Noviny sa dnes dvojnásobne ospravedlnili Tkáčovi za Daniša Foto: ĆT

Noviny sa dnes dvojnásobne ospravedlnili Tkáčovi za Daniša

15.06.2015 14:11 | Tlač | mk

Hospodárske noviny dnes zverejnili dve ospravedlnenia spoločnosti J&T za komentáre Daga Daniša.

 

 


"Dňa 28. 11. 2014 bol v denníku Hospodárske noviny uverejnený komentár s názvom Žraloci, ktorý obsahoval hodnotiace úsudky, ktoré by mohli navodzovať dojem, že súdne rozhodovanie o návrhu na reštrukturalizáciu spoločnosti Slovakia Steel Mills, a. s., bolo protizákonne ovplyvňované. Za prípadné vyvolanie takéhoto dojmu sa skupine J&T ospravedlňujeme." Toto ospravedlnenie vyšlo v dnešných novinách.

„Najskôr založili na východe Slovenska oceliareň za 170 miliónov eur z českých štátnych peňazí. Potom narobili dlhy. A nakoniec sa dlhov aj s veriteľmi zbavia – tým, že si na súde v Košiciach vybavia reštrukturalizáciu... Takto vyzerá „podnikanie" v réžii slovenských finančných skupín. Konkrétne Maria Hoffmanna a J&T," napísal Daniš v novembri v komentári Žraloci.

Odporúčame aj: Hospodárske noviny sa ospravedlňujú Širokému, jeho synovi aj susedom

Druhé ospravedlnenie je na webe: „Dňa 5.2.2014 bol na internetovej stránke hnonline.sk pri článku „Grécko vyšetruje privatizáciu lotérie. Má v nej prsty aj J&T" uverejnený zvukovoobrazový záznam s vyjadrením D. Daniša. Za zverejnenie tohto záznamu sa skupine J&T ospravedlňujeme." Zvukový záznam už pod článkom nie je.

Pred pár dňami sa Patrik Tkáč sťažoval na Daga Daniša na Facebooku a pritom spomínal na prebiehajúcu mimosúdnu dohodu s vydavateľstvom: "V týchto týždňoch sa pripravuje dohoda, medzi J&T a HN, kde sa HN má ospravedlniť za výroky Daga voči J&T, aby sa HN vyhli súdnemu sporu s J&T," napísal Tkáč.

Odporúčame aj: Patrik Tkáč: Ponúkam Hospodárskym novinám pre seba pokutu 100 tisíc eur

V týchto dňoch zároveň vyšla v Hospodárskych novinách reakcia J&T na článok Poštovku potrápi Cyprus a komentár Daga Daniša Príbeh Poštovej banky, J&T a solária pre kone, ktoré podľa J&T „vytvárajú dojem, že na riešenie situácie Poštovej banky ohľadne gréckych štátnych dlhopisov boli v minulosti skryte použité zdroje banky nedovoleným spôsobom. J&T Finance Group SE (ďalej len J&T) sa ako jeden z hlavných akcionárov Poštovej banky musí voči týmto zavádzajúcim tvrdeniam ohradiť."

Sledujte nás na Facebooku:

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie