Ringier k OTOvi: Diváci rozhodnú, kto bude figurovať na zozname nominovaných

Ringier k OTOvi: Diváci rozhodnú, kto bude figurovať na zozname nominovaných

Minulý týždeň Markíza verejne oznámila, že sa nechce zúčastniť na ankete OTO a vyzýva vyhlasovateľov a organizátorov, aby jej osobností a relácie nezaradili do súťaže. Dnes na vyhlásenie Markízy reagovalo vydavateľstvo Ringier Axel Springer, ktoré je vyhlasovateľom súťaže.

 


„Oficiálnou cestou sme dodnes nedostali akúkoľvek žiadosť televízie Markíza spojenú s ich neúčasťou a nezaradením do ankety OTO 2012," napísalo vydavateľstvo vo svojom stanovisku. „Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia nemá ako vyhlasovateľ súťaže OTO 2012 žiadnu právomoc zaraďovať či rozhodovať, aké osobnosti a programy budú do ankety zaradené. Anketa OTO 2012 je rovnako ako predošlý ročník verejná anketa, v ktorej diváci rozhodujú, kto bude figurovať na zozname nominovaných."
Zatiaľ nový roťník nie je vyhlásený a tak nie je známe, či sa na stránke OTO tváre Markízy objavia. Televízia Joj sa súťaže zúčastní, účasť pre Omédiách.com potvrdil generálny riaditeľ JOJ František Borovský. „Pracujeme na dohode, uvidíme," povedal v piatok šéf RTVS Václav Mika.
„TV Markíza sa rozhodla nezúčastniť ankety OTO 2012 z viacerých dôvodov, najmä však kvôli prebiehajúcim súdnym sporom v súvislosti s touto anketou," napísala Markíza. „V súčasnosti neprebieha a ani nikdy neprebiehal žiaden súdny spor týkajúci sa samotnej ankety. Markíza do dnešného dňa žiadnu žalobu nepodala, reagovalo vydavateľstvo. Prebiehajúce súdne spory, v ktorých Ringier Axel Springer Slovakia žaluje TV Markíza, sa týkajú výlučne výrokov predstaviteľov Markízy odvysielaných v troch vysielaniach relácie Televízne noviny, ktoré považujeme za neoprávnený zásah do dobrej povesti spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia.

 

Rada pre vysielanie a retransmisiu už v júni 2012 právoplatne rozhodla, že vo dvoch z troch týchto relácií Markíza neobjektívne a zaujato informovala divákov. „Súdne spory zatiaľ nie sú právoplatne ukončené, preto ich priebeh nebudeme komentovať. Ak by ale Markíza od začiatku nespôsobovala obštrukcie, niektoré by už dnes boli ukončené," napísalo vydavateľstvo. Markíza na ich vyjadrenie zatiaľ nereagovala.