Penta poslala do Denníka N dôraznú žiadosť v súvislosti s Gorilou Foto: Penta

Penta poslala do Denníka N dôraznú žiadosť v súvislosti s Gorilou

18.03.2015 14:48 | Tlač | mk

Dnes prišiel do Denníka N mail od právnika Penty, v ktorom píše o výhradách k článkom o tzv. spise Gorila.

 

 

Ide o články: Čo sa píše o Grošaftovi v Gorile: Už vtedy mal byť Haščákov človek a O Grošafta sa bude zaujímať aj tím vyšetrujúci Gorilu.
„Ako právni zástupcovia Jaroslava Haščáka podotýkame, že oba články považujeme za zavádzajúce, pretože čitateľovi podsúvajú predovšetkým nasledovné nepravdivé tvrdenia, ktoré sú prezentované ako kategorické pravdy bez akéhokoľvek podkladu," píše právnik Penty Dušan Ďurík. O výhradách informuje samotný Denník N.

Podľa Denníka N „podnikateľ Grošaft, ktorý pre Pentu nedávno kúpil 45-percentný podiel v Denníku SME, je podľa informácií z polície jedným z 25 ľudí, ktorí majú byť na zozname vlastníkov účtov v banke HSBC, ktorú vyšetrujú pre podozrenie z daňových únikov. Grošaft, ktorý popiera, že by mal kedy v banke účet, bol v roku 2005-2006, kedy unikli údaje z banky, členom prezídia Fondu národného majetku za SDKÚ. V rovnakom čase mala SIS podľa spisu Gorila odpočúvať byt na Vazovovej ulici, kam podľa spisu chodil Haščák s politikmi a štátnymi úradníkmi."

Právnik Penty vymenoval tri tvrdenia z článku, ktoré považuje za nepravdivé:

1. „ Haščák v období, keď prebiehala „akcia Gorila", sa stretával „v byte na Vazovovej" s politikmi a s úradníkmi z FNM.
2. „Akcia Gorila" sa uskutočnila, pretože si v roku 2005 Peter Holúbek, príslušník SIS, všimol, že „do susedného bytu až príliš často chodí šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák a predstavitelia FNM alebo ministri".
3. Nebyť pochybenia na strane SIS, odposluchy získané počas „akcie Gorila" by obstáli ako dôkazy v trestnom konaní.

Podľa Ďuríka "takto podané informácie predstavujú zásah do práva na ochranu osobnosti dotknutých subjektov a jasne ich poškodzujú nielen v očiach verejnosti ale aj obchodných partnerov". Právnik Penty nežiada o zverejnenie ich odpovede.

Foto: Dennik N

"Voči tvrdeniam uvedeným v článkoch sa zásadne ohradzujeme a dôrazne žiadame, aby sa redaktori Denníka N do budúcnosti zdržali kategorických skutkových tvrdení, ktoré nevedia hodnoverne preukázať, ďalej aby si dôsledne overovali dostupné fakty a nakoniec, aby informácie, ktoré sú dostupné, poskytovali svojim čitateľom nestranne, vyvážene, objektívne a pravdivo," píše právnik.

„Médiá dlhodobo upozorňujeme, ak prezentujú tzv. spis Gorila ako pravdivý, najmä ak doterajšie vyšetrovanie kauzy skôr vyvracia informácie z tohto internetového spisu," povedal pre Omédiách.com hovorca Penty Gabriel Tóth.

Denník N nemieni na písaní o Gorile nič meniť. „Nevidím dôvod, aby sme o spise Gorila písali inak. Už tri roky sa ním zaoberá polícia, parlament. Vyšetrovatelia hovoria, že informácie zo spisu sa potvrdzujú. Spis Gorila je jednoznačne dôležitou súčasťou slovenskej politiky, a preto o ňom musíme písať," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný.

pošli na vybrali.sme.sk


Ten chlapec jej môže zničiť život!

1. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

2. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

3. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

4. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

5. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

6. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

7. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

9. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

10. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Najčítanejšie