TASR promuje akciu extrémistu Mariána Mišúna

TASR promuje akciu extrémistu Mariána Mišúna

21.02.2014 11:18 | Tlač | mk

Verejnoprávna TASR zverejnila správu, v ktorej promuje protestnú akciu pravicového extrémistu Mariána Mišúna. Ten chystá so svojim Občianskym združením Ľudia v ohrození tretí protest „proti skorumpovaným politikom a asociálom."

 

 

Na jednom z takýchto podujatí v minulosti pálil vlajku EU. Podľa propagujúceho bilbordu chce touto akciou riešiť „opakované útoky asociálov na východnom Slovensku."

 

Nikde v správe TASR nie je ani zmienka o tom, kto je za týmto združením.

Marián Mišún bol členom zrušenej Slovenskej pospolitosti. Ako dôvod jej rozpustenia Najvyšší súd uviedol, že niektoré programové body Slovenskej pospolitosti boli v rozpore s Ústavou. Známy je aj z protestu Za bezpečný a slušný život na Slovensku II, kde spoločne so Štefanom Potockým podpálili vlajku Európskej únie. Dostal za to 300-eurový peňažný trest a dvojročný zákaz pobytu na území Bratislavy. Bol prepustený z Mestskej polície v Trnave. Podľa Hospodárskych novín je spájaný s výcvikom neonacistov – tzv. Bojovým tímom, v ktorom mal pôsobiť ako tréner. V minulosti bol aj šéfom púchovskej Matice slovenskej.

Po tom, ako zorganizoval pod hlavičkou Matice akciu s podtitulom Z vlastnej krajiny nás vytláčajú brutálne sa množiaci asociálni cigánski paraziti, vedenie Matice na neho podalo trestné oznámenie.

Odporúčame aj: Markíza sa postavila za extrémistu

„Našim zámerom je organizovaný odpor proti neschopným politikom a asociálom, ktorí dlhodobo ničia budúcnosť Slovákov," píše o sebe OZ.

TASR cituje Mišúna: „Zároveň sme požiadali primátora, aby zvážil možnosť, pomôcť nášmu občianskemu združenie zrealizovať pripravovaný projekt, a teda umiestniť v Prešove na vhodnom mieste pamätnú tabulu obetiam kapitalizmu po roku 1989 a kriminality asociálov."

Požiadali sme o reakciu TASR: "Správu o pripravovanom protestnom zhromaždení OZ Ľudia v ohrození, ktoré sa má konať v Prešove v sobotu vydala TASR dnes, teda deň pred podujatím. Je to štandardné avízo na podujatie, ktoré sa v regióne uskutoční. Oznámenie o konaní tohto protestu dostalo aj mesto Prešov. Ide o legálne zhromaždenie. Informovanie o ňom v jednej avízovej správe nepovažujeme za promovanie akcie. Či na podujatí dôjde k podnecovaniu k rasovej nenávisti v tejto chvíli TASR nevie. To budú môcť – zrejme až po podujatí – skonštatovať orgány činné v trestnom konaní. TASR protest spravodajsky pokryje," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor TASR Marián Kolár.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie