Známe zahraničné denníky škrtajú náklady, znižujú aj mzdy manažérov Foto: Omediach.com

Známe zahraničné denníky škrtajú náklady, znižujú aj mzdy manažérov

16.04.2020 17:26 | Tlač | ČTK

Britské denníky Financial Times (FT) a The Guardian znižujú kvôli koronakríze mzdy manažérov. Škrty chystá aj denník The Daily Telegraph. Hoci im rastie čítanosť na internete, čelia výpadkom príjmov z reklamy a predávajú menej výtlačkov. Píše o tom na svojom webe denník FT.

 

Stránky Guardianu si podľa jeho vlastných údajov nechali v marci čitateľovi zobraziť 2,17 miliardakrát. To je o viac ako 750 miliónov zobrazení viac ako v rekordnom októbri 2019. Napriek tomu FT odhaduje, že by mohol v nasledujúcich šiestich mesiacoch prísť až o 20 miliónov libier . Vyšší manažment vrátane novej šéfky Annette Thomasovej preto bude v nasledujúcom polroku poberať o 20 percent nižšie mzdy a členovia predstavenstva sa uspokojí s o 30 percent nižšími odmenami.

FT, ktorý v uplynulých týždňoch zaznamenal rekordný rast záujmu o obsah aj rekordný rast predplatného, ​​zníži 80 členom vedenia a editorom mzdy po zvyšok roka o desať percent. Predstavenstvo bude v tomto období dostávať o 20 percent nižšie odmeny. Za tento rok denník tiež nevyplatí pravidelné výročné bonusy. Šéf firmy John Ridding sa vzdá 30 percent svojej mzdy. Podobný krok urobil už v roku 2018, kedy sa po kritike personálu ohľadom výšky svojej mzdy vzdal 500.000 z 1,7 milióna libier, koľko mu za tento rok patrilo.

Telegraph sa bude snažiť ušetriť predovšetkým na zamestnancoch mimo redakcie. Prejdú na štvordňový pracovný týždeň a budú dostávať o 20 percent nižšie mzdy. Podľa šéfa mediálnej skupiny Telegraph Media Group Nicka Hugha tak musí urobiť aj napriek tomu, že sa tiež tomuto médiu raketovo zvýšil záujem o predplatné.

FT pošle asi dvadsiatku zamestnancov, ktorí nie sú členmi redakcie, na platenú dovolenku. Telegraph a Guardian pošlú domov podľa interných dokumentov, na ktoré sa odvoláva FT, až stovku neredakčných zamestnancov.

Podľa analytickej spoločnosti Enders Analysis by britské spravodajské odvetvie mohlo tento rok prísť až o 330 miliónov libier z reklamy. To predstavuje tretinu celoročných reklamných príjmov, píše FT.

Úsporné opatrenia a vlnu prepúšťania ohlásili po vypuknutí koronakrízy aj ďalšie európske a americké médiá. Medzi inými aj britský denník Daily Mail, americký denník The Los Angeles Times alebo spravodajský web Buzzfeed. Podľa FT majú škrty oznámiť aj agentúra Bloomberg a denníky The New York Times, The Washington Post a The Wall Street Journal.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie