Podrobný program Febiofestu

20.03.2015 08:25 | Tlačové správy | Febiofest

 

 

Diváci sa môžu tešiť na 126 filmov rozdelených do jedenástich programových sekcií. V piatich bratislavských kinách sa od 20. do 26. marca premietnu horúce novinky zo svetových festivalov, predpremiéry klubových hitov, prehliadka najlepších slovenských filmov za ostatné roky, ale aj špeciálne pásmo filmov pre deti.

BRATISLAVA 20.-26.3 (Kino Lumière, kino Mladosť, Artkino za zrkadlom, A 4-priestor súčasnej kultúry, FK 35mm_VŠMU)
TRENČÍN 27.-30.3.
LEVICE 8.-11.4.
KOŠICE 9.-11.4.
PREŠOV 12.-14.4. MARTIN 8.-12.4.
KEŽMAROK 11.-13.4.
TRNAVA 13.-16.4.
PRIEVIDZA 13.-16.4.
BANSKÁ BYSTRICA 13.-16.4.

Odporúčame aj: Desať filmov, na ktoré sa konečne oplatí ísť do kina

BRATISLAVA

piatok 20.3.2015
Kino Lumiére

16.00 K1 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV
22.00 K1 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK

15.30 K2 Žiť pre vášeň / r. Pavol Barabáš, 2014, SR, far., 60 min. | SFK
17.00 K2 Ostře sledované vlaky / r. Jiří Menzel, 1966, ČSSR, čb, 87 min. | PFA

15.00 K3 Vojdi do prázdna / r. Gaspar Noé, 2009, Franc./Nem./Tal., far., 162 min. | JBOX
18.00 K3 Nesmrteľný príbeh / r. Orson Welles, 1968, Franc., far., 58 min. | K1+
22.00 K3 Bohémsky život / r. Aki Kaurismäki, 1992, Fín./Franc./Nem./Švéd., čb, 100 min. | JBOX

09.00 K4 Filmový kabinet deťom: Galoše šťastia / r. Juraj Herz, 1986, ČSSR, far., 90 min. | FKD
15.30 K4 Stále spolu / r. Eva Tomanová, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
17.30 K4 Pásmo súťažných filmov I (90 min.) | SV4
Sedem kufrov r. Nóra Lakos, 2014, Maď., far. + čb, 8 min.(animovaný)
Hrochy r. Piotr Dumała, 2014, Poľ., far., 12 min. (animovaný)
Mat goc r. Dužan Duong, 2014, ČR/Vietnam, far., 19 min. (hraný s dokumentárnymi prvkami)
L. S. D. r. Lucia Halmová, 2014, SR, far., 24 min. (hraný)
Narodeniny v Minsku r. Nikita Lavreckij, 2014, Bielorus., far., 27 min. (hraný)
22.00 K4 Samba / r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., far., 120 min. | NOV

Kino Mladosť

16.00 Pieseň mora / r. Tomm Moore, 2014, Írsko, far., 93 min. | NOV
18.00 Sama v Afrike / r. Claire Denis, 2009, Franc./Kamerun, far., 106 min. | PIB
20.00 Neutečieš / r. David Robert Mitchell, 2014, USA, far., 100 min. | PAN
22.00 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV

FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 Choď do pekla / r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., far., 94 min. | NOV
18.30 K1 Banksy – Exit Through The Gift Shop / r. Banksy, 2010, USA/V. Brit., far., 86 min. | JBOX
20.30 K1 Mami! / r. Xavier Dolan, 2014, Kanada, far., 134 min. | PXD

17.30 K2 A limine / r. Paulína Ščepková, 2014, SR, far., 6 min. | SFK
Prvý slovenský horor / r. Róbert Slovák, 2014, SR, far., 63 min. | SFK
19.30 K2 Miesta / r. Radim Špaček, 2014, ČR/SR, far., 108 min. | SFK

Artkino za zrkadlom

18.00 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4
20.00 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN
A4 – Priestor súčasnej kultúry

19.30 Cinema Cuisine: Česká pivní válka / r. Jan Látal, 2014, ČR, far., 70 min. | PV4
21.30 Afterparty / festivalový klub

sobota 21.3.2015

Kino Lumiére

12.00 K1 Fair Play / r. Andrea Sedláčková, 2014, SR/ČR/Nem., far., 100 min. | SFK
14.00 K1 Pieseň mora / r. Tomm Moore, 2014, Írsko, far., 93 min. | NOV
16.00 K1 Krok do tmy / r. Miloslav Luther, 2014, SR, far., 120 min. | SFK
18.15 K1 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN
20.30 K1 Zabil som svoju matku / r. Xavier Dolan, 2009, Kanada, far., 100 min. | PXD
22.30 K1 Neutečieš / r. David Robert Mitchell, 2014, USA, far., 100 min. | PAN

13.00 K2 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV
15.00 K2 Je ťažké byť bohom / r. Alexej German, 2013, Rusko, čb, 170 min. | PAN
18.30 K2 Zlaté šesťdesiate II: EloHavetta / r. Martin Šulík, 2014, ČR/SR, far. + čb, 57 min. | SFK
Zlaté šesťdesiate II: Štefan Uher / r. Martin Šulík, 2014, ČR/SR, far. + čb, 57 min. | SFK
20.45 K2 Hardkor disko / r. Krzysztof Skonieczny, 2014, Poľ., far., 85 min. | PV4
22.30 K2 Motýle / r. Peter Strickland, 2014, V. Brit., far., 101 min. | NOV

