Foto: RTVS Foto: RTVS

RTVS chce konkurovať vlastnými seriálmi

26.08.2013 22:16 | TV | mk

Ťažiskovými formátmi jesene na Jednotke bude stará a nová Kriminálka Staré Mesto, nový seriál Kolonáda, Sanitka 2 a nový formát s Katarínou Brychtovou.

 

 

Na jeseň sa opäť vráti Kriminálka Staré Mesto, slovensko-česká kriminálka z prostredia Bratislavy (štvrtok). Televízia najprv zopakuje staré časti, po ktorých nasadí novú sériu. Na rozdiel od prvej série, pri novej jednotlivé diely nebudú uzatvorené. Dejová línia seriálu sa bude ťahať všetkými dielmi. Spolu ich bude 24.

Natáčanie Kriminálky Staré Mesto   Foto: RTVS

Ďalším seriálom, na ktorý je šéf RTVS Václav Mika hrdý, je Kolonáda. Seriál, ktorý sa natáča v Turčianskych Tepliciach, je totiž po dlhom čase prvý, ktorý si vyrába RTVS sama. Mika si práve od tohto seriálu sľubuje veľa. „Je to aj riziko, ale ak nebudeme tvoriť, tak sa to nenaučíme," povedal na tlačovej besede.

Dagmar Havlová v Sanitke II   Foto: RTVSSTV bude vysielať na jeseň voľné pokračovanie Sanitky 2 (utorok večer), trinásťdielny seriál o novodobých záchranároch v réžii Filipa Renča.
V sobotu večer bude po Pošte pre teba vysielať nový formát s Katarínou Brychtovou Pravdivé príbehy. Budú to rekonštrukcie skutočných ľudských osudov, ktoré vznikli na základe príbehov, ktoré ľudia napísali do Pošty pre teba.

Po rokoch bude mať RTVS aj nový vlastný animovaný večerníček Mimi a Líza.

V stabilnom vysielacom čase sa bude vysielať 5 proti 5 s Andrejom Bičanom, ktorý už chystá novinku aj pre JOJ.

Na obrazovke bude pokračovať zábavná šou Nikto nie je dokonalý (utorok), britský kriminálny seriál Luther (štvrtok večer), v piatok večer druhá séria zábavnej šou Milujem Slovensko a po nej reprízy hudobnej šou Legendy popu.
Medzi víkendovými magazínmi ostáva Nebíčko v papuľke, Taxík, Postav dom, zasaď strom, Hurá do záhrady a Tajomstvo mojej kuchyne.

RTVS má v pláne priniesť aj nový denný formát – ranné vysielanie, podrobnosti zatiaľ generálny riaditeľ neprezradil. Pôjde pravdepodobne o podobné vysielanie, ako má Markíza - Teleráno. RTVS má už na formát zaregistrovanú značku Dobré ráno Slovensko. Spustenie ranného formátu závisí od ukončenia rekonštrukcií štúdií.

Pondelok večer bude vyčlenený pre európsku filomú tvorbu - RTVS má nachystané britské filmy filmy ako Kráľova reč, Nowhere boy, francúzsky Moliére a ďalšie.

Pravdivé príbehy Kataríny Brychotvej  Foto: RTVS

Dvojka bude pokračovať v cykle žánrových dokumentov v prime-time, RTVS nakupovala hlavne od BBC. „Sústredíme sa na európsku tvorbu," povedal programový riaditeľ Tibor Búza. STV od októbra už nebude vysielať paralelne večerné správy na Jednotke aj na Dvojke. Namiesto Správ RTVS na Dvojke bude vysielať program pre deti, kde pribudne ďalší Večerníček.

Na jeseň bude pokračovať Výprava nádeje. Po zrušení Maškrtníčka sa má na obrazovke koncom roka objaviť Zázračný ateliér.

pošli na vybrali.sme.sk


Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

1. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

2. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

3. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

4. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

5. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

6. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

7. Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

Už v septembri príde na Comics salón do Bratislavy Natalia Tena, jedna z herečiek filmovej série o Harrym Potterovi, kde stvárnila postavu Nymphadory Tonks allias Tonksovej.

Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

8. Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

V ďalšej časti komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, ktorá bola údajne zachytené z aplikácie Threema v jeho telefóne, sa spomína aj televízna redaktorka.

Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

9. Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

Už túto sobotu a nedeľu 24. a 25. augusta 2019 vám televízia Arena Sport prinesie priame prenosy zo svetového turnaja v stolnom tenise 2019 ITTF World Tour, Czech Open.

 

Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

10. Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho možného střetu zájmů.

Najčítanejšie