Foto: Nova Foto: Nova

Adrian Sarbu odchádza, akcie CME stúpli

22.08.2013 14:12 | TV | mk

Po tom, ako spoločnosť CME oznámila odchod jej dlhoročného šéfa – Rumuna Adriana Sarbu, jej hodnota na burze stúpla.

 


Kým v stredu ráno bola hodnota akcií CME na pražskej burze 3,88 dolárov, po tom, ako spoločnosť oznámila odchod jej výkonného riaditeľa, akcie stúpli na 4,32 dolárov.
V stredu spoločnosť Central European Media Enterprises (CME) oznámila, že Adrian Sarbu rezignoval na pozíciu šéfa spoločnosti. Odstúpil z pozície prezidenta a výkonného riaditeľa. Hoci Sarbovi spoločnosť poďakovala, dôvody v tlačovej správe neoznámila. Pritom len na jar s ním podpísala zmluvu do roka 2016s ročným platom 1,8 miliónov dolárov.

 

Sarbu neobíde naľahko. Ako informoval v apríli web Yahoo Finance "v prípade, že sa spoločnosť rozhodne dobrovoľne ukončiť s ním zmluvu alebo ju neobnoví na konci terajšieho funkčného obdobia, má Sarbu nárok na odstupné v minimálnej výške 3,6 milióna a maximálnej výške 5,4 milióna dolárov." Alebo ako alternatívu pozíciu v riadení jednej z rumunských televízií, ktoré budoval, píše ekonomický web.
Podľa serveru Mediaguru.cz rezignáciu navrhol Sarbu sám. Dostane odstupné 5,4 milióna dolárov a ponúkajú sa mu aj ďalšie výhody, vyplývajúce z uzatvorenej dohody. Vedľa odstupného ide predovšetkým o možnosť uplatniť prednostné právo na odkúpenie rumunských aktivít CME (Media ProEntertainment Romania SA alebo spoločnosti CME Media Pro Distribution BV) v prípade, že sa ich CME rozhodne predať do 31. 12. 2015.
Sarbu sa v dohode, o ktorej píše Mediaguru.cz, zaväzuje k mlčanlivosti, že sa zdrží hanlivých alebo poškodzujúcich vyhlásení na adresu spoločnosti alebo jej zamestnancov či akcionárov. Ak Sarbu dohodu poruší, bude musieť vyplatiť CME sumu porovnateľnú s výškou jeho odstupného.

Pri odchode mu poďakoval Ronald Lauder, CME, zakladateľ a predseda CME predstavenstva. "Som hrdý, že som bol takmer 20 rokov súčasťou CME. Je to vynikajúca organizácia s talentovanými zamestnancami. Som si istý, spoločnosť má všetky predpoklady pre budúcnosť. Môj cieľ v CME je dosiahnutý," povedal Sarbu.
Sarbu bude naďalej zamestnaný v CME až do 1. januára 2014. Spoločnosť v súčasnosti hľadá nového generálneho riaditeľa, do tej doby bude viesť CME Duco Sickinghe, člena predstavenstva. Web Motejlek.com napísal, že Sarbua nahradí výkonná riediteľka HBO Central Europe Linda Jensen.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie