Magazín Vogue bude možno aj v češtine

Magazín Vogue bude možno aj v češtine

02.10.2012 13:25 | Tlač | mk

Český podnikateľ Zdeněk Bakala aj s manželkou podnikajú kroky, ktoré by mohli viesť k vytvoreniu českej verzie prestížneho módneho časopisu.

 

 

„V uplynulých týždňoch sa rozvírili informácie o záujme českých mediálnych vlastníkov priviesť do Česka magazín Vogue," napísal český mediálny portál www.mediguru.cz.
Česká verzia prestížneho módneho časopisu by určite neobišla ani slovenský trh. Ochrannú známku si už pred niekoľkými rokmi aj na Slovensku poistila spoločnosť ADVANCE MAGAZINE PUBLISHERS z New Yorku, ale len pre kozmetiku.

Madonna na titulke Vogue v roku 1991Podľa informácií Mediaguru.cz majú o Vogue záujem tri vydavateľskej subjekty. V tejto súvislosti sa hovorí najmä o českom podnikateľovi Zdeňkovi Bakalovi, ktorý má väčšinový podiel v spoločnosti BXR Media, ktorá ovláda vydavateľstva Respekt Publishing a vydavateľstvo Economia. Bakala je aj za vydavateľstvom Ecopress, ktoré vydáva Hospodárske noviny. "Skupina BXR aj jej jednotlivé spoločnosti kontinuálne zvažujú nové investičné možnosti a príležitosti. Jednotlivé prípady však nekomentujeme," reagoval na otázku mediaguru.cz o možnosti vydávania Vogue hovorca skupiny BXR Petr Jonák.
Mediaguru.cz si myslí, že keďže sa Bakalove vydavateľstvá Respekt Publishing ani Economia nepohybujú v segmente lifestylových ani módnych titulov, Vogue by mohol zapadať skôr do podnikateľských aktivít priamo samotných manželov Bakalových. Manželka podnikateľa totiž v súčasnosti zakladá exkluzívne butiky v Prahe.

Prestížny časopis Vogue, ktorý vychádza už od roku 1892, je nie je len o móde, ale prináša aj články o dizajne a životnom štýle, ale aj o kultúre a politike. V súčasnosti vychádza vo viac ako dvadsiatich štátoch sveta.

Doposiaľ nevychádzal v českej ani slovenskej mutácii nie preto, lebo by nikto z vydavateľov nemal na licenčný poplatok, ale preto, že Vogue má pomerne striktné pravidlá pre udeľovanie licencií. „Vlastník licencie doteraz nebol presvedčený, že u nás pre taký magazín existuje trh, predstavovaný dostatočným počtom inzerentov v najluxusnejším segmente a zároveň adekvátnym počtom spotrebiteľov s vysoko nadpriemernými príjmami, ktorí sú pripravení za luxusný značkový tovar investovať vysoké sumy," píše mediaguru.cz.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie