Izrael zaradil televíziu Hamasu k teroristickým organizáciám Ilustr.foto

Izrael zaradil televíziu Hamasu k teroristickým organizáciám

06.03.2019 18:59 | TV | ČTK

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes podpísal dekrét, ktorý označuje televíznu stanicu palestínskeho hnutia Hamas za teroristickú organizáciu.

 

Ide o satelitnú stanicu Al-Aksá, ktorá podľa Netanjahua vysiela programy šíriace nenávisť a umožňuje komunikáciu s agentmi Hamasu.

"Nielen že satelitná stanica al-Aksá poskytuje priestor pre relácie šíriace nenávisť, ale nedávno sa ukázalo, že spolu so sociálnymi sieťami ju Hamas používa na utajovanú komunikáciu so svojimi agentmi," oznámilo izraelské ministerstvo obrany, ktoré riadi Netanjahu.

Majiteľom stanice, ktorá začala v Pásme Gazy vysielať v roku 2006, je jeden z politických vodcov Hamasu Fathi Hamad. Za vojny medzi Hamasom a Izraelom v roku 2008 izraelské lietadlá sídlo stanice vybombardovali, ale televízia vysielala ďalej z pojazdného štúdia.

Vo vyhlásení izraelského ministerstva obrany sa tiež uvádza, že "pracovníci stanice, z ktorých mnohí pracujú pod krytím Hamasu, vysielajú tajné odkazy agentom pôsobiacim na Západnom brehu Jordánu a v Gaze s cieľom náboru a vojenskej mobilizácie".

Izrael, USA aj Európska únia Hamas radia k teroristickým organizáciám. Hamas neuznáva Izrael, v roku 2006 ale vyhral voľby na palestínskych územiach a od roku 2007 vládne Pásme Gazy. Izrael kvôli tomu zaviedol proti tomuto územiu blokádu. Od roku 2008 proti Hamasu viedol tri vojny. Momentálne obe strany dodržiavajú prímerie, ktoré ale narušuje násilie pri pravidelných palestínskych protestoch na hranici medzi Pásmom Gazy a Izraelom. Tridsiateho marca to bude rok, čo začali.

pošli na vybrali.sme.sk


Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

2. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

3. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

4. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

5. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

6. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

7. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

8. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

9. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

10. Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

Prípad rodičky, ktorá po pôrode upadla do kómy a následne zomrela, minulý rok otriasol Slovenskom a venovali sa mu viaceré médiá. Markíza na prípad upozornila vo viacerých reportážach – v Televíznych novinách aj v relácii Reflex.

Najčítanejšie