Markíza sa kvôli súdnym sporom nezúčastní na ankete OTO 2012

Markíza sa kvôli súdnym sporom nezúčastní na ankete OTO 2012

Televízia Markíza vyzýva organizátorov OTO, aby jej relácie a osobnosti nezaraďovali do hlasovania. Kvôli súdnym sporom.

 

 

"TV Markíza sa rozhodla nezúčastniť ankety OTO 2012 z viacerých dôvodov, najmä však kvôli prebiehajúcim súdnym sporom v súvislosti s touto anketou," napísala v tlačovej správe Markíza. OTO je divácka anketa, v ktorej diváci raz ročne hlasujú za obľúbené televízne osobnosti a programy. Organizátorom a držiteľom licencie ankety OTO je agentúra APA. 

TV Markíza vyhlasovateľom ankety a zároveň aj jej organizátorom a držiteľom licencie oznámila, aby do ankety nezaraďoval osobnosti, programy a podujatia, ktoré realizujú TV Markíza, Doma a Dajto.

Markíza sa nezúčastnila ani na poslednom ročníku. Dôvodom boli nezhody televízie s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia, ktoré je vyhlasovateľom a hlavným mediálnym partnerom ankety.

Odporúčam aj: OTO sa skončil a v RTVS sa cítia podvedení

Zatiaľ nie je isté, kde sa bude OTO vysielať a kto všetko sa ho zúčastní. "Pracujeme na dohode - uvidíme," povedal pre Omédiách.com generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Minulý rok vysielala vyhlásenie výsledkov RTVS, po jej skončení netajil vtedajší programový riaditeľ Andrej Miklánek sklamanie. „Naše náklady boli na naše pomery astronomické a tejto relácii sme spravili na naše pomery silnú kampaň," posťažoval sa pre blog Omédiách Miklánek. Výhrady mal aj voči kvalite. „Prenos mal slabšiu úroveň, než sme očakávali." Nespokojný je však hlavne s tým, že organizátori zabránili premiére piesne určenej pre Eurovíziu. RTVS niesla veľkú časť nákladov galavečera, neodniesla si ani cenu útechy.

Markíza sa ankety nezúčastnila ani v roku 2004, keď vyhlásenie výsledkov vysielala konkurenčná Joj. 

Stanovisko Ringier Axel Springer Slovakia