Šéfredaktor Aktuality.sk: Som hrozne sklamaný a smutný! Reprofoto RTVS

Šéfredaktor Aktuality.sk: Som hrozne sklamaný a smutný!

03.09.2020 10:53 | Tlač | mk, ČTK

"Som hrozne sklamaný a smutný!" napísal počas čítania rozsudku v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej šéfredaktor webu Aktuality.sk, kde zavraždený novinár pracoval.

"Súd pre nedostatok dôkazov neuznal Kočnera a Zsuzsovú vinnými z vraždy Jana a Martiny. Hoci som sklamaný, nerezignujeme! Toto nie je koniec. Ani zďaleka. Som presvedčený, že Kočner dal zavraždiť Jana Kuciaka!" napísal Peter Bardy na facebooku.

K pojednávaniu sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Igor Matovič.

 

Podrobnosti: Sudkyňa naživo číta rozsudok v kauze vraždy Jána Kuciaka (VIDEO)

"Som z toho znechutený... Odvolanie určite pôjde," povedal pre novinárov po skončení pojednávania otec Jána Kuciaka, ktorý s manželkou odišli zdrvení už počas čítania rozsudku. "Sme sklamaní, vyzerá to, že niekto z pozadia ťahá nitky ďalej. Po porade s právnikmi sa odvoláme. Budeme bojovať ďalej. Janko to robil nie pre seba, nemal z toho nič. Robil to pre Slovensko. Prosím novinárov, aby sme šli do toho a bojovali za nich," povedala pre RTVS Zlatica Kušnírová.

„Očakávali sme spravodlivý trest pre obžalovaných za činy, ktoré sa im pripisujú. V právnom štáte má každý právo na spravodlivý proces a rozsudok, ktorý musí byť vždy založený na dôkazoch. O vine a nevine rozhoduje súd, ktorý dnes rozhodol takto. Všetci v redakcii, ako aj v celej spoločnosti Ringier Axel Springer stále veríme, že všetci páchatelia, ktorí sa podieľali na vražde Jána a Martiny budú spravodlivo potrestaní,“ povedal Michal Maruška COO vydavateľstva Ringier Axel Springer SK,v ktorom Kuciak pracoval.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes uznal vinným len jedného z trojice zvyšných obžalovaných v kauze vraždy novinára a jeho priateľky. Odsúdeným je pomocník vraha Tomáš Szabó. Súd naopak oslobodil spod obžaloby Kočnera, ktorý si podľa žalobcu Kuciakovu vraždu objednal, a tiež Alenu Zsuzsovou, ktorá bola podľa obžaloby sprostredkovateľka vraždy. "Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa oslobodzujú spod obžaloby," prečítala predsedníčka Ružena Sabová. Skutok sa podľa súdu stal, ale nie je preukázané, že ho spáchali títo dvaja. Voči tomuto verdiktu v najsledovanejším súdnom procese v novodobých dejinách krajiny, ktorý si z obžalovaných vypočul len Kočner, sa možno odvolať.

"O nevine Kočnera a Zsuzsovej rozhodli dvaja členovia senátu Ivan Matel a Rastislav Stieranka, ktorí prehlasovali predsedníčku Ruženu Sabovú. Matel aj Stieranka zároveň pripravovali zdôvodnenie rozsudku. Prehlasovanie predsedníčky senátu v takejto rozsiahlej veci je na súde neobvyklé, keďže je to práve predsedníčka, ktorá ako jediná podrobne študuje celý spis," napísal Denník N.

Ďalší dva z celkového počtu piatich pôvodne obvinených v kauze, vrátane Kuciakovho vraha, už skôr priznali vinu a boli súdení samostatne.Do kín prichádza film krajina ve stínu (VIDEO)

Do kín prichádza film krajina ve stínu (VIDEO)

Čiernobiela snímka, nakrútená na klasický pás, zaznamenáva skutočný príbeh z obdobia 30. až 50. rokov minulého storočia. Je kronikou toho, ako sa pokojné medziľudské vzťahy v malej obci v pohraničí premenia, keď okolo prejde veľká história.

