Televízne noviny mimoriadne pri vylievajúcom sa Dunaji

Televízne noviny mimoriadne pri vylievajúcom sa Dunaji

06.06.2013 16:04 | TV | mk

Kvôli povodniam televízie menia podobu hlavných správ. Večerné Noviny JOJ bude vysielať v novom čase. Televízia Markíza vysiela mimoriadne správy z nábrežia Dunaja.

 


Markíza kvôli mimoriadnej situácii preniesla vysielacie štúdio zo Záhorskej Bystrice priamo na zaplavené nábrežie Dunaja. Večerné správy nebudú hlásiť moderátori tradične - zo štúdia ale z nábrežia pri obchodnom centre Eurovea v Bratislave.

 

Moderátorka Zlatica Puškárová vo vetrovke spolu s kolegom Jaroslavom Zápalom moderovali z nábrežia aj krátke Mimoriadne správy, ktoré vysielala Markíza vo štvrtok niekoľkokrát počas dňa. „My na nábreží ostávame aj naďalej. Z nábrežia sa ozveme aj pri správach o 17 a mimoriadne aj v Televíznych novinách o 19 hodine," povedala v správach Puškárová. Naživo na aktuálnu povodňovú situáciu budú reagovať premiér Robert Fico, minister obrany Martin Glváč a primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Foto: Eurovea

Podobne presúva vysielanie do rizikových obastí aj sesterská TV Nova.

Mimoriadne bude vysielať popoludňajšie správy z pobrežia Dunaja aj Slovenská televízia. Hlavná spravodajská relácia Správy RTVS bude dnes tiež výnimočne vysielaná priamo z nábrežia Dunaja v Bratislave, kde sa očakáva kulminácia rieky. "Od včerajšieho popoludnia RTVS do vysielania zaradila mimoriadne povodňové spravodajstvo, ktoré bude vysielať až do ukončenia mimoriadnej situácie na rieke Dunaj," povedal Juraj Kadáš z RTVS.

Téme povodní venuje veľkú časť vo svojich spravodajských reláciách aj TA3.

Televízia JOJ mimoriadne nezačne hlavné večerné správy o 19:30, ale o pol hodinu skôr. Krimi noviny JOJ vo štvrtok večer nebudú. "Už o 19:00 zaradíme do vysielania hlavnú spravodajskú reláciu Noviny TV JOJ, ktoré tak budú mať dlhšiu stopáž. Venovať sa budeme hlavne povodňovej situácii," povedal hovorca JOJ Jozef Gogola.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie