V RTVS stopli na dnes plánovanú Večeru s Havranom Reprofoto RTVS

V RTVS stopli na dnes plánovanú Večeru s Havranom

29.05.2018 10:39 | TV | mk

Dnes večer (v utorok 29. mája) mala RTVS odvysielať diskusnú reláciu Večera s Havranom o situácii na Ministerstve obrany o v Ozbrojených silách SR o neobvyklých nákupoch na ministerstve.

 

Diskutovať mal prísť generálporučík Pavol Macko, analytik Juraj Krúpa a zástupca SNS alebo Ministerstva obrany.

Relácia na túto tému však dnes nebude. RTVS ju náhle zrušila.

Pozvaný hosť Juraj Krúpa z Slovak Security Policy Institute to považuje za cenzúru zo strany RTVS a zbabelosť vedenia Ministerstva obrany SR a SNS.

RTVS pozvala do diskusie Antona Hrnka zo SNS. Oodmietol prísť s tým, že „s duševne chorými ľuďmi nediskutuje,“ povedal pre Omédiách.com moderátor a tvorca relácie Michal Havran.

„Tu sa ukazuje neschopnosť a strach, ktorý na MO SR a aj v SNS z otvorenej diskusie k stavu armády a pripravovanej modernizácie panuje. Nielen to, že sa zbabelo vyhýbajú otvorenej diskusii na verejnosti, ešte sa pekne posnažili a nechali diskusiu zrušiť,“ napísal Krúpa na facebooku.

Kritizuje aj RTVS. „Je smutné, že v tejto „verejnoprávnej“ inštitúcii opäť začína prevládať normalizácia. Jeden krok vpred a aspoň tri späť. Tak to vyzerá, keď si jedna strana dosadí komplet vedenie aj s hovorcami. A k tomu povestnému vyvažovaniu diskusií. Posuňme sa v čase. To keby si pozvali Winstona Churcilla, tak ho asi potom budú musieť vyvážiť Hitlerom. Veď, obe strany musia dostať priestor. Týmto pozdravujem aj môjho kolegu z Univerzity, Vahrama (V. Chuguryan – šéf spravodajstva a publicistiky RTVS – pozn.red.)!“ napísal Krúpa, ktorý je kritikom súčasných pomerov na MO SR.

Michal Havran odmieta obvinenia z cenzúry. Tvrdí, že zrušiť pôvodne plánovanú debatu sa rozhodol on.  "Zrušili sme to, nedokázali sme to obsadiť. Mohli sme využiť aj inštitút voľného kresla, ale chcel som počuť ich odpovede na otázky, prečo tak masívne teraz vyzbrojujeme - nakupujú sa vo veľkom tranportéry, húfnice Zuzana, lietadlá F16,“ povedal pre Omédiách.com Havran. "To nie je cenzúra, nejde o to, aby tam sedel (Hrnko), ale aby som mal odpovede. Reláciu som presunul na čas, keď budeme mať plnú zostavu," dodal Havran.

Pýtali sme sa, či namiesto Hrnka pozvali aj niekoho iného za SNS či MO SR. "Z MO definitívne nie a po Hrnkovej hulvátskej odpovedi som nemal už chuť (zo SNS)," povedal Havran.

"Produkčná ma informovala, že oslovili aj ministerstvo obrany, ale tí odmietli prísť," povedal pre Omédiách.com Krúpa. "Ešte do včera som mal od tvorcov informáciu, že diskusia bude aj s prázdnym kreslom. Až dnes ráno mi volali, že relácia je zrušená. Nehovorili o alternatíve, že má byť inokedy," dodal.

Dnes večer RTVS odvysiela náhradnú reláciu Večera s Havranom o ochrane vody.RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončení program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie