Opozičné noviny už majú zaregistrovanú ochrannú známku Názov a vyobrazenie ochrannej známky, ktorú si registruje firma manželky Alojza Hlinu

Opozičné noviny už majú zaregistrovanú ochrannú známku

23.06.2020 14:41 | Tlač | mk

Bývalý predseda KDH Alojz Hlina bude mať vlastné Opozičné noviny. K iniciatíve chce pripojiť ďalšie politické strany, rokuje o podpore s predsedom mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomášom Druckerom.

Hlina reaguje na iniciatívu premiéra Igora Matoviča, ktorý sa chystá vydávať vlastné "vládne noviny". Matovič chce podobne, ako v minulosti vydával vlastné regionálne noviny, vydávať vládne noviny a roznášať ich zadarmo do všetkých domácností na Slovensku. Tentokrát však za štátne peniaze.

„Ak existuje projekt vládnych novín za verejné zdroje, tak je najvyšší čas ochrániť demokraciu, preto priznávam, že intenzívne diskutujeme s politikmi aj z iných strán o projekte Opozičných novín. Ak budú vládne noviny, tak budú aj opozičné noviny, lebo demokraciu treba chrániť,“ napísal Hlina na facebooku.

Jeho noviny budú podľa jeho slov financované zo súkromných zdrojov a prídu do schránok občanov približne dva týždne po vládnych novinách. „Nech si ľudia urobia svoj názor.

A dozvedia sa aj názor mimo vládnej propagandy,“ napísal Hlina, ktorý považuje Matovičov nápad na úrovni Lukašenka. „Čudujem sa niektorým vládnym politikom, že s tým súhlasili. Súhlasili s tým, aby štát v čase, keď bude mať problém finančne zabezpečiť chod štátu v jeho základných funkciách, plytval verejné zdroje na vládnu propagandu,“ napísal Hlina, ktorý sa čuduje, že Matovič neplánuje vydávať noviny o úspechoch vlády za stranícke peniaze, ktoré dostalo OĽaNO zo štátneho rozpočtu za víťazstvo vo voľbách. „Prečo toto „masové hnutie“ nevydáva tie noviny? Na to míňať nebudú. Na vydávanie vládnej propagandy sa budú míňať ďalšie verejné zdroje.“

Pred niekoľkými dňami požiadala firma Orava Stav s.r.o., ktorej konateľkou je manželka Alojza Hlinu Valéria Hlinová, o registráciu ochrannej známy na názov "Opozičné noviny."

Hlina noviny nechce robiť s existujúcou parlamentnou opozíciou, Smer a ĽSNS považuje za toxickú opozíciu. „Rokovania o projekte prebiehajú s viacerými politikmi a intenzívne aj s pánom Druckerom,“ napísal Hlina, podľa ktorého pri projekt opozičných novín musí byť viac politických subjektov „z politických dôvodov, ale najmä ekonomických. … Opozičné noviny nedokáže finančne utiahnuť jeden človek alebo len úzka skupina ľudí.“

Uviesť na trhu značku Opozičné noviny mu majú pomôcť vládne noviny. „Uvedenie na trh, celý marketing, reklamu im (Opozičným novinám – pozn. red.) zabezpečí Igor Matovič svojimi vládnymi novinami. Určite to tak nezamýšľal, ale tak to bude,“ napísal Hlina.

Avizuje, že v novinách bude zastúpených „viacero pohľadov, nielen konzervatívnych, nielen liberálnych a tiež nielen stredových.“RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone, ktorý vytvoril stovky filmových melódií. Jeho osobnosť si RTVS pripomenie dnes o 20:30 na Jednotke filmom Vtedy na Západe a o 23:30 na Dvojke v relácii Anjeli strážni Ennia Morriconeho.

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Najčítanejšie