Bezák má zákaz vystupovať v médiách

Bezák má zákaz vystupovať v médiách Foto: RTVS


Róbert Bezák mal vyhradený stĺpček v .týždni a reláciu v TA3. Teraz má zákaz.

 

 

Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák sa má zdržať akýchkoľvek vyjadrení pre médiá, vrátane svojich duchovných príhovorov, do času, kým sa nevyrieši jeho ďalšie pôsobenie.

Podľa agentúry TASR túto požiadavku prefekta Kongregácie pre biskupov kardinála Marca Ouelleta mu tlmočil na stretnutí v Ríme generálny predstavený rehole redemptoristov. "Zástupcov médií prosím o rešpektovanie tejto skutočnosti. Touto cestou ďakujem všetkým ľuďom, ktorí mi doteraz prejavili priazeň, blízkosť, pomoc a podporu. Ostávam s vami spojený v modlitbách a zahŕňam vás do svojich duchovných prosieb," uviedol v stanovisku podľa TASR Bezák.

Po tom, ako bol Bezák v minulom roku odvolaný z postu trnavského arcibiskupa, sa sám nevyjadroval pre médiá. S mlčaním skončil v decembri, keď poskytol rozhovory viacerým slovenským a zahraničným médiám. Bezák dostal ponuku od TA3 a časopisu .týždeň. V .týždni má od januára pravidelnú rubriku Slovo Róberta Bezáka. Tesne pred zákazom poskytol videorozhovor .týždňu.

Popularita Bezáka oslovila aj spravodajskú TA3. Tá vytvorila nový formát Slovo v čase, kde Bezákovým zamysleniam mali patriť všetky časti v pôstnom predvelkonočnom období. V nedeľu TA3 vysielala tretie pokračovanie relácie, nateraz posledné s Róbertom Bezákom.

Príhovor Bezáka na TA3 z 24. februára.