13.00 K3 Sama v Afrike / r. Claire Denis, 2009, Franc./Kamerun, far., 106 min. | PIB
15.00 K3 Deti / r. Jaro Vojtek, 2014, SR/ČR, far., 100 min. | SFK
17.00 K3 Rozchod Nadera a Simin / r. Asghar Farhadi, 2011, Irán, far., 120 min. | JBOX
19.15 K3 Starověrci / r. Jana Ševčíková, 2001, ČR, čb, 47 min. | PJŠ
Svěcení jara / r. Jana Ševčíková, 2002, ČR, far., 55 min. | PJŠ
21.30 K3 Proces / r. Orson Welles, 1962, Franc./NSR/Tal., čb, 118 min. | K1+

13.30 K4 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK
15.30 K4 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK
17.30 K4 Vlak / r. Jerzy Kawalerowicz, 1959, Poľ., čb, 93 min. | PFA
19.30 K4 Pásmo súťažných filmov II (78 min.) | SV4
Rosso Papavero r. Martin Smatana, 2014, SR, far., 5 min. (animovaný)
Poprava r. Petra Szőcs, 2014, Maď./Rum., far., 15 min. (hraný)
Hovnožrúti r. Agata Wojcierowska, 2014, Poľ., far., 17 min. (hraný)
Dych mokradí r. Ihor Čyčšeňa, 2014, Bielorus., far., 24 min. (dokumentárny)
Jak to říct dětem? r. Miroslav Trejtnar, Taťána Marková, 2014, ČR, far., 27 min. (animovaný dokument)
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov I (90 min.) | SV4
Sedem kufrov r. Nóra Lakos, 2014, Maď., far. + čb, 8 min.(animovaný)
Hrochy r. Piotr Dumała, 2014, Poľ., far., 12 min. (animovaný)
Mat goc r. Dužan Duong, 2014, ČR/Vietnam, far., 19 min. (hraný s dokumentárnymi prvkami)
L. S. D. r. Lucia Halmová, 2014, SR, far., 24 min. (hraný)
Narodeniny v Minsku r. Nikita Lavreckij, 2014, Bielorus., far., 27 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.30 Ticho a krik / r. M. Jancsó, 1968, Maď., čb, 73 min. | PFA
18.00 Noc na Zemi / r. Jim Jarmusch, 1991, Franc./V. Brit./Nem./USA/Japon., far., 129 min. | PIB
20.30 Kde pracuješ, oci? / r. HPG (Hervé-Pierre Gustave), 2014, Franc., far., 70 min. | PAN
22.00 Sama nocou tmou / r. Ana Lily Amirpour, 2014, USA, far., 99 min. | NOV

FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 Žiť pre vášeň / r. Pavol Barabáš, 2014, SR, far., 60 min. | SFK
18.30 K1 Bohémsky život / r. Aki Kaurismäki, 1992, Fín./Franc./Nem./Švéd., čb, 100 min. | JBOX
20.30 K1 Listopad / r. Gary Keith Griffin, 2014, ČR/SR, far., 87 min. | SFK

17.30 K2 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK
19.30 K2 My sem patríme / r. Michal Kočiš, 2014, SR, far., 21 min. | SFK
Comeback / r. Miro Remo, 2014, SR, far., 85 min. | SFK

Artkino za zrkadlom

17.00 Pojedeme k moři / r. Jiří Mádl, 2014, ČR, far., 90 min. | PV4
19.00 S tvárou anjela / r. Michael Winterbottom, 2014, V. Brit., far., 101 min. | PAN
21.00 Mesto 44 / r. Jan Komasa, 2014, Poľ., far., 127 min. | PV4

A4 – Priestor súčasnej kultúry

19.30 Cinema Dialogue: Priamy prenos / r. Zuzana Piussi, 2014, SR/ČR, far., 57 min. | SFK
21.30 Afterparty / festivalový klub

nedeľa 22.3.2015

Kino Lumiére

12.00 K1 Rukojemník / r. Juraj Nvota, 2014, SR/ČR, far., 102 min. | SFK
14.00 K1 Prichádzame ako priatelia / r. Tommr. Hubert Sauper, 2014, Franc./Rak., far., 105 min. | PAN
16.00 K1 Vzdálená blízká / r. Ivan Stehlík, 2015, ČR, far., 52 min. | PV4
18.15 K1 Tak ďaleko, tak blízko / r. Jaro Vojtek, 2014, SR, far., 80 min. | SFK
20.00 K1 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV
22.00 K1 Kde pracuješ, oci? / r. HPG (Hervé-Pierre Gustave), 2014, Franc., far., 70 min. | PAN

14.00 K2 Krok do tmy / r. Miloslav Luther, 2014, SR, far., 120 min. | SFK
16.30 K2 V kráľových záhradách / r. Alan Rickman, 2014, V. Brit., far., 116 min. | PAN
18.45 K2 Milan Čorba / r. Martin Šulík, 2014, SR, far., 72 min. | SFK
20.30 K2 Voľný pád / r. György Pálfi, 2014, Maď./Franc./Juž. Kórea, far., 89 min. | PV4
22.30 K2 Samba / r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., far., 120 min. | NOV

