Paškovi sa nepáčia články, ktoré o ňom píše Sme a Korzár, podáva trestné oznámenie

Paškovi sa nepáčia články, ktoré o ňom píše Sme a Korzár, podáva trestné oznámenie

12.11.2015 21:40 | Tlač | mk

"Podpredseda strany SMER – sociálna demokracia Pavol Paška dnes v súvislosti so sériou štvavých, zavádzajúcich a klamlivých článkov v denníkoch SME a Košický Korzár a v ich elektronických podobách, podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Zároveň podnikne všetky právne kroky na ochranu svojej osobnosti a dotknutých členov svojej rodiny," napísalo dnes vo vyhlásení tlačové oddelenie Smeru.

Denník Sme a Košický Korzár priniesol v poslednom období sériu článkov o Pavlovi Paškovi, jeho rodine a prepojení na biznis v zdravotníctve.

„Sú ako novodobá šľachta. Berú sa medzi sebou aj obchodujú spolu. Spájajú ich pokrvné zväzky aj veľké peniaze. Ovládajú biznis, majú politickú moc aj orgány na jej kontrolu. Je to v skratke príbeh zdravotníckej chobotnice pod taktovkou Smeru," píše Sme v analytickom článku s názvom: Chobotnica v slovenskom zdravotníctve ctí rodinu a veľké peniaze. Súčasťou článku je aj infografika prepojení medzi Paškom, jeho rodinou a zdravotníckym biznisom.

Denník Sme a Korzár odmietajú obvinenia Smeru a nemienia pri Paškovi ani po trestnom oznámení poľaviť.

„Verejnosť má právo vedieť, ako funguje pozadie zdravotníctva. SME preto toto právo verejnosti bude naďalej napĺňať a bez ohľadu na trestné oznámenie, bude ďalej písať články, ktoré odkrývajú netransparentné väzby v zdravotníctve a poukazujú na súčasný stav na ktorý doplácajú pacienti," reagovala pre Omédiách.com šéfredaktorka denníka Sme Beáta Balogová.

„Denník Korzár nikdy neviedol a ani viesť nebude štvavú kampaň proti nikomu," odkazuje Paškovi šéfredaktor Košického Korzára Peter Bercik. Podľa neho denník Korzár sa len snaží kontrolovať spôsob, akým sa rozdeľujú verejné financie a poukazuje na rôzne väzby v slovenskom zdravotníctve a nemôže za to, ak sa v tých väzbách vyskytujú rodinní príslušníci alebo priatelia pána Pašku.

"Denník Korzár nemá vedomosť o "štvavých, zavádzajúcich a klamlivých" článkoch, to musí pán Paška konkretizovať, ktoré údaje sú nepresné. Ak niektoré sú, vždy ich opravíme, respektíve uvedieme na pravú mieru. Doteraz však pán Paška ani raz nežiadal redakciu o opravu uverejnených údajov a napriek poskytnutému priestoru odmietal s denníkom Korzár komunikovať," dodáva šéfredaktor Korzára.

pošli na vybrali.sme.sk


Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

1. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

2. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

3. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

4. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

5. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

6. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

7. Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

Taliansky súd v Pavii dnes poslal na 24 rokov do väzenia Ukrajinca s talianskym občianstvom Vitalija Markiva potom, čo ho uznal vinným z účasti na atentáte dvoch fotoreportérov v máji 2014 počas bojov medzi vládnymi vojskami a proruskými rebelmi na východe Ukrajiny.

Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

8. Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

Letné dni lákajú von, no poriadnu dávku seriálových noviniek si na tento mesiac pripravili aj najznámejšie streamovacie služby. Niektoré z nich by ste naozaj mali vidieť. Medzi klasickou zábavou a napätím sa totiž dajú nájsť aj seriály dokumentujúce udalosti, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť.

Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

9. Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

Litovská Rada pre vysielanie a retransmisiu zablokovala vysielanie miestnej redakcie ruského propagandistického webu Sputnik.

Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

10. Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

Republikánsky kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmietol vziať na predvolebnú cestu novinárku, ak nepríde v sprievode kolegov.

Najčítanejšie