RTVS má nového riaditeľa sekcie športu

RTVS má nového riaditeľa sekcie športu

Sekciu športu RTVS viedol od januára 2018 Matej Hajko. V pondelok 12. septembra 2022 v tejto funkcii skončil. Novým riaditeľom sekcie športu RTVS sa stal Ján Žgravčák.

„Dnes (utorok, 13. septembra) som bol na sekcii športu predstaviť nového riaditeľa, pána Jána Žgravčáka. Ako som predtým deklaroval, chcem sa v manažmente obklopiť  ľuďmi, ktorých poznám a s ktorými som v minulosti spolupracoval. Pán Žgravčák má veľmi úspešnú kariéru, prešiel si viacerými pozíciami v rámci RTVS, ako aj v externom prostredí. Myslím si, že bude pre RTVS prínosom. Mnohí ľudia na sekcii športu ho poznajú, čo bolo aj na úvodnom stretnutí vidieť. Samozrejme, ďakujem pánovi Hajkovi za odvedenú prácu. Iste nebolo v danom čase jednoduché spustiť televízny športový okruh. Verím, že nájdeme priestor, aby sme s pánom Hajkom spolupracovali aj naďalej,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Ján Žgravčák vyštudoval masmediálne štúdiá na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity. Od roku 1999 bol športovým redaktorom, moderátorom a komentátorom Slovenskej televízie. V rámci vysielania RTVS sa prioritne venoval motoristickému športu, bol komentátorom Formuly 1, moderátorom hlavnej spravodajskej športovej relácie Góly-body-sekundy, Pozor, zákruta!, či štúdií k športovým prenosom a ďalších programov. Moderoval aj projekt RTVS Slovensko Advent. Pôsobil aj ako hovorca spoločnosti Kia Slovakia.

„Som rád, že sa vraciam do známeho prostredia, medzi známych ľudí, s ktorými som spolupracoval vyše 20 rokov. Šport v RTVS je veľmi silná značka a garancia kvality a verím, že sa bude naďalej modernizovať a prepláva spolu s RTVS do nových moderných vôd. Je to pre mňa veľká výzva, na ktorú som veľmi rád zareagoval pozitívne,“ povedal nový riaditeľ sekcie športu RTVS.

„Päť rokov v RTVS bolo veľmi intenzívnych, a to od vzniku sekcie až po vybudovanie samostatnej športovej televízie. Museli sme nanovo vyskladať kolektív a nastaviť fungovanie v rámci celej sekcie športu. Som vďačný, že všetci moji spolupracovníci tieto procesy a zmeny chápali a vďaka tomu všetko úžasne fungovalo. Všetkým kolegom ďakujem za spoluprácu a za to, že mali zmysel pre celý systém, ktorý sme, športovou terminológiou povedané, chceli hrať na tomto ihrisku,“ povedal Matej Hajko.