13.00 K3 Banksy – Exit Through The Gift Shop / r. Banksy, 2010, USA/V. Brit., far., 86 min. | JBOX
17.00 K3 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK
19.00 K3 Gyumri / r. Jana Ševčíková, 2008, ČR, far., 68 min. | PJŠ
21.00 K3 Žiť pre vášeň / r. Pavol Barabáš, 2014, SR, far., 60 min. | SFk

13.30 K4 Vlci / r. Alexander Kolbyšev, 2009, Bielorus., far., 103 min. | PV4
15.30 K4 Othello / r. Orson Welles, 1952, USA/Tal./Franc./Maroko, čb, 90 min. | K1+
17.30 K4 Sokoliari / r. István Gaál, 1970, Maď., far., 100 min. | PFA
19.30 K4 Pásmo súťažných filmov III (88 min.) | SV4
Apollo, Daphne and darkness r. Martina Mrázová, 2014, ČR, far., 5 min. (animovaný)
Les tieňov r. Andrzej Cichocki, 2014. Poľ., far., 14 min. (hraný)
Neznámy muž r. Dima Dedok, 2014, Bielorus., far., 18 min. (hraný)
Toto nie je hra r. Dominik Jursa, 2014, SR, far., 22 min. (dokumentárny)
Sedemdesiatka r. Linda Dombrovszky, 2014, Maď., far., 29 min. (hraný)
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov II (78 min.) | SV4
Rosso Papavero r. Martin Smatana, 2014, SR, far., 5 min. (animovaný)
Poprava r. Petra Szőcs, 2014, Maď./Rum., far., 15 min. (hraný)
Hovnožrúti r. Agata Wojcierowska, 2014, Poľ., far., 17 min. (hraný)
Dych mokradí r. Ihor Čyčšeňa, 2014, Bielorus., far., 24 min. (dokumentárny)
Jak to říct dětem? r. Miroslav Trejtnar, Taťána Marková, 2014, ČR, far., 27 min. (animovaný dokument)

Kino Mladosť

16.30 Sedmikrásky / r. Věra Chytilová, 1966, ČSSR, far., 74 min. | PFA
18.00 Hranice ovládania / r. Jim Jarmusch, 2009, USA, far., 116 min. | PIB
20.00 Bohovia / r. Łukasz Palkowski, 2014, Poľ., far., 112 min. | PV4
22.00 Schmitke / r. Štěpán Altrichter, 2014, ČR/Nem., far., 94 min. | PV4

FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 K oblakům vzhlížíme / r. Martin Dušek, 2014, ČR, far., 66 min. | PV4
18.30 K1 Priamy prenos / r. Zuzana Piussi, 2014, SR/ČR, far., 57 min. | SFK
20.30 K1 Imaginárne lásky / r. Xavier Dolan, 2010, Kanada, far., 97 min. | PXD

17.30 K2 Pojedeme k moři / r. Jiří Mádl, 2014, ČR, far., 90 min. | PV4
19.30 K2 Deti / r. Jaro Vojtek, 2014, SR/ČR, far., 100 min. | SFK

Artkino za zrkadlom

15.00 Pieseň mora / r. Tomm Moore, 2014, Írsko, far., 93 min. | NOV
17.00 Socialistický Zombi Mord / r. Rastislav Blažek, Zuzana Paulini, Peter Čermák, 2014, SR, far., 94 min. | SFK
19.00 Fair Play / r. Andrea Sedláčková, 2014, SR/ČR/Nem., far., 100 min. | SFK
21.00 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV
A4 – Priestor súčasnej kultúry

19.30 Cinema Experiment: Analóg vs Digitál / kombinovaný večer, Martin Ježek a jeho stroje v súboji so slovenskými živlami, 90 min. | SP
21.30 Afterparty / festivalový klub

pondelok 23.3.2015

Kino Lumiére

13.30 K1 Sama nocou tmou / r. Ana Lily Amirpour, 2014, USA, far., 99 min. | NOV
15.30 K1 Mesto 44 / r. Jan Komasa, 2014, Poľ., far., 127 min. | PV4
18.00 K1 Tom na farme / r. Xavier Dolan, 2013, Kanada/Franc., far., 102 min. | PXD
20.00 K1 Noc na Zemi / r. Jim Jarmusch, 1991, Franc./V. Brit./Nem./USA/Japon., far., 129 min. | PIB + Krst knihy Naše filmové storočie | SP

14.30 K2 Samba / r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., far., 120 min. | NOV
16.30 K2 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV
18.30 K2 Drak sa vracia / r. Eduard Grečner, 1967, ČSSR, čb, 87 min. | POC
20.30 K2 Danielův svě / r. Veronika Lišková, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
22.00 K2 Jack Strong / r. Władysław Pasikowski, 2014, Poľ., far., 122 min. | PV4

