Zeman neposkytuje Slovákom rozhovory

Zeman neposkytuje Slovákom rozhovory Prima TV zprávy

Kandidát na českého prezidenta Miloš Zeman je urazený. Komentár denníka SME sa ho dotkol tak, že odmieta poskytnúť rozhovory všetkým slovenským médiám.

 

 

Miloš Zeman nemá rád českých novinárov a podobne, ako slovenský premiér, aj on novinárov s obľubou prirovnáva k hnoju či žumpe. Svoj postoj nezmenil ani počas prezidentských volieb.

Najnovšie Zeman odmieta poskytnúť rozhovor slovenským novinárom. Urazil ho komentár Petra Morvaya Mečiarizmus bol Česku najbližšie za Zemana v denníku SME. Svoje rozhodnutie povedal bezprostredne po tom, ako odvolil, keď ho chcela osloviť TA3. Zeman zároveň zrušil vopred dohodnutý rozhovor pre TA3, ktorý mala odvysielať v špeciálnom volebnom štúdiu. „Po článku v SME nebudem slovenským médiám poskytovať žiadne rozhovory," povedal Zeman.

Komentátor denníka SME napísal, že „Miloš Zeman ako favorit prezidentských volieb v Česku je nielen pre našich susedov veľmi zlá správa. Zeman je ten najhorší zo všetkých kandidátov."
„Za Zemanom naopak stále stojí (či je rýchlo obnoviteľné) veľmi rozsiahle zázemie podivných až hrôzu naháňajúcich väzieb siahajúcich od bývalých komunistických aparátčikov a tunelárov až do Moskvy. Navyše má Zeman bohaté skúsenosti s budovaním mocenských štruktúr, Príchod Zemana na Pražský hrad by bol nielen pokračovaním, ale aj vystupňovaním a zvulgárnením Klausovej politiky oslabovania právneho štátu, demokratickej kontroly moci, nacionalizmu a odmietania vyrovnať sa s minulosťou. To by bola zlá správa i pre Slovensko. Oslabila by demokratickú kultúru v celom regióne a minimálne by pomáhala legitimovať podobnú snahu Roberta Fica," napísal Morvay.

Vo volebnom tíme Zemana je aj bývalý programový riaditeľ STV Roman Lipták, ktorý vyháňal novinárov z volebnej miestnosti po tom, ako pravdepodobne Zeman povedal "pánové vypadnete," čo prekvapených českých novinárov pobúrilo (na video reportáži .týždňa je to o 1:55 min.)