Polícia začala trestné stíhanie na podnet prezidenta za blog Vrah medzi nami

Polícia začala trestné stíhanie na podnet prezidenta za blog Vrah medzi nami

Kancelária prezidenta podala trestné oznámenie "za šírenie fám" v súvislosti s blogom o dohadoch, kde bol Ivan Gašparovič v čase streľby, pri ktorej zomrel poľovník.

 


Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s článkom Vrahovia medzi nami, ktorý na svojom blogu napísal Juraj Poláček, člen SaS. Informáciu priniesla v Televíznych novinách Markíza. Kancelária prezidenta podala v januári trestné oznámenie v súvislosti s článkom. „Rozširuje fámy o tom, že prezident zabil človeka," povedal vtedy hovorca prezidenta Marek Trubač.

 

Na blogu autor článku píše o poľovačke aj o politike.

Prípad rieši vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry. "Začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin ohovárania, konkrétna osoba zatiaľ nebola obvinená, vyšetrovanie pokračuje," povedal Markíze hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Je to útok na slobodu slova, reagoval pre televíziu predseda SaR Richard Sulík. „Je to forma zastrašovania blogerov, novinárov, ktorí s ním nesúhlasia," povedal Daniel Lipšic (Nová väčšina), ktorý má pochybnosti nad vyjadrením ministerstva vnútra, že v čase streľby bol Gašparovič v Limbachu.

„V posledné dni sa v súvislosti s medializáciou okolo Ivana Gašparoviča a udalosťou v Lešti vytiahli staré články, na ktoré sa v texte odvolávam. Vzhľadom na to, že som dostal informáciu o pripravovanej žalobe za ohováranie kvôli vyjadreniam v uvedenom článku, prehlasujem, že môj príspevok je len sumarizácia všetkých (dnes už historických) faktov dokopy a v texte som ani slovom nenaznačil spojitosť Ivana Gašparoviča s nejakou tragickou udalosťou!," doplnil informáciu k pôvodnému článku Poláček.