Matovič prirovnal Denník N ku konšpiračným Hlavným správam (VIDEO) Foto: Úrad vlády SR

Matovič prirovnal Denník N ku konšpiračným Hlavným správam (VIDEO)

06.05.2020 14:48 | TV | mk

Premiér Igor Matvoič v utorok večer v Mimoriadnej relácii televízie Markíza prirovnal Denník N ku konšpiračným Hlavným správam.

Reagoval tak na článok denníka s názvom Nariadenie, ktorým polícia uzavrela hranice, zrejme neexistuje, povinná štátna karanténa môže byť protiústavná.

Keď sa moderátorka premiéra spýtala na informáciu z článku, že nie je jasné, kto vydal nariadenie o povinnej štátnej karanténe a nedá sa dopátrať ani k presnému zneniu, premiér reagoval takto: „Prepáčte, niekedy Denník N... v poslednej dobe mi pripadá ako Hlavné správy, že pustia nejaké konšpirácie a bludy. Vôbec to nie je pravda. Zajtra na to bude minister reagovať,“ povedal Matovič, s tým, že to nariadenie existuje.
Pred mesiacom začala polícia spolu s armádou posielať ľudí vracajúcich sa zo zahraničia automaticky do štátnej karantény a cudzincov zasa otáčať na hraniciach. Denník N v článku píše, že dodnes nie je jasné, kto presne takéto nariadenie vydal, a nedá sa dopátrať ani k jeho presnému zneniu."Viacero právničiek a právnikov, iniciatív a aj ombudsmanka preto upozorňujú na to, že štát možno na hraniciach koná nezákonne. K nariadeniu sa nevie dostať ani ombudsmanka Mária Patakyová, ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) preto napomenula listom," napísal Denník N.

„Premiér hovorí, že sme ako Hlavné správy. My sme pritom písali o probléme, ktorý má s chýbajúcim nariadením ombudsmanka, ktorá o tom aj oficiálne komunikovala s ministrom vnútra. Oslovili sme dve ministerstvá. Minister vnútra už ohlásil, že to na tlačovke aspoň spätne objasní. Dovtedy si z toho beriem ponaučenie, že tlačovky a tlačové správy riadia štát,“ reagoval na facebooku na Matovičove slová šéfredaktor Matúš Kostolný. "Dá sa na to pozerať aj pozitívne: verejnosť berie premiérove slová veľmi vážne a stačí, že niečo oznámi na tlačovke a ľudia to aj rešpektujú. Akurát, že v právnom štáte to nestačí,“ reagoval Kostolný, podľa ktorého zákony a nariadenia by mali byť verejne dostupné.

Odporúčame aj: Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z úradu vlády

Dnes na výhrady ombudsmanky reagoval minister vnútra na tlačovej besede.

 

"Chcem pani ombudsmanku ubezpečiť, že jej obavy o možné porušovania základných ľudských práv počas povinnej štátnej karantény nie sú opodstatnené," povedal minister vnútra Roman Mikulec a vymenoval viacero prijatých opatrení. Štátna karanténa bola podľa jeho slov nariadená verejnou vyhláškou ÚVZ a na základe zákona 355/2007. Minister povedal, že hranice pre cudzincov Slovensko uzavrelo na základe Kódexu schengenských hraníc, ktorý následne predlžovalo.

Nedávno prirovnal premiér na tlačovej besede televíziu Markíza ku konšpiračnému webu Zem a vek.Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Najčítanejšie