Noviny sa dnes dvojnásobne ospravedlnili Tkáčovi za Daniša Foto: ĆT

Noviny sa dnes dvojnásobne ospravedlnili Tkáčovi za Daniša

15.06.2015 14:11 | Tlač | mk

Hospodárske noviny dnes zverejnili dve ospravedlnenia spoločnosti J&T za komentáre Daga Daniša.

 

 


"Dňa 28. 11. 2014 bol v denníku Hospodárske noviny uverejnený komentár s názvom Žraloci, ktorý obsahoval hodnotiace úsudky, ktoré by mohli navodzovať dojem, že súdne rozhodovanie o návrhu na reštrukturalizáciu spoločnosti Slovakia Steel Mills, a. s., bolo protizákonne ovplyvňované. Za prípadné vyvolanie takéhoto dojmu sa skupine J&T ospravedlňujeme." Toto ospravedlnenie vyšlo v dnešných novinách.

„Najskôr založili na východe Slovenska oceliareň za 170 miliónov eur z českých štátnych peňazí. Potom narobili dlhy. A nakoniec sa dlhov aj s veriteľmi zbavia – tým, že si na súde v Košiciach vybavia reštrukturalizáciu... Takto vyzerá „podnikanie" v réžii slovenských finančných skupín. Konkrétne Maria Hoffmanna a J&T," napísal Daniš v novembri v komentári Žraloci.

Odporúčame aj: Hospodárske noviny sa ospravedlňujú Širokému, jeho synovi aj susedom

Druhé ospravedlnenie je na webe: „Dňa 5.2.2014 bol na internetovej stránke hnonline.sk pri článku „Grécko vyšetruje privatizáciu lotérie. Má v nej prsty aj J&T" uverejnený zvukovoobrazový záznam s vyjadrením D. Daniša. Za zverejnenie tohto záznamu sa skupine J&T ospravedlňujeme." Zvukový záznam už pod článkom nie je.

Pred pár dňami sa Patrik Tkáč sťažoval na Daga Daniša na Facebooku a pritom spomínal na prebiehajúcu mimosúdnu dohodu s vydavateľstvom: "V týchto týždňoch sa pripravuje dohoda, medzi J&T a HN, kde sa HN má ospravedlniť za výroky Daga voči J&T, aby sa HN vyhli súdnemu sporu s J&T," napísal Tkáč.

Odporúčame aj: Patrik Tkáč: Ponúkam Hospodárskym novinám pre seba pokutu 100 tisíc eur

V týchto dňoch zároveň vyšla v Hospodárskych novinách reakcia J&T na článok Poštovku potrápi Cyprus a komentár Daga Daniša Príbeh Poštovej banky, J&T a solária pre kone, ktoré podľa J&T „vytvárajú dojem, že na riešenie situácie Poštovej banky ohľadne gréckych štátnych dlhopisov boli v minulosti skryte použité zdroje banky nedovoleným spôsobom. J&T Finance Group SE (ďalej len J&T) sa ako jeden z hlavných akcionárov Poštovej banky musí voči týmto zavádzajúcim tvrdeniam ohradiť."

Sledujte nás na Facebooku:RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie