Po Ficovi bude v Modrom z neba aj Kaliňák

Po Ficovi bude v Modrom z neba aj Kaliňák

19.09.2013 20:13 | TV | Miroslava Kernová

V najsledovanejšej relácii na trhu plnej emócií, sĺz a plnenia želaní obyčajným ľuďom bude po premiérovi účinkovať aj minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

 


Minister bude jedným z hlavných aktérov príbehu s dobrovoľnými záchranármi v najbližšom vydaní relácie. Účasť ministra v relácii pre Omédiách.com potvrdil šéf tlačového odboru ministerstva vnútra Ivan Netík. "Minister sa zúčastnil relácie na pozvanie moderátora Viliama Rozborila," povedal Netík.

Príbeh bude o deviatich záchranárskych zložkách, ktoré sa zúčastnili rozsiahleho pátrania po Mariánovi z Kysuckého Lieskovca, ktorého po tom, ako sa nevrátil domov, hľadali viac ako týždeň. Nakoniec ho našli, žiaľ mŕtveho. Pri hľadaní pomáhala polícia, vrtuľník Ministerstva vnútra aj dobrovoľné záchranárske zložky hlavne z Oravy a Gabčíkova.  Mama chlapca neskôr vyhlásila zbierku pre záchranárov. Tí si vyzbierané peniaze odmietli nechať a suma sa v Modrom z neba odovzdá chorému dievčaťu, ktoré ju potrebuje na lieky.

Minister bude prítomný v relácii, kde sa odovzdá šek rodine dieťaťa. Prítomným záchranárom Kaliňák odovzdá ministerské ocenenia a pre hlavných organizátorov záchranarskej akcie Orava rescue systém aj záchranársky čln.

  Odporúčame aj: Rozboril reaguje: Kaliňák je úradník, do Modrého z neba môže

Modré z neba je najsledovanejšou reláciou na trhu, politik má príležitosť ukázať sa v dojímavom príbehu. Podľa Netíka minister pozvanie nevyužil na propagáciu svojej osoby. „Snažíme sa podporovať dobrovoľné záchranárske zložky, pretože podobne, ako sa ukázalo pri povodniach pri ochrane majetku, aj teraz urobili kus dobrej práce, za čo si zaslúžia poďakovanie," povedal Netík.

V Modrom z neba už bolo viacero politikov, naposledy primátor Prešova Pavel Hagyari, predtým minister Martin Glváč, prezident Ivan Gašparovič. Najväčší rozruch vyvolala relácia v marci, do ktorej sa sám prihlásil premiér Robert Fico. Urobil tak po tom, ako sa v jednom z posledných vydaní Modrého z neba ťažko chorá matka dvoch detí posťažovala na svoju smutnú situáciu.

Požiadali sme aj o vyjadrenie Markízy, prítomnosť ministra v relácii televízia nekomentovala.Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

Najčítanejšie