Spoločnosť UPC v 1. štvrťroku 2020: prekonaný míľnik 400 000 užívateľov služieb

Spoločnosť UPC v 1. štvrťroku 2020: prekonaný míľnik 400 000 užívateľov služieb

07.05.2020 10:50 | TV | PR

Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, ktorá je súčasťou Liberty Global, jedného z najväčších svetových poskytovateľov TV a širokopásmových služieb, dosiahla v 1. štvrťroku 2020 historicky najvyšší počet užívateľov služieb (RGUs).

Celkový počet TV, internetových a telefónnych služieb na konci marca dosiahol rekordných 401 300, čo je o 5 400 služieb viac v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. Výrazný rast počtu služieb bol podporený pokračujúcimi investíciami do inovácií a expanzie optickej giga-ready siete a celkového skvalitňovania služieb, vrátane pravidelného zrýchľovania internetového pripojenia, rozširovania programovej ponuky a uvedenia internetovej televízie Horizon TV, ktorá je už dostupná na celom Slovensku v sieťach všetkých operátorov.

Kľúčové ukazovatele za 1. štvrťrok 2020

• Prekonaný 400-tisícový míľnik užívateľov služieb – k dosiahnutiu celkového počtu 401 300 užívateľov služieb a rastu predaja digitálnych služieb v 1. štvrťroku 2020 prispel najmä zvýšený predaj internetových služieb, vrátane zrýchľovania internetového pripojenia až do 1Gb/s,, rozširovania ponuky TV programov, ako i sprístupnenie Internetovej televízie Horizon TV v sieťach všetkých operátorov na celom Slovensku.

Internetová televízia Horizon TV – rast počtu predaných služieb podporila aj pokračujúca ponuka Internetovej televízie Horizon TV. Vďaka nej sú televízne služby UPC už dostupné všetkým domácnostiam na Slovensku s pripojením na internet, aj v sieťach iných operátorov. Horizon TV ponúka možnosť sledovať televíziu bez viazanosti a súčasne až na troch zariadeniach: na televízoroch ( na Android TV a Apple TV, cez Chromecast či Airplay), ako aj na mobilných zariadeniach (mobil, tablet, PC). Horizon TV je tak optimálnou TV službou pre sledovanie televízie v domácnosti, ale i na cestách vo všetkých krajinách Európskej únie.

• Giga-ready sieť od UPC je už dostupná pre 620 000 domácností - pokračujúce investície do rozširovania siete podporili na konci marca 2020 nárast počtu domácností, ktoré sú pripojené na širokopásmovú sieť UPC na Slovensku, na celkovo 620 100 domácností, čo je 5 000 viac v porovnaní s rovnakým obdobím v r. 2019.

Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA k 31. marcu 2020 evidovala 401 300 služieb, vrátane:

 

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC BROADBAND SLOVAKIA: „S potešením môžem konštatovať, že napriek situácii s korona vírusom máme za sebou úspešný prvý štvrťrok, v ktorom sme prekročili míľnik 400 000 užívateľov služieb, čím sme z tohto pohľadu dosiahli historicky najlepší výsledok. Okrem sprístupnenia našej internetovej televízie Horizon TV aj v sieťach iných operátorov, k tomu prispelo pokračujúce skvalitňovanie ponuky zákazníckych služieb, vrátane pokračujúceho zvyšovania rýchlostí, poskytovania špičkových zariadení pre zákazníkov a rozširovania TV ponuky. S cieľom vyjsť v ústrety našim zákazníkom v krízových časoch sme bezplatne zrýchlili internetové pripojenie a nezabudli sme ani na deti a seniorov, pre ktorých sme bezplatne sprístupnili nimi obľúbené televízne programy. Napriek dopadu korona krízy na ekonomiku krajiny veríme, že sa nám v nadchádzajúcom období bude naďalej dariť podporovať našich zákazníkov poskytovaním spoľahlivých a kvalitných služieb a zákazníckej starostlivosti.“


Výrazný rast záujmu o internetové služby

Spoločnosť UPC v prvom štvrťroku pokračovala s poskytovaním ponuky Happy Home®, ktorá prináša viac hodnoty pre zákazníkov a posilnenú konektivitu. Jej súčasťou je tiež zrýchľovanie rýchlosti pripojenia až do 1Gb/s, ako aj výmena modemov za prémiové WiFi routre GigaConnect Boxy, poskytujúce rýchle a stabilné pripojenie pre všetky zariadenia v domácnosti. Tieto skutočnosti podporili v 1. štvrťroku 2020 nárast predaja internetových služieb na celkovo 141 800, čo predstavuje nárast o 3 300 služieb v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom.

Na konci marca zaznamenala spoločnosť UPC výrazný rast aj v segmente užívateľov telefónnych služieb, ktorých počet na konci 1. štvrťroku dosiahol 87 900, čo je o 1 800 viac než na konci prvého štvrťroku 2019.

Spoločnosť UPC zaznamenala nárast predaja taktiež v segmente TV služieb, ktorých počet na konci marca dosiahol 171 600, t.j. o 300 viac oproti prvému štvrťroku 2019. K zvýšenému záujmu užívateľov o TV služby prispelo rozširovanie programovej ponuky, ako i pokračujúca kampaň s ponukou Internetovej televízie Horizon TV. Tá poskytuje možnosť sledovať televíziu bez viazanosti a súčasne až na troch zariadeniach, pričom podporuje Android TV, Apple TV, Chromecast a Airplay, a rovnako je možné sledovať ju na mobilných zariadeniach. Prostredníctvom Horizon TV sú od decembra minulého roku televízne služby UPC dostupné na celom Slovensku, v sieťach všetkých operátorov.

Viac než 620 000 domácností na giga-ready sieti UPC

Na konci marca 2020 boli digitálne služby spoločnosti UPC v Slovenskej republike dostupné pre 620 100 domácností, čo medziročne predstavuje rast o 5 000 domácností. Je to výsledkom pokračujúcich investícií spoločnosti do rozširovania širokopásmovej giga-ready siete v uplynulom období. Rozširovanie káblovej siete umožňuje stále väčšiemu počtu domácností využívať všetky výhody a prednosti gigabitového pripojenia, vrátane úplne nových možností virtuálnej zábavy.Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Najčítanejšie