Pluska sa na titulke ospravedlňuje Marianne Ďurianovej Foto: Markíza

Pluska sa na titulke ospravedlňuje Marianne Ďurianovej

13.12.2013 09:40 | Tlač | mk

Výrazné ospravedlnenie vychádza za články, ktoré vyšli o moderátorke Televíznych novín na Markíze v rokoch 2007 a 2008.

 

 

 

"Denník Plus JEDEN DEŇ sa týmto ospravedlňuje Mgr. Marianne Ďurianovej za neoprávnený zásah do práv na ochranu osobností zverejňovaním nepravdivých a ponižujúcich informácií z jej súkromného života, ktoré boli uverejnené 27., 28., 29. decembra 2007 a 3. a 7. januára 2008, ktorými došlo k vážnemu a hrubému zásahu do súkromia M. Ďurianovej."


Ospravedlnenie vyšlo výrazným písmom na tretine dnešnej titulky denníka spolu s fotkou moderátorky. Ide o články, ktoré rozoberali zdravotný stav Ďurianovej a  podrobnosti z jej hospitalizácie v nemocnici.

O hospitalizácii vtedy podrobne informoval Nový Čas, ale aj iné médiá. 

Ďurianovej advokát v tom čase oznámil, že podáva trestné oznámenie vo veci neoprávneného nakladania s jej osobnými údajmi. Neznáma osoba zo súkromného gynekologicko-pôrodníckeho sanatória Koch v Bratislave zverejnila zákonom chránené údaje zo zdravotnej dokumentácie moderátorky. „Porušenie lekárskeho tajomstva, ku ktorému následne došlo, sa bude riešiť v administratívnom konaní," povedal v roku 2008 pre agentúru SITA Juraj Florovič z advokátskej kancelárie ULC Čarnogurský. "Na závažnosti porušenia práv našej klientky nemení ani skutočnosť, že naša klientka je verejne známou osobou," uviedla vtedy advokátska kancelária vo vyhlásení.

Záujem bulváru o Ďurianovú a jej súkromie bol pred niekoľkými rokmi enormný. Informácie o nej sa objavovali často na titulkách Plusky ale aj Nového Času. Ďurianová zvyšovala predajnosť.

pošli na vybrali.sme.sk


Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

1. Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

Koalícia dnes opäť odložila rokovania o spornej novele tlačového zákona v parlamente, podľa ktorej by politici mali znovu získať právo na bezplatné uverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby.

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

2. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

3. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

4. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

5. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

6. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

7. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

9. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

10. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Najčítanejšie