Chytili podpaľača, ktorý novinárovi podpálil auto Foto: KR HaZZ

Chytili podpaľača, ktorý novinárovi podpálil auto

20.06.2016 22:08 | Tlač | mk

Polícia vypátrala muža podozrivého z podpálenia auta, ktoré patrilo novinárovi.

V piatok v Seredi na Trnavskej ulici niekto úmyselne zápalnou fľašou podpálil auto patriace novinárovi Milošovi Majkovi z portálu SeredOnline.sk
Majko prevádzkuje regionálny web SeredOnline.sk, ktorý poukazuje na prešľapy samosprávy v regióne.

V piatok podpálil neznámy páchateľ v Seredi pred rodinným domom auto Mitsubishi ASX. Požiarom bola majiteľovi spôsobená škoda asi 17 tisíc Eur. Vzápätí po čine polícia zadržala dve podozrivé osoby. Jedného muža po vypočutí polícia prepustila a druhý zostal umiestnený v cele policajného zaistenia. Následne poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Seredi obvinil 24 ročného mladíka z Malej Mače z prečinu poškodzovania cudzej veci. Podozrivý je z toho, že krátko po 14. 00 h podišiel k autu, polial ho benzínom a zapálil. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky, informuje KR PZ v Trnave.

Podrobnosti: Novinárovi podpálili auto

Polícia reagovala veľmi profesionálne, keď zadržala podozrivého, povedal pre Omédiách.com Majko. „Dotyčný Tomáš A. sa vo výpovedi priznal, že bol objednaný na podpálenie môjho auta a prijal za to 200 eur. Priznal sa. Mňa však zaujíma ten, kto platil," povedal Majko.

Novinár je sklamaný, že polícia začala trestné stíhanie len vo veci poškodenia veci. „je tu jasné, že je tu aj objednávateľ. Moja rodina je v ohrození," povedal Majko, ktorý dnes podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za spáchanie trestného činu hrubého nátlaku.

„Venujem sa kritike samosprávy, na webe publikujeme informácie o nevýhodných zmluvach. Sme v nemilosti niektorých ľudí. Stúpili sme niekomu vplyvnému na otlak," myslí si Majko, ktorý je okrem webu seredonline.sk aj spoluzakladateľom Infoslobody (Asociácie nezávislých internetových médií) a portálu Transparentná samospráva.EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína nemieni akceptovať, aby Spojené štáty ukradli akúkoľvek čínsku technologickú firmu a je pripravená zakročiť aj vo veci čínskej firmy ByteDance a jej aplikácie TikTok. Napísal to dnes čínsky denník China Daily, ktorý patrí čínskej komunistickej strane.

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Viac ako pol roka od začatia najsledovanejšieho procesu v novodobých dejinách Slovenska má súd v stredu vyniesť rozsudky nad trojicou obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Novým riaditeľom odboru komunikácie na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je od začiatku augusta Michal Dyttert.

Najčítanejšie