15.00 K3 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK
17.00 K3 Priamy prenos / r. Zuzana Piussi, 2014, SR/ČR, far., 57 min. | SFK
19.00 K3 Olga / r. Miroslav Janek, 2014, ČR, far. + čb, 87 min. | PV4
21.00 K3 My sem patríme / r. Michal Kočiš, 2014, SR, far., 21 min. | SFK
Comeback / r. Miro Remo, 2014, SR, far., 85 min. | SFK

09.00 K4 Filmový kabinet deťom: Nebojsa / r. Július Matula, 1989, ČSSR, far., 81 min. | FKD
15.30 K4 Opri rebrík o nebo / r. Jana Ševčíková, 2014, ČR, far., 100 min | PJŠ
17.30 K4 F ako falzifikát / r. Orson Welles, 1973, Franc./Irán/NSR, far., 89 min. | K1+
19.30 K4 Pásmo súťažných filmov IV (89 min.) | SV4
A šťastie r. Maxim Šved, 2014, Bielorus., far., 11 min. (dokumentárny)
Gauner r. Gábor Fabricius, 2014, Maď., far., 11 min. (hraný)
Nina r. Veronika Obertová & Michaela Čopíková, 2014, SR, far., 17 min. (animovaný)
Blue Box r. Petr Šprincl, Marie Hájková, 2014, ČR, far., 20 min. (hraný)
Mliečny brat r. Vahram Mchitarjan, 2014, Poľ./Armén., far., 30 min. (hraný)
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov III (88 min.) | SV4
Apollo, Daphne and darkness r. Martina Mrázová, 2014, ČR, far., 5 min. (animovaný)
Les tieňov r. Andrzej Cichocki, 2014. Poľ., far., 14 min. (hraný)
Neznámy muž r. Dima Dedok, 2014, Bielorus., far., 18 min. (hraný)
Toto nie je hra r. Dominik Jursa, 2014, SR, far., 22 min. (dokumentárny)
Sedemdesiatka r. Linda Dombrovszky, 2014, Maď., far., 29 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.00 Čierna polievka / r. Erik Novák, 2014, Maď., far., 93 min. | PV4
18.00 V kráľových záhradách / r. Alan Rickman, 2014, V. Brit., far., 116 min. | PAN
20.00 S tvárou anjela / r. Michael Winterbottom, 2014, V. Brit., far., 101 min. | PAN
22.00 Zabil som svoju matku / r. Xavier Dolan, 2009, Kanada, far., 100 min. | PXD

FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 Socialistický Zombi Mord / r. Rastislav Blažek, Zuzana Paulini, Peter Čermák, 2014, SR, far., 94 min. | SFK
18.30 K1 Stále spolu / r. Eva Tomanová, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
20.30 K1 Pán Nikto / r. Jaco van Dormael, 2009, Belg./Franc./Kan./Nem., far., 137 min. | JBOX

17.30 K2 Fair Play / r. Andrea Sedláčková, 2014, SR/ČR/Nem., far., 100 min. | SFK
19.30 K2 Návrat do horiaceho domu / r. Anna Grusková, 2014, SR, far. + čb, 70 min. | SFK

Artkino za zrkadlom

18.00 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK
20.00 Mami! / r. Xavier Dolan, 2014, Kanada, far., 134 min. | PXD

A4 – Priestor súčasnej kultúry

19.30 Cinema Dialogue: Povstanie. Slovensko 1939 – 1945 / r. Vladimír Štric, 2014, SR, čb + kolor., 76 min. | SFK
21.30 Afterparty / festivalový klub

utorok 24.3.2015

Kino Lumiére

13.30 K1 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN
16.00 K1 Za kráľovnú a za vlasť / r. John Boorman, 2014, V. Brit./Írsko/Franc./Rum., far., 114 min. | PAN
18.00 K1 Pieseň mora / r. Tomm Moore, 2014, Írsko, far., 93 min. | NOV
20.00 K1 Prvá: Irena Blühová / r. Lenka Moravčíková-Chovanec, 2014, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
Prvá: Hana Gregorová / r. Zuzana Liová, 2014, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
Prvá: Trixi / r. Peter Kerekes, 2014, SR, far. + čb, 40 min. | SFK

10.00 K2 Works in Progress | SP
14.00 K2 Tak ďaleko, tak blízko / r. Jaro Vojtek, 2014, SR, far., 80 min. | SFK
16.30 K2 Pojedeme k moři / r. Jiří Mádl, 2014, ČR, far., 90 min. | PV4
18.30 K2 Chodník cez Dunaj / r. Miloslav Luther, 1989, ČSSR, far., 90 min. | POC
20.30 K2 Pán Arkadin / r. Orson Welles, 1955, Franc./Špan./Švajč., čb, 93 min. | K1+

15.00 K3 Návrat do horiaceho domu / r. Anna Grusková, 2014, SR, far. + čb, 70 min. | SFK
17.00 K3 Miesta / r. Radim Špaček, 2014, ČR/SR, far., 108 min. | SFK
19.00 K3 K oblakům vzhlížíme / r. Martin Dušek, 2014, ČR, far., 66 min. | PV4
21.00 K3 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK

09.00 K4 Filmový kabinet deťom: O živej vode / r. Ivan Balaďa, 1987, ČSSR, far., 90 min. | FKD
15.30 K4 Imaginárne lásky / r. Xavier Dolan, 2010, Kanada, far., 97 min. | PXD
17.30 K4 Všetko na predaj / r. Andrzej Wajda, 1969, Poľ., far., 96 min. | PFA
19.30 K4 Pásmo súťažných filmov V (88 min.) | SV4
Wanda r. Zuzanna Karpińska, 2014, Poľ., far., 5 min. (dokumentárny)
Túžba stať sa Indiánmi r. Tibor Szemző, 2014, Maď., far., 25 min. (experimentálny)
Až zapadne slunce r. Natálie Císařovská, 2014, ČR, far., 28 min. (hraný)
Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao r. Aramisova, 2015, ČR/SR, far., 30 min. (hraný)
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov IV (89 min.) | SV4
A šťastie r. Maxim Šved, 2014, Bielorus., far., 11 min. (dokumentárny)
Gauner r. Gábor Fabricius, 2014, Maď., far., 11 min. (hraný)
Nina r. Veronika Obertová & Michaela Čopíková, 2014, SR, far., 17 min. (animovaný)
Blue Box r. Petr Šprincl, Marie Hájková, 2014, ČR, far., 20 min. (hraný)
Mliečny brat r. Vahram Mchitarjan, 2014, Poľ./Armén., far., 30 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.00 Jack Strong / r. Władysław Pasikowski, 2014, Poľ., far., 122 min. | PV4
18.15 Blízko smrti / r. Gustave Kervern, Benoît Delépine, 2014, Franc., far., 87 min. | PAN
20.00 Motýle / r. Peter Strickland, 2014, V. Brit., far., 101 min. | NOV
22.00 Tom na farme / r. Xavier Dolan, 2013, Kanada/Franc., far., 102 min. | PXD
FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 38 / Daniel Dangl, Lukáš Zednikovič, 2014, SR, far., 87 min. | SFK
18.15 K1 Vzdálená blízká / r. Ivan Stehlík, 2015, ČR, far., 52 min. | PV4
20.30 K1 Rozchod Nadera a Simin / r. Asghar Farhadi, 2011, Irán, far., 120 min. | JBOX

17.30 K2 Danielův svět / r. Veronika Lišková, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
19.30 K2 Hranice ovládania / r. Jim Jarmusch, 2009, USA, far., 116 min. | PIB
Artkino za zrkadlom

18.00 Olga / r. Miroslav Janek, 2014, ČR, far. + čb, 87 min. | SV4
20.00 Neutečieš / r. David Robert Mitchell, 2014, USA, far., 100 min. | PAN
A4 – Priestor súčasnej kultúry

21.30 Afterparty / festivalový klub

streda 25.3.2015

Kino Lumiére

14.00 K1 Blízko smrti / r. Gustave Kervern, Benoît Delépine, 2014, Franc., far., 87 min. | PAN
15.45 K1 Motýle / r. Peter Strickland, 2014, V. Brit., far., 101 min. | NOV
17.45 K1 Učiteľka zo škôlky / r. Nadav Lapid, 2014, Izrael/Franc., far., 119 min. | PAN
20.00 K1 Laurence Anyways / r. Xavier Dolan, 2012, Kanada/Franc., far., 169 min. | PXD

10.00 K2 Ako písať o filme / kritický seminár | SP
14.00 K2 Sama nocou tmou / r. Ana Lily Amirpour, 2014, USA, far., 99 min. | NOV
16.30 K2 Česká pivní válka / r. Jan Látal, 2014, ČR, far., 70 min. | PV4
18.30 K2 Dáma zo Šanghaja / r. Orson Welles, 1947, USA, čb, 87 min. | K1+
20.30 K2 Prichádzame ako priatelia / r. Hubert Sauper, 2014, Franc./Rak., far., 105 min. | PAN
22.30 K2 Aferim! / r. Radu Jude, 2014, Rum./Bulh./ČR, čb, 108 min. | PAN

14.00 K3 Imaginárne lásky / r. Xavier Dolan, 2010, Kanada, far., 97 min. | PXD
16.00 K3 V tichu / r. Zdeněk Jiráský, 2014, SR/ČR, far., 90 min. | SFK
20.00 K3 Rukojemník / r. Juraj Nvota, 2014, SR/ČR, far., 102 min. | SFK
22.00 K3 Pán Nikto / r. Jaco van Dormael, 2009, Belg./Franc./Kan./Nem., far., 137 min. | JBOX

09.00 K4 Filmový kabinet deťom: Sedem jednou ranou / r. Dušan Trančík, 1988, ČSSR, far., 88 min. | FKD
15.30 K4 Schmitke / r. Štěpán Altrichter, 2014, ČR/Nem., far., 94 min. | PV4
17.30 K4 Krst DVD Týždeň vo filme 1945 – 1990 | SP
19.30 K4 Dialóg 20 40 60 / r. Jerzy Skolimowski, Peter Solan, Zbyněk Brynych, 1968, ČSSR, čb, 78 min. | SFA
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov V (88 min.) | SV4
Wanda r. Zuzanna Karpińska, 2014, Poľ., far., 5 min. (dokumentárny)
Túžba stať sa Indiánmi r. Tibor Szemző, 2014, Maď., far., 25 min. (experimentálny)
Až zapadne slunce r. Natálie Císařovská, 2014, ČR, far., 28 min. (hraný)
Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao r. Aramisova, 2015, ČR/SR, far., 30 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.00 Voľný pád / r. György Pálfi, 2014, Maď./Franc./Juž. Kórea, far., 89 min. | PV4
18.00 Onirica – Psie Pole / r. Lech Majewski, 2013, Poľ./Tal./Švéd., far., 101 min. | PV4
20.00 Za kráľovnú a za vlasť / r. John Boorman, 2014, V. Brit./Írsko/Franc./Rum., far., 114 min. | PAN
22.00 A limine / r. Paulína Ščepková, 2014, SR, far., 6 min. | SFK
Prvý slovenský horor / r. Róbert Slovák, 2014, SR, far., 63 min. | SFK

FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 Opri rebrík o nebo / r. Jana Ševčíková, 2014, ČR, far., 100 min. | PJŠ
18.30 K1 Milan Čorba / r. Martin Šulík, 2014, SR, far., 72 min. | SFK
20.45 K1 Vojdi do prázdna / r. Gaspar Noé, 2009, Franc./Nem./Tal., far., 162 min. | JBOX

17.30 K2 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV
19.30 K2 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK

Artkino za zrkadlom

18.00 Sama nocou tmou / r. Ana Lily Amirpour, 2014, USA, far., 99 min. | NOV
20.00 Choď do pekla / r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., far., 94 min. | NOV
A4 – Priestor súčasnej kultúry

21.30 Afterparty / festivalový klub

štvrtok 26.3.2015

Kino Lumiére

14.00 K1 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK
16.00 K1 S tvárou anjela / r. Michael Winterbottom, 2014, V. Brit., far., 101 min. | PAN
18.00 K1 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV
20.00 K1 Aferim! / r. Radu Jude, 2014, Rum./Bulh./ČR, čb, 108 min. | PAN
22.00 K1 Blízko smrti / r. Gustave Kervern, Benoît Delépine, 2014, Franc., far., 87 min. | PAN

14.30 K2 Schmitke / r. Štěpán Altrichter, 2014, ČR/Nem., far., 94 min. | PV4
16.30 K2 Stále spolu / r. Eva Tomanová, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
18.30 K2 Polnočná omša / r. Jiří Krejčík, 1962, ČSSR, čb, 92 min. | PFA
20.30 K2 Je ťažké byť bohom / r. Alexej German, 2013, Rusko, čb, 170 min. | PAN

14.30 K3 Prvá: Irena Blühová / r. Lenka Moravčíková-Chovanec, 2014, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
Prvá: Hana Gregorová / r. Zuzana Liová, 2014, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
Prvá: Trixi / r. Peter Kerekes, 2014, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
17.00 K3 Listopad / r. Gary Keith Griffin, 2014, ČR/SR, far., 87 min. | SFK
19.00 K3 Choď do pekla / r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., far., 94 min. | NOV
21.00 K3 Mami! / r. Xavier Dolan, 2014, Kanada, far., 134 min. | PXD

15.30 K4 Milan Čorba / r. Martin Šulík, 2014, SR, far., 72 min. | SFK
17.30 K4 Ďalší život môjho otca / r. Virág Zomborácz, 2014, Maď., far., 90 min. | PV4
19.30 K4 Macbeth / r. Orson Welles, 1948, USA, čb, 92 min. | K1+
21.30 K4 Dneperská línia / r. Denis Skvorcov, 2009, Bielorus., far., 130 min. | PV4

Kino Mladosť

16.00 Samba / r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., far., 120 min. | NOV
18.15 Učiteľka zo škôlky / r. Nadav Lapid, 2014, Izrael/Franc., far., 119 min. | PAN
20.30 Laurence Anyways / r. Xavier Dolan, 2012, Kanada/Franc., far., 169 min. | PXD

FK 35 mm VŠMU

16.30 K1 Zlaté šesťdesiate II: Elo Havetta / r. Martin Šulík, 2014, ČR/SR, far. + čb, 57 min. | SFK
Zlaté šesťdesiate II: Štefan Uher / r. Martin Šulík, 2014, ČR/SR, far. + čb, 57 min. | SFK
18.30 K1 Olga / r. Miroslav Janek, 2014, ČR, far. + čb, 87 min. | PV4
20.30 K1 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4

17.30 K2 Povstanie. Slovensko 1939 – 1945 / r. Vladimír Štric, 2014, SR, čb + kolor., 76 min. | SFK
19.30 K2 V tichu / r. Zdeněk Jiráský, 2014, SR/ČR, far., 90 min. | SFK

Artkino za zrkadlom

18.00 38 / r. Daniel Dangl, Lukáš Zednikovič, 2014, SR, far., 87 min. | SFK
20.00 Aferim! / r. Radu Jude, 2014, Rum./Bulh./ČR, čb, 108 min. | PAN
A4 – Priestor súčasnej kultúry

21.30 Afterparty / festivalový klub

Trenčín - Artkino Metro

Piatok 27.3.

19.00 Žiť pre vášeň / r. Pavol Barabáš, 2014, SR, far., 60 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy
21.00 Socialistický Zombi Mord / r. Rastislav Blažek, Zuzana Paulini, Peter Čermák, 2014, SR, far., 94 min. | SFK

Sobota 28.3.

19.00 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK
21.00 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV

Nedeľa 29.3.

16.00 Pieseň mora / r. Tomm Moore, 2014, Írsko, far., 93 min. | NOV
18.00 Choď do pekla / r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., far., 94 min. | NOV
20.00 Samba / r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., far., 120 min. | NOV

Pondelok 30.3.

18.00 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV
20.00 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN

Martin – Kino Strojár

Streda 8.4.

17.30 Tak ďaleko, tak blízko / r. Jaro Vojtek, 2014, SR, far., 80 min. | SFK
20.00 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN

Štvrtok 9.4.

17.30 Milan Čorba / r. Martin Šulík, 2014, SR, far., 72 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy
20.00 Hranice ovládania / r. Jim Jarmusch, 2009, USA, far., 116 min. | PIB

Piatok 10.4.

17.00 Žiť pre vášeň / r. Pavol Barabáš, 2014, SR, far., 60 min. | SFK
Suri / r. Pavol Barabáš, 2015, SR, far., cca 65 min. | SFK
20.30 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV

Sobota 11.4.

17.30 Choď do pekla / r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., far., 94 min. | NOV
20.00 Motýle / r. Peter Strickland, 2014, V. Brit., far., 101 min. | NOV

Nedeľa 12.4.

17.30 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4
20.00 Samba / r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., far., 120 min. | NOV

Levice – kino Junior

Streda 8.4.

19.00 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN

Štvrtok 9.4.

19.30 S tvárou anjela / r. Michael Winterbottom, 2014, V. Brit., far., 101 min. | PAN

Piatok 10.4.

17.00 Žiť pre vášeň / r. Martin Šulík, 2014, SR, far., 72 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy

Sobota 11.4.

15.00 Pieseň mora / r. Tomm Moore, 2014, Írsko, far., 93 min. | NOV

Košice – Bábkové divadlo v Košiciach

Štvrtok 9.4.

17.30 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4
20.00 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy

Piatok 10.4.

17.30 Fair Play / r. Andrea Sedláčková, 2014, SR/ČR/Nem., far., 100 min. | SFK
20.00 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV

Sobota 11.4.

17.30 Fénix / r. Christian Petzold, 2014, Nem., far., 98 min. | NOV
20.00 Mami! / r. Xavier Dolan, 2014, Kanada, far., 134 min. | PXD

Kežmarok – FK Iskra

Sobota 11.4.

17.00 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK
19.00 Fair Play / r. Andrea Sedláčková, 2014, SR/ČR/Nem., far., 100 min. | SFK

Nedeľa 12.4.

17.00 Starověrci / r. Jana Ševčíková, 2001, ČR, čb, 47 min. | PJŠ
Svěcení jara / r. Jana Ševčíková, 2002, ČR, far., 55 min. | PJŠ
19.00 Mesto 44 / r. Jan Komasa, 2014, Poľ., far., 127 min. | PV4

Pondelok 13.4.

17.00 Česká pivní válka / r. Jan Látal, 2014, ČR, far., 70 min. | PV4
19.00 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy

Prešov – FK Pocity 

Nedeľa 12.4.

18.00 Danielův svět / r. Veronika Lišková, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
20.00 Imaginárne lásky / r. Xavier Dolan, 2010, Kanada, far., 97 min. | PXD

Pondelok 13.4.

18.00 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4
20.00 Motýle / r. Peter Strickland, 2014, V. Brit., far., 101 min. | NOV

Utorok 14.4.

18.00 Suri / r. Pavol Barabáš, 2015, SR, far., cca 65 min. | SFK
20.00 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | NOV
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy

Banská Bystrica – Filmový klub v Múzeu SNP 

Pondelok 13.4.

19.30 Mirage / r. Szabolcs Hajdu, 2014, Maď./SR, far., 90 min. | SFK

Utorok 14.4.

18.00 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK
19.45 Socialistický Zombi Mord / r. Rastislav Blažek, Zuzana Paulini, Peter Čermák, 2014, SR, far., 94 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy

Streda 15.4.

18.00 Povstanie. Cinema Dialogue: Povstanie. Slovensko 1939 – 1945 / r. Vladimír Štric, 2014, SR, čb + kolor., 76 min. | SFK
19.30 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4

Štvrtok 16.4.

18.00 Žiť pre vášeň / r. Pavol Barabáš, 2014, SR, far., 60 min. | SFK
19.30 Suri / r. Pavol Barabáš, 2015, SR, far., cca 65 min. + beseda | PV4

Trnava – FK Naoko Kino Hviezda

Pondelok 13.4.

18.00 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK
20.00 Mesto 44 / r. Jan Komasa, 2014, Poľ., far., 127 min. | PV4

Utorok 14.4.

18.00 Suri / r. Pavol Barabáš, 2015, SR, far., cca 65 min. | PV4
20.00 Aferim! / r. Radu Jude, 2014, Rum./Bulh./ČR, čb, 108 min. | PAN

Streda 15.4.

18.00 Socialistický Zombi Mord / r. Rastislav Blažek, Zuzana Paulini, Peter Čermák, 2014, SR, far., 94 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy
20.00 Neutečieš / r. David Robert Mitchell, 2014, USA, far., 100 min. | PAN

Štvrtok 16.4.

