Pluska sa na titulke ospravedlňuje Marianne Ďurianovej Foto: Markíza

Pluska sa na titulke ospravedlňuje Marianne Ďurianovej

13.12.2013 09:40 | Tlač | mk

Výrazné ospravedlnenie vychádza za články, ktoré vyšli o moderátorke Televíznych novín na Markíze v rokoch 2007 a 2008.

 

 

 

"Denník Plus JEDEN DEŇ sa týmto ospravedlňuje Mgr. Marianne Ďurianovej za neoprávnený zásah do práv na ochranu osobností zverejňovaním nepravdivých a ponižujúcich informácií z jej súkromného života, ktoré boli uverejnené 27., 28., 29. decembra 2007 a 3. a 7. januára 2008, ktorými došlo k vážnemu a hrubému zásahu do súkromia M. Ďurianovej."


Ospravedlnenie vyšlo výrazným písmom na tretine dnešnej titulky denníka spolu s fotkou moderátorky. Ide o články, ktoré rozoberali zdravotný stav Ďurianovej a  podrobnosti z jej hospitalizácie v nemocnici.

O hospitalizácii vtedy podrobne informoval Nový Čas, ale aj iné médiá. 

Ďurianovej advokát v tom čase oznámil, že podáva trestné oznámenie vo veci neoprávneného nakladania s jej osobnými údajmi. Neznáma osoba zo súkromného gynekologicko-pôrodníckeho sanatória Koch v Bratislave zverejnila zákonom chránené údaje zo zdravotnej dokumentácie moderátorky. „Porušenie lekárskeho tajomstva, ku ktorému následne došlo, sa bude riešiť v administratívnom konaní," povedal v roku 2008 pre agentúru SITA Juraj Florovič z advokátskej kancelárie ULC Čarnogurský. "Na závažnosti porušenia práv našej klientky nemení ani skutočnosť, že naša klientka je verejne známou osobou," uviedla vtedy advokátska kancelária vo vyhlásení.

Záujem bulváru o Ďurianovú a jej súkromie bol pred niekoľkými rokmi enormný. Informácie o nej sa objavovali často na titulkách Plusky ale aj Nového Času. Ďurianová zvyšovala predajnosť.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie