Mestská polícia chce od Markízy opravu za Modré z neba

Mestská polícia chce od Markízy opravu za Modré z neba

Mestská polícia aj mesto Žilina tvrdia, že v emotívnom príbehu o úraze hlavy mladíka odznela v Modrom z neba aj v Televíznych novinách nepravdivá informácia. Od Markízy žiadajú opravu.

 

 

Pred približne dvomi týždňami Markíza v Modrom z neba odvysielala príspevok o úraze Tomáša z obce Vranie pri Žiline, ktorého pred viac ako dvomi rokmi po ceste z autobusu zbil kamarát, výsledkom je vážny úrau, kde chýba kus lebky. O príbehu bola aj reportáž v Televíznych novinách Markízy, pričom polícia si podľa televízie nesplnila svoju povinnosť.

„Tomáš po rane od kamaráta, ktorú si doteraz nevie vysvetliť, spadol na obrubník a rozbil si hlavu. Bez pomoci ležal v mraze 8 hodín, až kým záchranku nezavolala predavačka, ktorá ráno otvárala miestny obchod. Pomoc mu vraj neposkytli ani mestskí policajti zo Žiliny, ktorí išli okolo," povedala v príspevku redaktorka.

„Podal na nich trestné oznámenie. No už 2,5 roka sa nič nedeje. Útočník dostal podmienku a mal zaplatiť odškodné. Medzičasom však zahynul pri autonehode," dodala redaktorka v Televíznych novinách.

Mestská polícia v Žiline s príspevkom nesúhlasí a rovnako aj mesto Žilina. "Televízia poskytla divákom zavádzajúce a nepravdivé informácie. Poslali sme do Markízy žiadosť o opravu," povedal pre Omédiách.com hovorca mesta Žilina Pavol Čorba. Náčelník mestskej polície v Žiline vyvracal informácie Markízy aj na mimoriadnej tlačovej besede. Náčelník podľa Žilinských novín tvrdí, že situácia sa stala inak a že prvá relevantná informácia sa k polícii dostala až ráno tesne pred ôsmou hodinou, keď ju nahlásila občianka Vrania. „Prvá informácia o zranenej osobe je záznam zo zvodky, s časom nahlásenia udalosti 7:57 hod." povedal hovorca mesta s tým, že operačný dôstojník privolal na miesto rýchlu zdravotnú pomoc. Tá si ho mala prevziať a odviezť. „Do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci boli mladíkovi kontrolované životné funkcie," dodal.

To, že polícia bola pri mladíkovi údajne skôr a neposkytla mu pomoc, odznelo aj v Modrom z neba v rozhovore Rozborila s predavačkou:

„Osem hodín tu bol sám, bez pomoci, nikto si ho nevšimol," povedala predavačka. „Okrem tých mestských policajtov, ktorí si všimli, a nechali to tak," doplnil ju Rozboril. „A odišli," doplnila predavačka. „To nie je prvý prípad, čo viem, že sa tak stal, a že sa takto zachovali," povedala predavačka.

„Tieto neoverené informácie odzneli v ten istý deň aj v relácii Modré z neba, ktoré Viliam Rozboril prezentoval ako pravdivé, bez toho, aby si tieto informácie overil tak, ako je uvedené v etickom kódexe novinára," povedal hovorca Čorba. Emócie v meste podľa Žilinských novín vyvolal aj status na stránke z Modrého z neba: „Totálna hanba vyšetrovateľom za dva a pol roka nečinnosti! Totálna hanba Mestskej polícii, ktorá zatĺka!!!!!"

Požiadala sme o stanovisko PR oddelenie Markízy, televízia na otázky nereagovala. Mesto v súčasnosti čaká, či televízia odvysiela opravu, a potom sa rozhodne, ako bude ďalej postupovať.