Markíza a JOJ si Dana Dangla podelili

Markíza a JOJ si Dana Dangla podelili TV Markíza

Humorista Dano Dangl má v súčasnosti program na JOJke aj na Markíze. Televíziám to neprekáža. Haló dostala luxus, že ju vyhodnotíme po sezóne, hovorí šéf TV Joj Borovský. 

 

Televízia Markíza už niekoľko rokov vysiela zábavnú reláciu Partička, kde je Dangl režisérom, ale aj moderátorom. Relácia už má stabilných divákov, vysiela sa v sobotu pred polnocou a v repríze nasledujúcu sobotu neskoro popoludní. Dangl je od septembra aj na JOJ s reláciou Haló, čo je tiež zábavná relácia. Kým Partička je improvizačná šou, pri Haló ide o neobvyklú skečovú šou, základom ktorej je paródia na televízne relácie, kde sa radí, veští, debatuje. Borka ľudová liečiteľka radí, ako sa vysporiadať s neduhmi pitia, záhorácky vykladač pexesa radí ako riešiť životné situácie a podobne.

Na Markíze sa sledovanosť premiéri v kategórii 12+ pohybuje od 17 do 22 percent, na JOJ ide Haló vo štvrtok krátko pred polnocou so sledovanosťou od 13 do 17 percent. Prvé reakcie divákov boli rozpačité.

Danglova relácia Haló na JOJ

Formátom ide o podobné relácie. "Partička a Haló sú diametrálne odlišné projekty, ktoré si konkurovať nemôžu," myslí si Dangl. "Ono to je viac bližšie k skečom, snažíme sa experimentovať a zároveň ponúknuť Slovákom niečo, čo by sa im páčilo. Ja si myslím, že máme ešte stále rezervy, keďže to je experiment, budeme na tom postupne pracovať," povedal pre Omédiách.com Dangl.

Šéf televízie JOJ František Borovský je s reláciou spokojný. „Odozva na reláciu je z týždňa na týždeň lepšia." Spolupráca s Danglom vraj bola otázkou jedného stretnutia. "Ponúkol nám formát, ale pod iný názvom, a nám sa páčil," povedal Borovský. Potom ho doladili. „Relácia dostala luxus, že čísla sa vyhodnotia až po prvej sérii, všetky programy tohto typu potrebujú čas," dodal šéf JOJ.

Borovskému ani Markíze angažovanie Dangla u konkurencie nevadí. „Dano Dangl nepracuje pre TV Markíza exkluzívne, preto nemáme dôvod komentovať jeho pôsobenie pre iné médiá," povedala hovorkyňa televízie Markíza Oľga Dúbravská.

Dangl stojí aj za Partičkou, ktorá sa vysiela na českej Prime.