Ptačin, Pizano a Grežo píšu dekanke FMK otvorený list: Vraciame ocenenie fakulty Foto: FMK

Ptačin, Pizano a Grežo píšu dekanke FMK otvorený list: Vraciame ocenenie fakulty

03.05.2017 11:44 | Tlač | mk

„Vzhľadom na minulotýždňovú účasť Tibora Rostása na vedeckej konferencii FMK sme sa ja, Jakub Ptačin a Radovan Andrej Grežo, rozhodli ocenenie vrátiť, nakoľko už nemôžeme byť hrdými nositeľmi ocenenia fakulty, ktorá legitimizuje človeka, ktorý popiera fakty a šíri dezinformácie," píše marketérka a publicistka Veronika Pizano.

 

 

Pizano dostala pred niekoľkými rokmi ocenenie Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave s názvom Granátové jablko Mariána Matyáša, určené pre absolventov a študentov šíriacich dobré meno fakulty. Rovnaké ocenenie dostal aj dizajnér Ptáčin a copywriter Grežo.

Ich rozhodnutiu predchádzala Konferencia FMK, na ktorú fakulta pozvala šéfredaktora konšpiračného časopisu Zem a Vek Tibora Rostása, a argumentácia dekanky Dany Petranovej.

Odporúčame aj: Na konferenciu s Rostásom odmietli prísť aj šéfovia spravodajstva Markízy a RTVS

„Udalosti uplynulých týždňov okolo účasti konšpirátora Rostása nám vzali dôvody pre hrdosť na FMK UCM. Vedecká konferencia má ctiť vedu a to znamená ľudí, ktorí ctia fakty. Rostás je práve človekom, ktorý neustále dokazuje, že fakty, veda, či pravda preňho nič neznamenajú. Za všetky spomenieme aspoň zavádzajúce a nebezpečné články o rakovine opísané vo viacerých blogoch MUDr. Mariána Jánoša tu, tu a tu alebo tvrdenia, že katolícka cirkev spolu s SIS u nás plánujú zaviesť totalitu iluminátov," píšu v spoločnom otvorenom liste adresovanom dekanke. Podľa nich človek, ktorý pohŕda faktami, nemá na vedeckej konferencii čo robiť.

Odporúčame aj: Dekanka FMK ku kauze Rostása na konferencii: Nenecháme sa spútať mainstreamom

„Nemôžeme naďalej s hrdosťou nosiť ocenenie fakulty. V uplynulých týždňoch ste povesť našej alma mater poškvrnili. Neostáva nám teda iné ako ocenenie, ktoré sme si prevzali na tej istej vedeckej konferencii, na ktorú ste pozvali človeka dehonestujúceho mediálnu komunikáciu založenú na faktoch, vrátiť," píšu v liste.

Veronika Pizano je marketingová manažérka. Má na starosti promo aktivity časopisu .týždeň a vydavateľstva. Bola aktívna v TEDxBratislava. Učila marketing na FMK UCM v Trnave.

Dizajnér Jakub Ptačin Stojí za projektmi Unicamp (Honest Conference), To sa nedá, QuickKancle, POCTIVO a ďalšími. Dizajnu sa venuje 10 rokov .

Radovan Andrej Grežo sa roky venuje reklame. Je kreatívny riaditeľ projektu Konektor. Pôsobil aj na slovenskej startup scéne, pre Apple.

Aktualizácia o stanovisko dekanky FMK Dany Petranovej: Odpoveď dekanky FMK na otvorený list absolventov, ktorý chcú vrátiť ocenenieZuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Najčítanejšie