AFP: Piatkový útok v Paríži asi súvisel s karikatúrami Mohameda

AFP: Piatkový útok v Paríži asi súvisel s karikatúrami Mohameda

Piatkový útok v Paríži, pri ktorom útočník posekal dvoch ľudí neďaleko niekdajšieho sídla redakcie satirického časopisu Charlie Hebdo, mohol súvisieť s karikatúrami proroka Mohameda, ktoré predtým zverejnil Charlie Hebdo.

V Paríži došlo k útoku pri časopise Charlies Hebdo, prípad rieši protiteroristický úrad (VIDEO)

V Paríži došlo k útoku pri časopise Charlies Hebdo, prípad rieši protiteroristický úrad (VIDEO)

Muž a žena dnes boli zranení v Paríži pri útoku, ktorého vyšetrovanie prevzal protiteroristický úrad prokuratúry. Útočník vyzbrojený pravdepodobne sečnou alebo bodnou zbraňou oboch ľudí vážne zranil na ulici pred ich pracoviskom.

Signál 4ky sa opäť rozšíril do ďalších kútov Slovenska

Signál 4ky sa opäť rozšíril do ďalších kútov Slovenska

Signál najmladšieho operátora 4ka sa šíri aj z nových vysielačov, ktoré v ostatnom kvartáli pribudli v  mnohých mestách. Plný komfort modernej 4G siete je tak dostupný pre tisícky nových zákazníkov ako zo západného, tak aj stredného či východného Slovenska.

Našli nezvestného blogera, ktorý v januári zverejňoval kritické videá o novej nákaze vo Wu-chan (VIDEO)

Našli nezvestného blogera, ktorý v januári zverejňoval kritické videá o novej nákaze vo Wu-chan (VIDEO)

Po siedmich mesiacoch sa zrejme našiel čínsky právnik, aktivista a bloger Čchen Čchiou-š'. Nezvestný bol od chvíle, keď na prelome januára a februára kriticky informoval o situácii vo Wu-chan, ťažko zasiahnutom epidémiou choroby covid-19.

Začína nový seriál Pumpa s Heribanom a Kubovčíkom, bude aj o Smere či Matovičovi (VIDEO)

Začína nový seriál Pumpa s Heribanom a Kubovčíkom, bude aj o Smere či Matovičovi (VIDEO)

""Je úplne jedno, čo Matovič nosí, či nenosí… Keď dôjde sem, tak bude mať rúško! A keď nebude mať, tak mu na papulu natiahnem tie jeho tramky!“ hovorí herec Michal Kubovčík Danovi Heribanovi v novom komediálnom skeč seriáli Pumpa, ktorý prichádza na obrazovky Jednotky.

Česká miniseria o kyberšikane, ktorá sa vysiela aj na Slovensku, má nomináciu na Emmy (VIDEO)

Česká miniseria o kyberšikane, ktorá sa vysiela aj na Slovensku, má nomináciu na Emmy (VIDEO)

Český seriálový thriller #martyisdead, ktorý môžu vidieť aj slovenskí diváci na Mall.tv, dnes získal nomináciu na medzinárodnú televíznu cenu Emmy.

Fun rádio má novú moderátorku (FOTO)

Fun rádio má novú moderátorku (FOTO)

Do vysielania Fun rádia pribudol tento týždeň nový moderátorský hlas. Informuje rádio v tlačovej správe.

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych z vydavateľstva Slovenský spisovateľ pokračuje. Úžasná edícia, ktorá približuje osudy slávnych umelcov, ako boli Picasso (Žila som s Picassom), Dalí (Tajný život Salvadora Dalího), van Gogh (Smäd po živote), či životopis Grécky poklad od Irvinga Stona – príbeh priekopníka modernej archeológie Heinricha Schliemanna.

O2 spustila kampaň aj web pre nového digitálneho operátora Radosť (VIDEO)

O2 spustila kampaň aj web pre nového digitálneho operátora Radosť (VIDEO)

Spoločnosť O2 dnes sprístupnila web radost.digital aj s možnosťou objednávok novej služby Radosť, o ktorom informovala začiatkom septembra.

Najčítanejšie