli okomentuje opatření, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru, v rozhovoru pro server Blesk.cz.

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

Vo veku 85 rokov dnes v nemocnici v Malackách zomrela legendárna divadelná, filmová, televízna a rozhlasová herečka Eva Krížiková.

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom sa bolestne začína dotýkať aj niektorých médií. V niektorých vydavateľských domoch sa už začalo prepúšťať, znižujú sa platy, rušia sa aj niektoré tituly.

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela známa herečka a popredná členka Činohry SND Eva Krížiková. O úmrtí informovalo Slovenské národné divadlo.

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Najčítanejšie