Na Markízu prichádza Zrada, prinášame podrobnosti hitu s Doktorkou Fosterovou (VIDEO, FOTO)

Na Markízu prichádza Zrada, prinášame podrobnosti hitu s Doktorkou Fosterovou (VIDEO, FOTO) Foto: Markíza

V strhujúcom 10-dielnom príbehu sa predvedú česká herecká hviezda Klára Issová a jeden z najobľúbenejších slovenských hercov Milan Ondrík.

Na obrazovky televízie Markíza prichádza nový dramatický seriál s názvom Zrada. V 10-dielnom príbehu o úspešnej lekárke, ktorej idylický život prevráti naruby podozrenie, že jej manžel má milostnú aféru. Prvú epizódu si budú môcť diváci a diváčky pozrieť  v pondelok 5. februára 2024 o 20:30 hod., alebo až v týždňovom predstihu na Voyo.

Zrada je slovenskou adaptáciou manželskej psychologickej drámy Doktorka Fosterová (Doctor Foster), ktorú v roku 2015 napísal a vytvoril cenami ovenčený scenárista Mike Bartlett a pre BBC vo Veľkej Británii ju produkovala spoločnosť Drama Republic. Po divácky vynikajúco prijatej prvej päťdielnej sérii nasledovalo v roku 2017 ďalších päť epizód.

Odporúčame aj: Kto je kto v seriáli Zrada (FOTO)

Foto: Markíza

O čom je Zrada?

Doktorka Eva Poláková (Klára Issová) má v menšom meste dobrú prácu, kolegovia aj pacienti si ju vážia. S milujúcim manželom Jakubom (Milan Ondrík) a synom Tomim (Matteo Surovic) žijú ako šťastná, aj keď pracovne zaneprázdnená rodina. Idylický obraz ale začínajú narúšať najskôr nenápadné náznaky, že všetko nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Eva sa zrazu cíti neisto, či je jej manželstvo také pevné, či sa na svojho muža môže stopercentne spoľahnúť, alebo pred ňou niečo tají. Nevinná stopa ju naštartuje k pátraniu a Eva začína odhaľovať temné tajomstvo svojho manžela. Postupne sa dozvedá pravdu, a tak odhaľovanie zrady jej najbližších vyústi do dramatických situácií a nepredvídateľného záveru.

„Táto úloha pre mňa znamenala naučiť sa 720 strán v slovenčine, takže aj keď som ponuku nakoniec prijala, mala som veľký rešpekt, ale aj strach, pretože som nevedela, či je možné naučiť sa také veľké množstvo textu. Úloha Evy Polákovej bola celkovo obrovskou výzvou, hereckou aj jazykovou,“ zhodnotila Klára Issová. „Ešte nikdy som nehrala niečo tak emocionálne náročné. V seriáli je veľa konfliktov, hádok, sporov, pri ktorých musíte dokonale poznať text, aby ste mohli byť herecky slobodní. Hrali sme ťažké emócie ako hnev, žiarlivosť, pomsta, či bezmocnosť, takže natáčanie bolo naozaj veľmi intenzívne z hľadiska témy a obsahu, ale aj náročné z hľadiska prípravy a môjho neustáleho učenia sa replík,“ dodala.


„Nebolo to jednoduché natáčanie, ale s tým som rátal, keď som prijal ponuku zahrať si tento príbeh. Mám rád výzvy. Iba vtedy môžem napredovať ako človek a aj ako herec. Tešil som sa aj z toho, že po dlhšej dobe som robil projekt pre televíziu. Klára je absolútna profesionálka, na ktorú som sa vždy mohol spoľahnúť a vždy som sa na ňu tešil,“ povedal Milan Ondrík.

Režisérske opraty dostal do rúk Braňo Mišík, ktorý už s TV Markíza spolupracoval aj na seriálových hitoch ako Klamstvo, Druhá šanca či Sestričky. „Seriál je psychologickou štúdiou rozpadu rodiny. Napriek tomu, že o tejto téme už bolo nakrútených mnoho projektov, táto predloha bola mimoriadna. Zrada v sebe nesie prvky drámy, napätia a je plná veľmi silných a dojímavých scén. Práca s Klárou a Milanom bola pre mňa veľmi inšpiratívna, ich obrovský herecký talent dal postávam rozmer, s ktorým sa budú diváci vedieť stotožniť. Myslím si, že pre všetkých to bol veľmi náročný projekt, ale dúfam, že sa dostane divákom „pod kožu“ a bude sa im páčiť,“ uzavrel.

Licenciu na vytvorenie vlastnej verzie seriálu získala TV Markíza od spoločnosti BBC Studios, adaptovaný už bol v krajinách ako Francúzsko, Severná Kórea, India, Filipíny, Japonsko či Turecko. Hlavná predstaviteľka originálnej doktorky Fosterovej, britská herečka Suranne Jones, získala za jej stvárnenie prestížne ocenenie BAFTA. V tureckej verzii zas excelovala herečka Cansu Dere, slovenským divákom dobre známa zo seriálov Sila, Ezel, Sultán či Matky a dcéry.