Hercule Poirot končí, natočili sa posledné diely Foto: ITV

Hercule Poirot končí, natočili sa posledné diely

10.10.2013 16:46 | TV | mk

Predstaviteľ belgického detektíva Hercule Poirot má pred sebou posledné nové premiérove časti.

 

 

Britská spoločnosť ITV v tlačovej správe oznámila, že natočila posledné štyri nové diely, ktoré sú súčasťou poslednej trinástej série s hercom Davidom Suchetom. Informáciu si všimol český web Digizone.cz. Postavu uhladeného belgického vyšetrovateľa stvárňoval Suchet takmer štvrťstoročie.
ITV prvý odvysiela v stredu 23. októbra.

Seriál Hercule Poirot už tradične vysiela RTVS v nedeľu na Jednotke. „Hercule Poirota vysielame od septembra pravidelne každú nedeľu o 13:30 po Občanovi za dverami na Jednotke," povedal Juraj Kadáš z RTVS. Aktuálne je na obrazovke RTVS XI. séria. „Pripravujeme aj poslednú XIII. sériu, ktorá je naplánovaná na začiatok budúceho roka," dodal Kadáš.

Detektívne príbehy spracované podľa predlohy Agathy Christie patria už desaťročia medzi najobľúbenejšie seriály na televíznej obrazovke.
Poirot ako fiktívna postava belgického detektíva vystupuje až v 33 románoch a 51 poviedkach Agathy Christie. Postava tučného uhladeného Poirota sa vzdialila od predlohy, podľa ktorej bol Poirot malý, chudý, čiernovlasý Belgičan. Prvýkrát sa objavil v príbehu Záhada na zámku Styles (1920) a poslednýkrát v Opona (1975). Prvá filmové spracovanie príbehu bolo už v 30-tých rokoch s hercom Austinom Trevorom, s ktorým sa natočili tri filmy Alibi (1931), Black Coffee (1931) a Lord Edgware Dies (1934).
V roku 1965 spoločnosť MGM natočila paródiu podľa románu Agathy Christie Vraždy podľa abecedy (1965).

Na filmové plátno sa Poirot vrátil v roku 1974 v slávnej adaptácii Vražda v Orient exprese (1974) s britským hercom Albertom Finneyom. Film získal 5 nominácií na Oskara.

Po tomto úspechu sa začali natáčať rôzne adaptácie. David Suchet ako Poirot sa prvýkrát objavil v roku 1989 vo filme Dobrodružstvo claphamskej kuchárky od britskej televíznej spoločnosti ITV, ktorá spolu natočila desiatky ďalších epizód - spolu 13 sérií.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie