Hríbova Lampa musí ustupovať futbalu

Hríbova Lampa musí ustupovať futbalu

Keď je európska futbalová liga, Hríb sa posúva. Pluska bude mať diskusiu o kontroveznom zákone o držaní psov a nebezpečných plemenách.

 

„(Ne)bezpečné plemená psov. Ide o naozaj o život?" je téma dnešnej diskusnej relácie Plusky Slovensko naživo. Moderátor Ján Mečiar bude diskutovať o kontroverznom návrhu zákona o držaní psov. Televízia pozvala tvorcov zákona aj jeho kritikov. V štúdiu sa stretnú prezident Slovenskej kynologickej jednoty Jozef Jursa, Pavol Ňuňuk z ministerstva pôdohospodárstva, Romana Klimeková z OZ Pes v núdzi a Miroslava Brtková z občianskej iniciatívy Jeden meter SK.

Nový formát má podobné programové okno ako Večer pod lampou Štefana Hríba na Dvojke, ktorý sa vysielal tradične vo štvrtok večer.
Večer pod lampou je však v tejto televíznej sezóne v nevýhode, pretože musí ustupovať zápasom Európskej ligy UEFA, minulý mesiac sa štart vysielania posunul až tesne pred pol noc, po skončení zápasu. Od novembra sa Večer pod lampou dostáva do vysielania len každý druhý týždeň. Nepravidelný vysielací čas kazí divácky návyk relácie, ktorá patrí medzi najsledovanejšie na Dvojke.

Slovensko naživo odštartovala Pluska pred dvomi týždňami. Minulý týždeň sa relácia kvôli štátnemu sviatku nevysielala.