V RTVS stopli na dnes plánovanú Večeru s Havranom Reprofoto RTVS

V RTVS stopli na dnes plánovanú Večeru s Havranom

29.05.2018 10:39 | TV | mk

Dnes večer (v utorok 29. mája) mala RTVS odvysielať diskusnú reláciu Večera s Havranom o situácii na Ministerstve obrany o v Ozbrojených silách SR o neobvyklých nákupoch na ministerstve.

 

Diskutovať mal prísť generálporučík Pavol Macko, analytik Juraj Krúpa a zástupca SNS alebo Ministerstva obrany.

Relácia na túto tému však dnes nebude. RTVS ju náhle zrušila.

Pozvaný hosť Juraj Krúpa z Slovak Security Policy Institute to považuje za cenzúru zo strany RTVS a zbabelosť vedenia Ministerstva obrany SR a SNS.

RTVS pozvala do diskusie Antona Hrnka zo SNS. Oodmietol prísť s tým, že „s duševne chorými ľuďmi nediskutuje,“ povedal pre Omédiách.com moderátor a tvorca relácie Michal Havran.

„Tu sa ukazuje neschopnosť a strach, ktorý na MO SR a aj v SNS z otvorenej diskusie k stavu armády a pripravovanej modernizácie panuje. Nielen to, že sa zbabelo vyhýbajú otvorenej diskusii na verejnosti, ešte sa pekne posnažili a nechali diskusiu zrušiť,“ napísal Krúpa na facebooku.

Kritizuje aj RTVS. „Je smutné, že v tejto „verejnoprávnej“ inštitúcii opäť začína prevládať normalizácia. Jeden krok vpred a aspoň tri späť. Tak to vyzerá, keď si jedna strana dosadí komplet vedenie aj s hovorcami. A k tomu povestnému vyvažovaniu diskusií. Posuňme sa v čase. To keby si pozvali Winstona Churcilla, tak ho asi potom budú musieť vyvážiť Hitlerom. Veď, obe strany musia dostať priestor. Týmto pozdravujem aj môjho kolegu z Univerzity, Vahrama (V. Chuguryan – šéf spravodajstva a publicistiky RTVS – pozn.red.)!“ napísal Krúpa, ktorý je kritikom súčasných pomerov na MO SR.

Michal Havran odmieta obvinenia z cenzúry. Tvrdí, že zrušiť pôvodne plánovanú debatu sa rozhodol on.  "Zrušili sme to, nedokázali sme to obsadiť. Mohli sme využiť aj inštitút voľného kresla, ale chcel som počuť ich odpovede na otázky, prečo tak masívne teraz vyzbrojujeme - nakupujú sa vo veľkom tranportéry, húfnice Zuzana, lietadlá F16,“ povedal pre Omédiách.com Havran. "To nie je cenzúra, nejde o to, aby tam sedel (Hrnko), ale aby som mal odpovede. Reláciu som presunul na čas, keď budeme mať plnú zostavu," dodal Havran.

Pýtali sme sa, či namiesto Hrnka pozvali aj niekoho iného za SNS či MO SR. "Z MO definitívne nie a po Hrnkovej hulvátskej odpovedi som nemal už chuť (zo SNS)," povedal Havran.

"Produkčná ma informovala, že oslovili aj ministerstvo obrany, ale tí odmietli prísť," povedal pre Omédiách.com Krúpa. "Ešte do včera som mal od tvorcov informáciu, že diskusia bude aj s prázdnym kreslom. Až dnes ráno mi volali, že relácia je zrušená. Nehovorili o alternatíve, že má byť inokedy," dodal.

Dnes večer RTVS odvysiela náhradnú reláciu Večera s Havranom o ochrane vody.

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia obvinila Roberta Fica (VIDEO)

Polícia obvinila Roberta Fica (VIDEO)

Vyšetrovateľ obvinil predsedu Smeru v súvislosti s videom, v ktorom Robert Fico obhajoval Milana Mazureka z Kotlebovej ĽSNS.

Prokurátor prikázal vyšetrovateľom NAKA zaoberať sa videom Roberta Fica (VIDEO)

Prokurátor prikázal vyšetrovateľom NAKA zaoberať sa videom Roberta Fica (VIDEO)

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry prikázal vyšetrovateľovi NAKA znovu sa zaoberať videom Roberta Fica.

Konšpirátori, šarlatáni, trollovia, hoaxy...

Konšpirátori, šarlatáni, trollovia, hoaxy...

Práve vyšla nová kniha Prečo ľudia veria nezmyslom, ktorá sa zaoberá silou dezinformácií, fakenews, konšpiračných teórií, hoaxov, je o trolloch, postfaktutálnej dobe, šarlatánoch.

ČRo spustil nejväčší český audioarchív mujRozhlas

ČRo spustil nejväčší český audioarchív mujRozhlas

 Český rozhlas spustil největší český audio archiv. V rámci projektu mujRozhlas bezplatně nabídne živé vysílání všech stanic, výběr archivních pořadů i audioprodukci vyrobenou pro on-line prostředí. Hlavním cílem projektu je zvýšení poslechovosti audio obsahu Českého rozhlasu na internetu, oslovení nového publika a zavedení nových technologických inovací.

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatky pokoja, no pri pohľade na preplnené obchody, parkoviská a všadeprítomné davy ľudí v predvianočnom období sa opak stáva pravdou. Môžu byť pre nás obdobím stresu, zhonu či konzumu a ich skutočný význam sa vytráca. Máme preto pre vás 4 tipy, ako prežiť Vianoce pohodovo, ale najmä udržateľne. Či už z pohľadu nášho životného prostredia alebo peňaženky.

Čmeliak Hanna od Erste Group: Ak si začnete veriť, dokážete aj nemožné (VIDEO)

Čmeliak Hanna od Erste Group: Ak si začnete veriť, dokážete aj nemožné (VIDEO)

Skupina Erste Group, ktorej patrí Slovenská sporiteľňa, prichádza pred Vianocami do všetkých štátov, v ktorých pôsobí, s vianočnými mini filmom o čmeliakovi Hanna, ktorý túžil lietať.

Rada stopla zmenu Lengyelovho rádia na Rádio Mária

Rada stopla zmenu Lengyelovho rádia na Rádio Mária

Rádio Rocková republika, Rádia Aktuál, Rádio Jazz a nakoniec Rádio Mária Slovensko. Toto bol plánovaný údel frekvencií po Rockovej republike, ktoré pred 4 rokmi získal Martin Lengyel.

NAKA obvinila Martina Daňa z daňového podvodu, hrozí mu 5 rokov

NAKA obvinila Martina Daňa z daňového podvodu, hrozí mu 5 rokov

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa zo spáchania daňového podvodu, informovala dnes polícia.

CNN Prima News začne vysielať do apríla

CNN Prima News začne vysielať do apríla

Skupina Prima spustí svůj chystaný zpravodajský kanál do dubna příštího roku. Zpravodaje na začátku prosince přestěhovala do nového studia ve zrekonstruované budově v Praze Na Vinici a zahájila několikaměsíční testovací fázi.

Trumpov štáb nebude akreditovať reportérov Bloombergovej agentúry

Trumpov štáb nebude akreditovať reportérov Bloombergovej agentúry

Reportéri spravodajskej agentúry Bloomberg News patriaci miliardárovi a novému prezidentskému kandidátovi Michaelovi Bloombergovi už nebudú dostávať akreditácie na akcie volebnej kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

Najčítanejšie