18.00 Danielův svět / r. Veronika Lišková, 2014, ČR, far., 75 min. | PV4
20.00 Druhý báječný hotel Marigold / r. John Madden, 2015, USA/V. Brit., far., 122 min. | PAN

Prievidza - FK '93 

Pondelok 13.4.

18.00 Cesta ven / r. Petr Václav, 2014, ČR, far., 103 min. | PV4

Utorok 14.4.

18.00 Suri / r. Pavol Barabáš, 2015, SR, far., cca 65 min. | PV4
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 - ocenené filmy

Streda 15.4.

18.00 Vlna vs. breh / r. Martin Štrba, 2014, SR/ČR, far., 88 min. | SFK

Štvrtok 16.4.

18.00 38 / r. Daniel Dangl, Lukáš Zednikovič, 2014, SR, far., 87 min. | SFK

pošli na vybrali.sme.sk


Prízemná reakcia SNS na upozornenie na chybu v mene Pellegriniho

Prízemná reakcia SNS na upozornenie na chybu v mene Pellegriniho

Tlačové oddelenie SNS v piatok zverejnilo reakciu, v ktorej strana kritizovala premiéra Petra Pellegriniho za jeho vyjadrenia na adresu ministerstva školstva a neschopnosť ministerstva čerpať eurofondy.

MISSONI. Talianska haute couture v jedinečnej knihe

MISSONI. Talianska haute couture v jedinečnej knihe

Ikona v módnom dizajne. Špičkový taliansky módny dom preslávený svojimi farebnými pletenými vzormi. Spájajú sa s ním mená celebrít ako Jennifer Lopez, Tom Hanks, Cate Blanchett, Scarlett Johansson, Uma Thurman, Julia Roberts, Keira Knightley, Madonna alebo David Beckham.

Pieseň k Vianočnej rozprávke naspievala známa folková speváčka so Symfonickým orchestrom SRo (VIDEO)

Pieseň k Vianočnej rozprávke naspievala známa folková speváčka so Symfonickým orchestrom SRo (VIDEO)

V tichu je názov titulnej skladby tohtoročnej vianočnej rozprávky RTVS Čarovný kamienok.

Kampaň J&T Banky vychádza z podmorských diel úspešnej fotografky (VIDEO)

Kampaň J&T Banky vychádza z podmorských diel úspešnej fotografky (VIDEO)

J&T Banka v týchto dňoch uvádza novú kampaň na jeden zo svojich investičných produktov. Pokračuje v komunikačnej línii spájania finančného sveta so svetom umenia.

Prokurátor podal obžalobu na Rostása zo Zem a vek za slovné útoky na Židov (VIDEO)

Prokurátor podal obžalobu na Rostása zo Zem a vek za slovné útoky na Židov (VIDEO)

Prokurátor podal obžalobu na šéfredaktora časopis Zem a vek Tibora Rostása za extrémizmus. Mal sa ho dopustiť v článku Klin Židov medzi Slovanmi. 

Tisícky ľudí šírili podvod so sedačkami, polícia im posiela dôležitú radu

Tisícky ľudí šírili podvod so sedačkami, polícia im posiela dôležitú radu

Ľudia na Slovensku opäť vo vidine, že niečo drahé získajú zadarmo, šírili hoax a zároveň poskytovali dôležité údaje, ktoré mohli následne podvodníci zneužiť.

Vatikán si chce získať mladých – prináša aplikáciu s elektronickým ružencom (VIDEO)

Vatikán si chce získať mladých – prináša aplikáciu s elektronickým ružencom (VIDEO)

Vatikán chce získať sympatie mladých veriacich vďaka technologickej inovácii, ktorá ich má prepojiť s elektronickou aplikáciou, a pomôcť im tak pri tradičných ružencových modlitbách.

Do Na telo príde šéf vyšetrovacieho tímu Gorila (VIDEO)

Do Na telo príde šéf vyšetrovacieho tímu Gorila (VIDEO)

Hostia a témy víkendových diskusii. Na verejnosť sa dostal zvukový záznam z Gorily, ktorý obsahuje nahrávky, ktoré naznačujú politickú korupciu.

Posledný videoklip Karla Gotta už má okolo 23 miliónov zhliadnutí (VIDEO)

Posledný videoklip Karla Gotta už má okolo 23 miliónov zhliadnutí (VIDEO)

Posledný klip Karla Gotta a jeho dcéry Charlotte Elly k piesni Srdcia nehasnú už má na YouTube okolo 23 miliónov zhliadnutí. Singel zložil frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo, ktorý ich tiež doprevádzal na akustickej gitare. Ide o prvú pieseň, ktorú Krajčo napísal pre niekoho iného než svoju kapelu. Finálnu podobu doladil s Petrom Harazinom z kapely Nebe.

Wanda Adamík Hrycová sa stala opäť prezidentkou filmovej a televíznej akadémie

Wanda Adamík Hrycová sa stala opäť prezidentkou filmovej a televíznej akadémie

Valné zhromaždenie Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) si zvolilo nových členov prezídia. Tí následne jednohlasne potvrdili v pozícii prezidentky SFTA Wandu Adamík Hrycovú a zvolili dvojicu nových viceprezidentov Katarínu Krnáčovú a Tibora Búzu.

Najčítanejšie