Peter Marcin štartuje na STV vlastný sitkom

Peter Marcin štartuje na STV vlastný sitkom

Humorista Peter Marcin sa vracia na obrazovku. Nové vedenie RTVS mu vytvorilo priestor pre jeho sitkom Hlavne že sa máme radi, ktorý má byť v duchu amerického Krok za krokom.

 


Sitkom Petra Marcina je jeden z prvých projektov, ktorý šéf RTVS Václav Mika ohlásil po svojom nástupe. RTVS sa ho podarilo začleniť aj do tohtoročnej už schválenej zmluvy so štátom. Koproducentom je spoločnosť Petra Núňeza Oreo TV, v súčasnosti jeden z hlavných partnerov RTVS. Celkový rozpočet seriálu je podľa zmluvy so štátom 400 tisíc, z čoho príspevok zo štátu je 300 tisíc eur. Predpokladaný podiel štátu je 75 percent, koprodukcie 25 percent.

Herec z Uragánu, či Susedov Peter Marcin stvárni postavu bývalého futbalistu Jozefa, jeho seriálovou manželkou bude česká herečka Sabina Laurinová. Dej sa bude točiť okolo napätia v ich domácnosti so svokrovcami  - bývalou tanečníčkou (zahrá ju Jana Švandová) a príslušníkom bezpečnosti (Marián Labuda). Sitcom by sa mal na obrazovku dostať už na začiatku budúceho roka. Naplánovaných je 15 častí po 25 minút. O pár dní chce RTVS predstaviť verejnoosti pilotnú časť.

Klasický rodinný sitkom je podľa tvorcov určený pre všetky vekové kategórie.  „V produkcii Petra Núňeza sme nakrútili pilotnú časť, ku ktorej som napísal scenár a charakteristiku postáv," povedal Marcin pre časopis Eurotelevízia.  „Môžem všetkých ubezpečiť, že sitkom je vhodný pre deti od nula rokov až po dôchodcov, nie sú tam žiadne neprístupné scény. Herecký prejav je civilný, nejde o vyhranené postavičky či karikatúry," dodal Marcin.

Režisérom je Viktor Csudai, Marcin sa podieľa na pódiovej réžii a dramaturgii scenárov, ktoré píše tím scenáristov. Na ich čele je Ján Gordulič, známy z Pošty pre teba, ale aj ako tvorca z Mafstory a Profesionálov.

Herec Marcin bol pravidelným zabávačom na mítingoch Smeru, podobne ako aj Martin Nikodým, ktorý dnes moderuje v STV reláciu Galileo.