Vedenie SAV ocenilo moderátora RTVS

Vedenie SAV ocenilo moderátora RTVS Foto: RTVS

Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied udelilo cenu SAV moderátorovi RTVS Ľubomírovi Bajaníkovi za popularizačnú a vzdelávaciu činnosť v oblasti spoločenských a humanitných vied.

 

Bajaník je nielen dlhoročným moderátorom hlavných správ RTVS, ale aj relácie SK DEJINY.

„Som hrdý na našich vedcov a som veľmi rád, že môžem spolu s kolegami prezentovať výsledky ich bádania v relácii SK DEJINY na televíznej Dvojke. Z hĺbky srdca ďakujem SAV za ocenenie, ktoré si nesmierne vážim. Je to zároveň ocenenie celého tímu, ktorý sa podieľa na tvorbe a vysielaní relácie,“ povedal Ľubomír Bajaník. „Verím, že dokážeme prekonávať večný antagonizmus medzi spravodajskou a publicistickou skratkou a množstvom poznatkov, ktorými vedci disponujú. A špeciálne pri dejinách, ktoré kde-kto zneužíva na kadečo, aj na svoju falošnú legitimizáciu,“ dodal. 

Diskusnú reláciu o histórii SK DEJINY s moderátorom Ľubomírom Bajaníkom vysiela Dvojka od jesene 2017.

Najbližšie premiérové časti bude RTVS mimoriadne vysielať už počas leta – v pondelky 12. a 19. augusta večer, kedy budú tvorcovia reflektovať 75. výročie SNP. Relácia bude na jeseň pokračovať pravidelne vo štvrtky už od 5. septembra, oznámila RTVS v tlačovej správe.