Matovič prirovnal Denník N ku konšpiračným Hlavným správam (VIDEO) Foto: Úrad vlády SR

Matovič prirovnal Denník N ku konšpiračným Hlavným správam (VIDEO)

06.05.2020 14:48 | TV | mk

Premiér Igor Matvoič v utorok večer v Mimoriadnej relácii televízie Markíza prirovnal Denník N ku konšpiračným Hlavným správam.

Reagoval tak na článok denníka s názvom Nariadenie, ktorým polícia uzavrela hranice, zrejme neexistuje, povinná štátna karanténa môže byť protiústavná.

Keď sa moderátorka premiéra spýtala na informáciu z článku, že nie je jasné, kto vydal nariadenie o povinnej štátnej karanténe a nedá sa dopátrať ani k presnému zneniu, premiér reagoval takto: „Prepáčte, niekedy Denník N... v poslednej dobe mi pripadá ako Hlavné správy, že pustia nejaké konšpirácie a bludy. Vôbec to nie je pravda. Zajtra na to bude minister reagovať,“ povedal Matovič, s tým, že to nariadenie existuje.
Pred mesiacom začala polícia spolu s armádou posielať ľudí vracajúcich sa zo zahraničia automaticky do štátnej karantény a cudzincov zasa otáčať na hraniciach. Denník N v článku píše, že dodnes nie je jasné, kto presne takéto nariadenie vydal, a nedá sa dopátrať ani k jeho presnému zneniu."Viacero právničiek a právnikov, iniciatív a aj ombudsmanka preto upozorňujú na to, že štát možno na hraniciach koná nezákonne. K nariadeniu sa nevie dostať ani ombudsmanka Mária Patakyová, ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) preto napomenula listom," napísal Denník N.

„Premiér hovorí, že sme ako Hlavné správy. My sme pritom písali o probléme, ktorý má s chýbajúcim nariadením ombudsmanka, ktorá o tom aj oficiálne komunikovala s ministrom vnútra. Oslovili sme dve ministerstvá. Minister vnútra už ohlásil, že to na tlačovke aspoň spätne objasní. Dovtedy si z toho beriem ponaučenie, že tlačovky a tlačové správy riadia štát,“ reagoval na facebooku na Matovičove slová šéfredaktor Matúš Kostolný. "Dá sa na to pozerať aj pozitívne: verejnosť berie premiérove slová veľmi vážne a stačí, že niečo oznámi na tlačovke a ľudia to aj rešpektujú. Akurát, že v právnom štáte to nestačí,“ reagoval Kostolný, podľa ktorého zákony a nariadenia by mali byť verejne dostupné.

Odporúčame aj: Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z úradu vlády

Dnes na výhrady ombudsmanky reagoval minister vnútra na tlačovej besede.

 

"Chcem pani ombudsmanku ubezpečiť, že jej obavy o možné porušovania základných ľudských práv počas povinnej štátnej karantény nie sú opodstatnené," povedal minister vnútra Roman Mikulec a vymenoval viacero prijatých opatrení. Štátna karanténa bola podľa jeho slov nariadená verejnou vyhláškou ÚVZ a na základe zákona 355/2007. Minister povedal, že hranice pre cudzincov Slovensko uzavrelo na základe Kódexu schengenských hraníc, ktorý následne predlžovalo.

Nedávno prirovnal premiér na tlačovej besede televíziu Markíza ku konšpiračnému webu Zem a vek.Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N, ktorý sa inšpiroval slovenským Denníkom N, vlani vykázal stratu 30 miliónov korún a tento rok za prvý polrok strata predstavovala osem miliónov českých korún.

Najčítanejšie