Televízia Doma predbieha Jednotku

Televízia Doma predbieha Jednotku

Televízia Doma mala v utorok vyšší celodenný podiel ako Jednotka, včera Doma v prime-time mala viac ako Jednotka a Dvojka spolu.

 

 


Hlavná programová služba RTVS Jednotka už sa dávno nesnaží dobehnúť komerčných konkurentov. Čo sa týka podielu na trhu a sledovanosti súperí s televíziami v tzv. druhej lige. V súčasnosti má problém, že ju predbieha aj doplnková televízia Markízy - kanál Doma. Ten je za posledné obdobie hlavným konkurentom Jednotky. V utorok televízia Doma podľa údajov PMT/TNS SK predbehla Jednotku dokonca aj v celodennom podiely na trhu (12+). Podiel Doma bol 7,3%, podiel Jedntoky 7,2%.

V posledných dňoch Doma nemá problém predbiehať Jednotku v prime—time. Stanici určenej pre ženy sa to podarilo napríklad v pondelok, utorok a aj vo štvrtok, keď Doma mala podiel na trhu 8,7 percent a Jednotka 7,5. Dokonca Doma bola včera v prime-time silnejšia ako Jednotka a Dvojka spolu (7,5+1,1), podobne to bolo aj v utorok.

Jednotka včera vysielala film Kráľov korzár, ktorý mal 6,8 percentný podiel na trhu. Adventný koncert na Dvojke len 1,4 %, či bolo len 30 tisíc divákov. Podľa nákladov na jeden koncert to vychádza euro na diváka. Doma vysielala Druhý dych, ktorý mal 16,4 percent.

Podiel televízií v prime-time (PMT/TNS)

Celodenný ppodiel televízií (PMT-TNS)

 

Doma bola silnejšia ako Jednotka aj v prvej polovici roka, keď na Doma Markíza presunula viacero seriálov.

Dvojka je slabšia nie len ako Pluska, ale aj ako nové Dajto.

Víťazom včerajšieho večera v komerčnej kategórii (12-54) bol Panelák (30,9) pred Farmou (27,1). Vo večernom spravodajstve boli včera komerčným lídrom Televízne noviny (40,2), Noviny JOJ mali podiel 30 percent a Správy STV 5,1.