Odštartoval nový bulvár VIPstory

Odštartoval nový bulvár VIPstory

02.03.2015 22:07 | Tlač | mk

Bývalý šéf šoubiznisu Nového Času a Plus 1 deň založil nový bulvárny web, s ktorým mu vypomáha české vydavateľstvo.

 


Štefan Šperka, ktorý mal na starosti rubriku šoubiznisu v Novom Čase a donedávna v Plus 1 deň, po zmene vedenia z denníka odišiel. Po pár dňoch spustil web VIPstory.sk, na ktorom sú už desiatky článkov. Napríklad s takýmito titulkami: "Mirgová sa naštvala: Útoky na jej rodinu!", "Drsný odkaz Juraškovi: Na job snov zabudni!" "Pracháč Kollár: Boris, prečo tajíš dcéru?", "Herečka Vajdová išla donaha a tancuje pri tyči!"

 

Už podľa prehľadu titulkov je jasné, že ide o bulvár. Pri titulkoch výkričníky, dôraz na emócie. Články sú z prostredia slovenského aj zahraničného šoubiznisu. Na rozdiel od slovenských bulvárnych webov ako topky.sk, cas.sk či pluska.sk ide o ostrejší bulvár. Web má jednoduchú štruktúru - štyri podsekcie: "domáci šoubiznis, zahraničný, film a seriál a sexi." Žiadne politické spravodajstvo či spotrebiteľské témy.

 

„VIPstory.sk je úplne novým hráčom na trhu bulvárnych médií. V dnešnej dobe je internet silným médiom a založiť si vlastný portál, prišlo akosi automaticky po tom, čo som skončil v Spoločnosti 7 Plus. Práve v tom čase prišla ponuka celú vec zrealizovať zo strany českého partnera," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor webu Štefan Šperka.

„Budem sa venovať tomu, čo som robil doteraz. Veľké kauzy, odhalenia, paparazzi fotky," dodáva. VIPstory bude zameraný na slovenský, český a zahraničný šoubiznis.

„Čo sa týka slovenského, našim cieľom je prísť so všetkým prví a aby si čitatelia informácie prečítali exkluzívne iba u nás. Nemáme žiadne veľké oči s návštevnosťou, samozrejmé je ale to, že sa budeme venovať aj marketingu a propagácií. Aby sa VIPstory.sk dostalo do povedomia čitateľov," hovorí Šperka.

VIPstory.sk je po grafickej stránke porovnateľný s českými webmi super.cz alebo extra.cz. Sesterským webom vipstory.sk je vipstory.cz, ktorý funguje v Česku, ktorý vydáva spoločnosť STORYpub, ktorá Šperkovi poskytla technologický servis.

pošli na vybrali.sme.sk


Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

1. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

2. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

3. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

4. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

5. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

6. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

7. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

8. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

9. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

10. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Najčítanejšie