Ringier bude mať nového riaditeľa

Ringier bude mať nového riaditeľa Foto: ringieraxelspringer.sk

Spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG mení od 1.marca vedenie.

„S účinnosťou od 1. marca 2013 bude 36-ročný Rakušan Mark Dekan generálnym riaditeľom (CEO) spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG," oznámila spoločnosť v tlačovej správe. Dekan bol doposiaľ finančným riaditeľom, táto funkcia mu ostane. Bude zodpovedný za médiá skupiny na Slovensku, v ČR, Poľsku a Srbsku.

Doterajší generálny riaditeľ Florian Fels (45) sa stane CEO Publishing spoločnosti Ringier AG a bude zodpovedný za hlavnú činnosť švajčiarskej mediálnej spoločnosti.

Prestupom Floriana Felsa sa vedenie koncernu Ringier Axel Springer Media AG bude skladať len z dvoch členov, a to Marka Dekana (generálny a finančný riaditeľ) a Patricka Boosa (45), ktorý zastáva funkciu Chief Digital Officer.

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny, knihy, online portály. Generálnym riaditeľom je Peter Mertus.

Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe. Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne.

Mark Dekan pôsobil niekoľko rokov vo vedúcich finančných funkciách v logistickom odvetví, než sa stal v roku 2008 obchodným vedúcim sektoru financií a služieb v spoločnosti Axel Springer AG. Založením Joint Venture prešiel v roku 2010 ako Chief Financial Officer do vedenia spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG.