Ptačin, Pizano a Grežo píšu dekanke FMK otvorený list: Vraciame ocenenie fakulty Foto: FMK

Ptačin, Pizano a Grežo píšu dekanke FMK otvorený list: Vraciame ocenenie fakulty

03.05.2017 11:44 | Tlač | mk

„Vzhľadom na minulotýždňovú účasť Tibora Rostása na vedeckej konferencii FMK sme sa ja, Jakub Ptačin a Radovan Andrej Grežo, rozhodli ocenenie vrátiť, nakoľko už nemôžeme byť hrdými nositeľmi ocenenia fakulty, ktorá legitimizuje človeka, ktorý popiera fakty a šíri dezinformácie," píše marketérka a publicistka Veronika Pizano.

 

 

Pizano dostala pred niekoľkými rokmi ocenenie Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave s názvom Granátové jablko Mariána Matyáša, určené pre absolventov a študentov šíriacich dobré meno fakulty. Rovnaké ocenenie dostal aj dizajnér Ptáčin a copywriter Grežo.

Ich rozhodnutiu predchádzala Konferencia FMK, na ktorú fakulta pozvala šéfredaktora konšpiračného časopisu Zem a Vek Tibora Rostása, a argumentácia dekanky Dany Petranovej.

Odporúčame aj: Na konferenciu s Rostásom odmietli prísť aj šéfovia spravodajstva Markízy a RTVS

„Udalosti uplynulých týždňov okolo účasti konšpirátora Rostása nám vzali dôvody pre hrdosť na FMK UCM. Vedecká konferencia má ctiť vedu a to znamená ľudí, ktorí ctia fakty. Rostás je práve človekom, ktorý neustále dokazuje, že fakty, veda, či pravda preňho nič neznamenajú. Za všetky spomenieme aspoň zavádzajúce a nebezpečné články o rakovine opísané vo viacerých blogoch MUDr. Mariána Jánoša tu, tu a tu alebo tvrdenia, že katolícka cirkev spolu s SIS u nás plánujú zaviesť totalitu iluminátov," píšu v spoločnom otvorenom liste adresovanom dekanke. Podľa nich človek, ktorý pohŕda faktami, nemá na vedeckej konferencii čo robiť.

Odporúčame aj: Dekanka FMK ku kauze Rostása na konferencii: Nenecháme sa spútať mainstreamom

„Nemôžeme naďalej s hrdosťou nosiť ocenenie fakulty. V uplynulých týždňoch ste povesť našej alma mater poškvrnili. Neostáva nám teda iné ako ocenenie, ktoré sme si prevzali na tej istej vedeckej konferencii, na ktorú ste pozvali človeka dehonestujúceho mediálnu komunikáciu založenú na faktoch, vrátiť," píšu v liste.

Veronika Pizano je marketingová manažérka. Má na starosti promo aktivity časopisu .týždeň a vydavateľstva. Bola aktívna v TEDxBratislava. Učila marketing na FMK UCM v Trnave.

Dizajnér Jakub Ptačin Stojí za projektmi Unicamp (Honest Conference), To sa nedá, QuickKancle, POCTIVO a ďalšími. Dizajnu sa venuje 10 rokov .

Radovan Andrej Grežo sa roky venuje reklame. Je kreatívny riaditeľ projektu Konektor. Pôsobil aj na slovenskej startup scéne, pre Apple.

Aktualizácia o stanovisko dekanky FMK Dany Petranovej: Odpoveď dekanky FMK na otvorený list absolventov, ktorý chcú vrátiť ocenenie

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie