Televízne noviny mimoriadne pri vylievajúcom sa Dunaji

Televízne noviny mimoriadne pri vylievajúcom sa Dunaji

06.06.2013 16:04 | TV | mk

Kvôli povodniam televízie menia podobu hlavných správ. Večerné Noviny JOJ bude vysielať v novom čase. Televízia Markíza vysiela mimoriadne správy z nábrežia Dunaja.

 


Markíza kvôli mimoriadnej situácii preniesla vysielacie štúdio zo Záhorskej Bystrice priamo na zaplavené nábrežie Dunaja. Večerné správy nebudú hlásiť moderátori tradične - zo štúdia ale z nábrežia pri obchodnom centre Eurovea v Bratislave.

 

Moderátorka Zlatica Puškárová vo vetrovke spolu s kolegom Jaroslavom Zápalom moderovali z nábrežia aj krátke Mimoriadne správy, ktoré vysielala Markíza vo štvrtok niekoľkokrát počas dňa. „My na nábreží ostávame aj naďalej. Z nábrežia sa ozveme aj pri správach o 17 a mimoriadne aj v Televíznych novinách o 19 hodine," povedala v správach Puškárová. Naživo na aktuálnu povodňovú situáciu budú reagovať premiér Robert Fico, minister obrany Martin Glváč a primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Foto: Eurovea

Podobne presúva vysielanie do rizikových obastí aj sesterská TV Nova.

Mimoriadne bude vysielať popoludňajšie správy z pobrežia Dunaja aj Slovenská televízia. Hlavná spravodajská relácia Správy RTVS bude dnes tiež výnimočne vysielaná priamo z nábrežia Dunaja v Bratislave, kde sa očakáva kulminácia rieky. "Od včerajšieho popoludnia RTVS do vysielania zaradila mimoriadne povodňové spravodajstvo, ktoré bude vysielať až do ukončenia mimoriadnej situácie na rieke Dunaj," povedal Juraj Kadáš z RTVS.

Téme povodní venuje veľkú časť vo svojich spravodajských reláciách aj TA3.

Televízia JOJ mimoriadne nezačne hlavné večerné správy o 19:30, ale o pol hodinu skôr. Krimi noviny JOJ vo štvrtok večer nebudú. "Už o 19:00 zaradíme do vysielania hlavnú spravodajskú reláciu Noviny TV JOJ, ktoré tak budú mať dlhšiu stopáž. Venovať sa budeme hlavne povodňovej situácii," povedal hovorca JOJ Jozef Gogola.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie