Izrael zaradil televíziu Hamasu k teroristickým organizáciám Ilustr.foto

Izrael zaradil televíziu Hamasu k teroristickým organizáciám

06.03.2019 18:59 | TV | ČTK

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes podpísal dekrét, ktorý označuje televíznu stanicu palestínskeho hnutia Hamas za teroristickú organizáciu.

 

Ide o satelitnú stanicu Al-Aksá, ktorá podľa Netanjahua vysiela programy šíriace nenávisť a umožňuje komunikáciu s agentmi Hamasu.

"Nielen že satelitná stanica al-Aksá poskytuje priestor pre relácie šíriace nenávisť, ale nedávno sa ukázalo, že spolu so sociálnymi sieťami ju Hamas používa na utajovanú komunikáciu so svojimi agentmi," oznámilo izraelské ministerstvo obrany, ktoré riadi Netanjahu.

Majiteľom stanice, ktorá začala v Pásme Gazy vysielať v roku 2006, je jeden z politických vodcov Hamasu Fathi Hamad. Za vojny medzi Hamasom a Izraelom v roku 2008 izraelské lietadlá sídlo stanice vybombardovali, ale televízia vysielala ďalej z pojazdného štúdia.

Vo vyhlásení izraelského ministerstva obrany sa tiež uvádza, že "pracovníci stanice, z ktorých mnohí pracujú pod krytím Hamasu, vysielajú tajné odkazy agentom pôsobiacim na Západnom brehu Jordánu a v Gaze s cieľom náboru a vojenskej mobilizácie".

Izrael, USA aj Európska únia Hamas radia k teroristickým organizáciám. Hamas neuznáva Izrael, v roku 2006 ale vyhral voľby na palestínskych územiach a od roku 2007 vládne Pásme Gazy. Izrael kvôli tomu zaviedol proti tomuto územiu blokádu. Od roku 2008 proti Hamasu viedol tri vojny. Momentálne obe strany dodržiavajú prímerie, ktoré ale narušuje násilie pri pravidelných palestínskych protestoch na hranici medzi Pásmom Gazy a Izraelom. Tridsiateho marca to bude rok, čo začali.

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie