Paškovi sa nepáčia články, ktoré o ňom píše Sme a Korzár, podáva trestné oznámenie

Paškovi sa nepáčia články, ktoré o ňom píše Sme a Korzár, podáva trestné oznámenie

12.11.2015 21:40 | Tlač | mk

"Podpredseda strany SMER – sociálna demokracia Pavol Paška dnes v súvislosti so sériou štvavých, zavádzajúcich a klamlivých článkov v denníkoch SME a Košický Korzár a v ich elektronických podobách, podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Zároveň podnikne všetky právne kroky na ochranu svojej osobnosti a dotknutých členov svojej rodiny," napísalo dnes vo vyhlásení tlačové oddelenie Smeru.

Denník Sme a Košický Korzár priniesol v poslednom období sériu článkov o Pavlovi Paškovi, jeho rodine a prepojení na biznis v zdravotníctve.

„Sú ako novodobá šľachta. Berú sa medzi sebou aj obchodujú spolu. Spájajú ich pokrvné zväzky aj veľké peniaze. Ovládajú biznis, majú politickú moc aj orgány na jej kontrolu. Je to v skratke príbeh zdravotníckej chobotnice pod taktovkou Smeru," píše Sme v analytickom článku s názvom: Chobotnica v slovenskom zdravotníctve ctí rodinu a veľké peniaze. Súčasťou článku je aj infografika prepojení medzi Paškom, jeho rodinou a zdravotníckym biznisom.

Denník Sme a Korzár odmietajú obvinenia Smeru a nemienia pri Paškovi ani po trestnom oznámení poľaviť.

„Verejnosť má právo vedieť, ako funguje pozadie zdravotníctva. SME preto toto právo verejnosti bude naďalej napĺňať a bez ohľadu na trestné oznámenie, bude ďalej písať články, ktoré odkrývajú netransparentné väzby v zdravotníctve a poukazujú na súčasný stav na ktorý doplácajú pacienti," reagovala pre Omédiách.com šéfredaktorka denníka Sme Beáta Balogová.

„Denník Korzár nikdy neviedol a ani viesť nebude štvavú kampaň proti nikomu," odkazuje Paškovi šéfredaktor Košického Korzára Peter Bercik. Podľa neho denník Korzár sa len snaží kontrolovať spôsob, akým sa rozdeľujú verejné financie a poukazuje na rôzne väzby v slovenskom zdravotníctve a nemôže za to, ak sa v tých väzbách vyskytujú rodinní príslušníci alebo priatelia pána Pašku.

"Denník Korzár nemá vedomosť o "štvavých, zavádzajúcich a klamlivých" článkoch, to musí pán Paška konkretizovať, ktoré údaje sú nepresné. Ak niektoré sú, vždy ich opravíme, respektíve uvedieme na pravú mieru. Doteraz však pán Paška ani raz nežiadal redakciu o opravu uverejnených údajov a napriek poskytnutému priestoru odmietal s denníkom Korzár komunikovať," dodáva šéfredaktor Korzára.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie