V marci spustí JOJ novú spravodajsko-dokumentárnu televíziu

V marci spustí JOJ novú spravodajsko-dokumentárnu televíziu

Televízia JOJ zverejnila prvé informácie o novej televíznej stanici.


V poradí tretia stanica zo skupiny JOJ bude primárne zameraná na spravodajstvo, dokumenty a lifestyle. Štart novej stanice skupiny JOJ je naplánovaný na marec 2013, názov zatiaľ vedenie JOJ neprezradilo. Diváci na celom Slovensku si ju budú môcť naladiť zdarma v DVBT spoločnosti Towercom. Televízia JOJ dnes zverejnila prvé oficiálne informácie o chystanej televízii.

"Rozšírené spravodajské tímy novej televízie budú mať ambíciu odvysielať najnovšie informácie z politického, spoločenského a kultúrneho diania ako prví. Okrem toho budú pripravené priniesť aj mimoriadne spravodajstvo v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu," uvádza v tlačovej správe šéf PR televízie Jozef Gogola.

"Ako vždy, aj tento raz prinesieme na trh neopozerané formáty v spravodajsko-publicistikom žánri, ktoré doteraz neboli na slovenskom trhu bežné," uviedol generálny riaditeľ TV JOJ František Borovský.

Programovú ponuku novej stanice bude okrem spravodajstva dopĺňať výber akvizičných dokumentárnych programov, pôvodné slovenské dokumenty, lifestylové programy a pravidelné talkshow, ktoré sa budú venovať politickým a spoločenským témam, nevynímajúc ani minoritné témy. "Relácie novej spravodajskej stanice budú dramaturgovať a moderovať skúsení profesionáli z oblasti spravodajstva," tvrdí Gogola.

Svoje vysielanie bude zameriavať na divácku cieľovú skupinu mužov a mladých žien v produktívnom veku.

Spravodajský servis rizšírila nedávno aj televízia Markíza, ktorá prináša tiež naživo tlačové besedy, či dôležité udalostí, zatiaĺ však len na svojom novom spravodajskom webe.

TV JOJ vstúpila na televízny trh v marci 2002, stanica PLUS začala vysielať v októbri 2008.