Slovak Sport TV2 už vysiela, podpísal zmluvu len s jedným operátorom

Slovak Sport TV2 už vysiela, podpísal zmluvu len s jedným operátorom

18.07.2013 18:44 | TV | mk

Slovak Sport TV2 bude zatiaľ len v Magiu TV a možno aj v Digi TV. Skúšobne vysiela na webe.

 


Nová športová televízna stanica Slovak Sport TV2 spustila skúšobné vysielanie - no zatiaľ len na internetovej stránke www.slovaksport.tv. „Do 1. 8. je bezplatné a 1080p@4Mbit/s (720p voľba)," informuje vysielateľ na sociálnej sieti. K vysielaniu je potrebná registrácia a naištalovaný flash. Po 1. auguste bude stream za 6 eur, povedal šéf SSTV na sociálnej sieti.
Hoci štart ohlásila onedlho - 1. august -  ešte stále oficiálne neoznámila, u ktorých operátorov vysielať bude. Žiaden zatiaľ stanicu neohlásil. Naopak veľká časť operátorov zaradenie vylúčila.

 

"Vážení priaznivci Slovaksport.TV, došlo k podpísaniu dohody so slovenským operátorom, ktorý bude mať exkluzivitu na Slovensku na SSTV2. Avšak vzhľadom na politiku nášho partnera, ktorá je nezverejňovať nové produkty, ponuky a kampane viac ako pár dní pred samotným spustením, rešpektujeme túto politiku a neoznámime meno partnera na Slovensku skôr ako to zverejní samotný partner. K oznámeniu dôjde včas pred začatím samotnej sezóny," oznámil dnes šéf televízie Robert Greguš.
V utorok jeho kolegyňa neoficiálne meno operátora prezradila. „Pravdepodobne to bude Magio TV," povedala pre Omédiách.com pracovníčka televízie. Skylink, UPC, Orange, ako potvrdili pre Omédiách.com televíziu do svojej ponuky nezaradia.
Na otázku, či je pravdou, že za práva Premier League zaplatil Slovak Telekom, a preto exluzívne bude Slovak Sport TV 2 len v Magiu, vedenie televízie nereagovalo.

Exkluzivita bude platiť len pre územie Slovenska, nie ČR. V Českej republike rokujeme so všetkými operátormi, aj káblovými aj satelitnými. Akonáhle nám dovolia rokovania zverejniť výsledky, tak vás budeme informovať," dodal Greguš.

Prevádzkovateľ Magio TV Slovak Telekom pred časom ohlásil kúpu Digi TV, ktorá doposiaľ vlastnila športové práva na anglickú Premier League, ktoré získala ponovom Slovak Sport TV2.
Po schválení transakcie Protimonopolným úradom by mal ST získať aj káblovku a satelitnú službu od Digi TV. Nie je vylúčené, že po schválení Protimonopolným úradom sa Slovak Sport TV2 objaví aj ponuke Digi TV.
„Športový kanál Slovak Šport v súčasnosti v ponuke TV SAT nemáme. Za to ale ponúkame 5 športových programov a to Digi Šport CZ/SK, Eurošport, Nova Šport, Eurošport 2 a Šport 1/Sk - CZ. O tejto otázke možno rozhodovať až po začlenení DIGI SK do skupiny Slovak Telekom," napísala na sociálnej sieti spoločnosť Digi Slovakia.
Do štartu televízie však Protimonopolný úrad pravdepodobne rozhodnúť nestihne.
Otázny je aj osud pôvodnej televíznej stanice Slovak Sport v Skylink. „Je mi ľúto, že sa spoločnosť Slovak Sport.TV rozhodla neposkytnúť program Slovak Sport.TV 2 našej platforme. O Slovak Sport.TV v našej ponuke sa rozhodneme po vyjasnení situácie okolo programu Slovak Sport.TV 2," uviedol pre portál Živé.sk člen predstavenstva M7 Group Jaromír Glisník.Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Najčítanejšie