Kráľovská rodina sa sťažuje, že dvojročného princa prenasledujú paparazzi Foto: Kesington Palace

Kráľovská rodina sa sťažuje, že dvojročného princa prenasledujú paparazzi

14.08.2015 15:22 | Tlač | ČTK

Kráľovský palác vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa sťažuje na bulvárnych novinárov, ktorí už prekročili hranice.

 

 

Dvojročný britský princ George sa v poslednej dobe stal predmetom prenasledovania bulvárnych fotografov, ktorí kvôli záberom najmladšieho mužského člena kráľovskej rodiny s teleobjektívmi hliadkujú napríklad v parkoch, kam chodia na prechádzky s rodičmi či s pestúnkou. Ich správanie je čím ďalej nebezpečnejšie, varoval dnes v oficiálnom vyhlásení Kensingtonský palác. Kráľovská rodina zároveň požiadala médiá na celom svete, aby neautorizované zábery malého princa nepublikoval.

"Bola prekročená určitá hranica," píše kráľovská rodina v oficiálnom vyjadrení, ktoré okrem iného vyzýva k verejnej diskusii o tom, či je prijateľné publikovať v médiách bez dovolenia rodičov fotografie ich detí.

Fotografie princa George nasnímané paparazzi sa objavili napríklad v médiách v Nemecku, vo Francúzsku, Austrálii či na Novom Zélande, vymenuváva Kensingtonský palác. Väčšina britských novín a časopisov ale tieto snímky odmietla publikovať, uvádza ďalej.

Podľa kráľovského paláca fotoreportéri v minulých mesiacoch napríklad neustále monitorovali dom rodičov vojvodkyňa Kate v grófstve Berkshire alebo sa skrývali na pozemkoch domu v grófstve Norfolk, kde princ William s manželkou a deťmi teraz trvalo býva. Kvôli exkluzívnym fotografiám vraj počas prechádzok po Londýne prenasledujú Georgeovu pestúnku alebo využívajú iné deti k tomu, aby malého princa nalákali do záberu.

Princ George je prvorodeným synom princa Williama a jeho manželky Kate, koncom júla oslávil druhé narodeniny. Začiatkom mája sa narodila jeho sestra, princezná Charlotte.

pošli na vybrali.sme.sk


Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

1. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

2. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

3. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

4. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

5. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

6. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

7. Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

Taliansky súd v Pavii dnes poslal na 24 rokov do väzenia Ukrajinca s talianskym občianstvom Vitalija Markiva potom, čo ho uznal vinným z účasti na atentáte dvoch fotoreportérov v máji 2014 počas bojov medzi vládnymi vojskami a proruskými rebelmi na východe Ukrajiny.

Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

8. Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

Letné dni lákajú von, no poriadnu dávku seriálových noviniek si na tento mesiac pripravili aj najznámejšie streamovacie služby. Niektoré z nich by ste naozaj mali vidieť. Medzi klasickou zábavou a napätím sa totiž dajú nájsť aj seriály dokumentujúce udalosti, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť.

Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

9. Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

Litovská Rada pre vysielanie a retransmisiu zablokovala vysielanie miestnej redakcie ruského propagandistického webu Sputnik.

Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

10. Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

Republikánsky kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmietol vziať na predvolebnú cestu novinárku, ak nepríde v sprievode kolegov.

Najčítanejšie