PR články poslanca na liptov.sme.sk končia odchodom šéfredaktorky a preverovaním redaktorov Foto: Petit Press

PR články poslanca na liptov.sme.sk končia odchodom šéfredaktorky a preverovaním redaktorov

09.10.2015 14:14 | Tlač | mk

Komunálny poslanec písal na liptov.sme.sk a do Liptovských novín z vydavateľstva Petit Press oslavné články o svojej činnosti. Nebol jediný, ktorý si robil PR.

„Na základe podnetu Mediawatch blogu sme prešetrili publikovanie článkov autora Michala Pašku v regionálnych médiách spoločnosti Petit Press v liptovskom regióne," píše vo vyhlásení pre Omédiách.com Dušan Deván z vedenia vydavateľstva.

Viac na blogu: Liptov.sme.sk má novinárov, ktorí sami seba chvália aj citujú

Paška bol v rokoch 2009 a 2010 zamestnancom vydavateľstva na pozícii redaktor. Po 2010 spolupracoval externe. V roku 2014 sa stal poslancom Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši, čím sa dostal ako novinár do konfliktu záujmov, keď písal články o meste, kde citoval dokonca aj sám seba.

„Spoločnosť Petit Press má veľmi jasné pravidlá a nulovú toleranciu k angažovaniu svojich redaktorov v politike, či už na celoštátnej alebo komunálnej úrovni. A kým pri interných redaktoroch so striktným oddelením politickej a novinárskej práce nemáme problém, musíme si priznať, že pri externých prispievateľoch sme minimálne v tomto prípade neboli dostatočne ostražití," píše Deván.

"Keďže v tomto prípade vidíme pochybenie na oboch stranách, ukončujeme spoluprácu s Michalom Paškom ako externým autorom. Zároveň som akceptoval žiadosť Evy Petranovej o uvoľnenie z funkcie šéfredaktorky Liptovských novín a vedúcej pobočky v Liptovskom Mikuláši, ktorá týmto vzala zodpovednosť za spomínanú chybu vydavateľstva na svoje plecia," povedal Deván.

Na uvoľnené miesto vypíše vydavateľstvo výberové konanie.

Petit Press má rozsiahlu sieť regionálnych médií. Deván nariadil preverenie všetkých aktívnych externých prispievateľov a ich angažovanie v komunálnej politike. „V prípade, ak sa taký prispievateľ nájde, preveríme všetky články autora, aby sme zistili, či niekde nedošlo ku konfliktu záujmov autora... Zároveň som nariadil, aby nielen interní, ale aj externí prispievatelia boli zmluvne viazaní dodržiavaním etického kódexu, ktorý konflikt záujmov zakazuje."

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie