Hercule Poirot končí, natočili sa posledné diely Foto: ITV

Hercule Poirot končí, natočili sa posledné diely

10.10.2013 16:46 | TV | mk

Predstaviteľ belgického detektíva Hercule Poirot má pred sebou posledné nové premiérove časti.

 

 

Britská spoločnosť ITV v tlačovej správe oznámila, že natočila posledné štyri nové diely, ktoré sú súčasťou poslednej trinástej série s hercom Davidom Suchetom. Informáciu si všimol český web Digizone.cz. Postavu uhladeného belgického vyšetrovateľa stvárňoval Suchet takmer štvrťstoročie.
ITV prvý odvysiela v stredu 23. októbra.

Seriál Hercule Poirot už tradične vysiela RTVS v nedeľu na Jednotke. „Hercule Poirota vysielame od septembra pravidelne každú nedeľu o 13:30 po Občanovi za dverami na Jednotke," povedal Juraj Kadáš z RTVS. Aktuálne je na obrazovke RTVS XI. séria. „Pripravujeme aj poslednú XIII. sériu, ktorá je naplánovaná na začiatok budúceho roka," dodal Kadáš.

Detektívne príbehy spracované podľa predlohy Agathy Christie patria už desaťročia medzi najobľúbenejšie seriály na televíznej obrazovke.
Poirot ako fiktívna postava belgického detektíva vystupuje až v 33 románoch a 51 poviedkach Agathy Christie. Postava tučného uhladeného Poirota sa vzdialila od predlohy, podľa ktorej bol Poirot malý, chudý, čiernovlasý Belgičan. Prvýkrát sa objavil v príbehu Záhada na zámku Styles (1920) a poslednýkrát v Opona (1975). Prvá filmové spracovanie príbehu bolo už v 30-tých rokoch s hercom Austinom Trevorom, s ktorým sa natočili tri filmy Alibi (1931), Black Coffee (1931) a Lord Edgware Dies (1934).
V roku 1965 spoločnosť MGM natočila paródiu podľa románu Agathy Christie Vraždy podľa abecedy (1965).

Na filmové plátno sa Poirot vrátil v roku 1974 v slávnej adaptácii Vražda v Orient exprese (1974) s britským hercom Albertom Finneyom. Film získal 5 nominácií na Oskara.

Po tomto úspechu sa začali natáčať rôzne adaptácie. David Suchet ako Poirot sa prvýkrát objavil v roku 1989 vo filme Dobrodružstvo claphamskej kuchárky od britskej televíznej spoločnosti ITV, ktorá spolu natočila desiatky ďalších epizód - spolu 13 sérií.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie