Andy Kraus pripravuje fantasy komédiu

Andy Kraus pripravuje fantasy komédiu zberatel-film.sk

Nový film Zberateľ od Andyho Krausa vzniká v spolupráci s JOJ.

 


Herec, scenárista a moderátor Andy Kraus po komediálnych seriáloch pripravuje aj film. Onedlho predstaví novú fantasy komédiu s názvom Zberateľ. Film už má na internete svoju stránku, kde je zatiaľ len avízo, že stránka k novému flmu Andyho Krausa bude spustená 3. novembra. Na stránke je logo televízie JOJ a Nového času. Televízia Joj ani sám autor zatiaľ žiadne informácie k filmu nezverejnili.

JOJAndy Kraus sa nikdy netajil tým, že by rád natočil okrem seriálov aj film. K žánru sci-fi a fantasy má blízko. Pred niekoľkými rokmi v rozhovore pre SME hovoril o svojom sci-románe, ktorý v minulosti napísal. „Tá kniha existuje v rukopise. Ak by som ju vydal, tak určite nie pod svojím menom, lebo to by ľudia čakali nejakú urputnú zábavu a tá knižka taká nie je. A tí, ktorých by mohla zaujímať, by si ju nekúpili, lebo ju napísal Andy Kraus, a to je predsa ten komerčák... To sci-fi je úplne iný prípad, je to príbeh filozofickejší, nie je tam prvoplánová sranda, aj keď humor tam podľa mňa je. Volá sa Boh vie prečo a je o tom, že Boh je síce všemohúci, ale niekedy sa mu už tak veľmi nechce. Niektoré veci nechá plávať, niektoré planéty má obľúbenejšie, niektoré menej. Dej sa odohráva na jednej z planét podobnej Zemi, ale zmenil som tam isté okolnosti, napríklad rozmnožovanie, rodenie a vznikli zaujímavé situácie."

V tom istom rozhovore povedal aj to, že jeho snom je natočiť film. „Asi by som urobil film, ktorý by na Slovensku bol pravdepodobne málo ziskový. Možno ani nie nezávislý, ale mne sa napríklad veľmi páčil britský film Láska nebeská, príjemná múdra komédia, osem pekne posplietaných ľudských osudov, je to milý film s príbehom a posolstvom. To by ma bavilo," povedal Kraus, autor Paneláku, Uragánu a Susedov.