Poslanec Čekovský podal trestné oznámenie pre podozrenie z prelievania štátnych peňazí z TASR do súkromných rúk

Poslanec Čekovský podal trestné oznámenie pre podozrenie z prelievania štátnych peňazí z TASR do súkromných rúk Reprofoto TV Tablet

Poslanec NR SR Kristián Čekovský (OĽANO) dnes na Generálnu prokuratúru doručil trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za činnosť vo verejnoprávnej TASR a spriaznených spoločnostiach od roku 2013, keď bol šéfom TASR terajší riaditeĽ RTVS Jaroslav Rezník, až doteraz.

 Z páchania trestnej činnosti je podľa všetkých indícií podozrivá zločinecká skupina tvorená osobami pohybujúcimi sa a vysoko pravdepodobne aj vykonávajúcimi rôzne funkcie v orgánoch spoločností TASR, IMPRE MEDIA a TERAZ MEDIA. Existujú dôvodné podozrenia z „prelievania“ verejných peňazí do súkromných vreciek, tvrdí OĽaNO v tlačovej správe.

„Hospodárenie verejnoprávnych RTVS a TASR nesmú vytvárať živnú pôdu pre korupciu a dohadzovanie peňazí kamarátom, či spriazneným podnikateľom. V tomto konkrétnom prípade hovoríme o závažných podozreniach ale aj dôkazoch, že osoby spojené s TASR, ktorú si platia všetci občania, prelievali štátne peniaze do súkromných vreciek. Je len otázkou, či týmto spôsobom nedochádzalo k splácaniu investície, ktorej cieľom bolo vo voľbách v roku 2016 dostať SNS za každú cenu do parlamentu,“ povedal Kristián Čekovský.

Pokúšame sa získať vyjadrenie Jaroslava Rezníka a aktuálneho šéfa RTVS Vladimíra Puchalu.

Aktualizácia o stanovisko TASR 21:30:

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) dôrazne protestuje voči obvineniam i slovníku, ktorý použil predseda mediálneho výboru parlamentu Kristián Čekovský v tlačovej správe OĽaNO ohľadom podania trestného oznámenia na Generálnu prokuratúru „za činnosť vo verejnoprávnej TASR a spriaznených spoločnostiach od roku 2013 až doteraz“.
Pokiaľ pán Čekovský dospel k podozreniu z porušenia zákona, je povinný podať trestné oznámenie, čo podľa vlastného vyhlásenia urobil dnes na Generálnej prokuratúre SR.
Tlačová agentúra Slovenskej republiky sa z vyhlásenia pána Čekovského nedozvedela, aké je konkrétne znenie trestného oznámenia, no určite poskytne orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť pri preverovaní tohto podania.
Expresívny slovník, ktorý pán poslanec v tlačovom vyhlásení zvolil, podľa nášho názoru poškodzuje renomovanú inštitúciu, akou TASR v súčasnosti je. To, že pán poslanec dospel k akémukoľvek podozreniu, mu nedáva právo používať v súvislosti s TASR takýto dehonestujúci slovník.
Hospodárenie TASR je každoročne preverované Správnou radou TASR, Výborom Národnej rady pre kultúru a médiá, audítormi i kontrolou Ministerstva kultúry SR a výsledky i štruktúra hospodárenia sú pravidelne zverejňované. Vnútorné, ani externé kontroly počas obdobia od roku 2013 – 2020 nedospeli k záverom, o ktorých poslanec Čekovský informuje v tlačovej správe.
Agentúra TASR je verejnoprávnou a apolitickou inštitúciou a nemieni byť súčasťou politického zápasu. Ak má poslanec Čekovský v úmysle realizovať akékoľvek zmeny v činnosti verejnoprávnych médií, má na to podľa nášho názoru používať politické prostriedky, najmä možnosť legislatívnej iniciatívy v Národnej rade Slovenskej republiky. Aj v tomto kontexte bude TASR ústretová a súčinná.